Přejít na obsah

Technicolor a stabilita WiFi


Návštěvník 1grdecoca

Doporučené příspěvky

V bridge módu by měl modem teoreticky zvládnout víc, než když musí i sám routovat. Takže níž se rozhodně nedostaneš.

Pokud se bavíme o rozdílu mezi Archer C6 a Archer C2300, pak se jedná o rozdílné rychlosti u WiFi, ale popravdě jestli umí WiFi ve 2,4 GHz rychlost 300 Mbps (Archer C6) nebo 600 (Archer C2300), resp. v 5 GHz rychlost 867 Mbps (Archer C6) nebo 1733 Mbps (Archer C2300) je šumák. Oba routery mají WiFi 5, ani jeden nemá WiFi 6 (pokud bys hledal toto) a oba oba mají propustnost WAN to LAN lehce nad 800 Mbps, ostatně jako i všechny obdobné TP-Linky, co se dnes prodávají.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@1grdecoca že by se na Technicoloru a 300Mb měla sekat videa, to těžko hodnotit. Škoda, že to nemáš blíž. Mohl bych ti dočasně půjčit AP Ubiquiti na 2,4 GHz, nebo tu RB2011 takys WiFinou. Pak by sis vyzkoušel stabilitu WiFi připojení nebo TC v bridge.

Co se týká případného nákupu nového routeru, chce to dobře zvážit. Pokud umí router sám o sobě (ať už po kabelu nebo přes WiFi) vyšší rychlost, než je aktuální rychlost připojení na net, není to na škodu. Ale jinak tady pan kolega nade mnou to napsal docela jasně. Ve smyslu použitelnosti Archerů a rychlostí.

Upraveno uživatelem sodekcz
  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník 1grdecoca

@Tube Jako ze bych ten Ubiquiti pripojil za ten Technicolor primo? Zacinam se v tom zas trochu ztracet 😄 Proc bych mel vzit radeji tenhle AP nez C2300? Krome o neco malo nizsi ceny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je potřeba se napřed rozhodnout, jestli zvolit řešení Technicolor jako router + nějaký externí AP, anebo řešení Technicolor jako modem + externí WiFi router. Je pravda, že tu první variantu jsem tady navrhoval, leč vzhledem k ceně nového routeru (třeba toho Archer C6) bude asi schůdnější varianta druhá.
UBNT bych sem netahal, byť je to jistě dobrá věc, protože využití je při více UniFi v jedné síti (hotely, restaurace apod.), ale na doma a ještě při jednom zařízení je to zbytečnost. Navíc potřebuješ extra soft na nastavení, nelze z webového prohlížeče.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ubiquiti ma navyse dost slabe WiFi (ked ho mas ako standalone - Amplifi HD, Universal Dream Machine), jediny samostatny Ubiquiti router s ozaj vykonnym WiFi je Alien, ale ten este neexistuje vo verzii pre EU (a navyse je drahy) a ani ho velmi nepotrebuje, kedze sa nasadzuje v kombinacii s dalsimi AP.

Rozdielov medzi Archer C6 a C2300 je trosku viac - C6 v2 je 5 rokov stary QCA chipset (single core 770 MHz) a iba 128 MB RAM, C2300 je sucasny 64bit Broadcom HND chipset (dual core 1,8 GHz a novsia ARM architektura) s vykonnym USB 3.0 portom (ak chces zdielat HDD na jednoduchu NAS) a 512 MB RAM.. C6 v3 je Mediatek, to by som nechcel ani zadarmo.

Takisto porovnanie radiovej casti C6 a C2300, C2300 ma lepsi dosah a rychlost (4x4 pri 5ghz), nie je problem dosiahnut aj realnych 600+ Mbit pri WiFi AC a 3x3 klientovi (link rate 1300 Mbit).

V dnesnej dobe by som C6 urcite nekupoval.. C2300 sa bezne predava pod 100 EUR, ak to uzivatel nevyuzije, tak mu staci aj WiFi v Compale (Celeno chipset), ktore je porovnatelne s C6.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chudák @1grdecoca, teď si nebude umět vybrat. Jestli můžeš, půjč si od kolegy @Tube to APčko, vypni WiFi v Technicoloru  a vyzkoušej UBNTza svým Technicolorem, jak ti na tom budou chodit tvoje videa. Souhlasím s @Adolf.Shitler, že na doma je UBNT, něco víc, než běžný člověk potřebuje. Na druhé straně je to spolehlivé zařízení a pokud jsou peníze, není to špatná volba. Zejména, pokud potřebuješ vyzkoušet stabilitu. A že by mělo slabý signál řeš až ho vyzkoušíš. Nebo zapomeň na UBNT, pořiď Archera, přepni do bridge a zkus Archera... Nabízí se ti dvě možnosti, nejhorší je zůstat s rukama v klíně a nevyzkoušet nic.

Upraveno uživatelem sodekcz
  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k tomu že Unifi AP se montuje na strop (Montáž na stěnu není tak výhodná a kabel to taky neskryje) bych šel do Archera. Sám jsem v paneláku a moc se mi do montáže Unifi na strop chodby nechtělo - nemám podhled, abych kabel skryl. Navíc jeho pořizovací cena je o dost vyšší než celý router Archer C6. Mi osobně můj Asus RT-AC58U na vykrytí 4+1 bytu stačí, nemám router úplně uprostřed a tak mi v zadním pokoji 5GHz na mobilech a tabletech nejde jak bych si představoval, ale 2,4 jede krásně a to mi stačí. Sám mám od UPC 300/20 Mb/s. V klidku pouštím HBO GO, Netflix ve 4K a nepociťuji že by mě 300Mb/s nějak blokovalo. 5GHz v AC mi na mobilu i notebooku vytáhne plných 300 Mb/s (samo klesá se vzdáleností).

Upraveno uživatelem Tube
  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co tak zacat s Compalom a jeho WiFi? To je najlacnejsi variant.. je dvojpasmovy, silne pokrytie aj slusna rychlost na 5 GHz, podpora vsetkych kanalov (vratane DFS).. a ked uz nic ine, tak ma rezervu vo vytazenosti siete (vacsi pocet download kanalov).

 

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...