Přejít na obsah

Wi-fi síť UPC Wi-Free


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Jak vám běhá wifree? Já když jsem s telefonem připojen k wifree, tak se mi třeba jedna stránka načte a druhá ne. Nezávisle na síle signálu. Takže za mě to lze použít jen jako nouzovku když chodím v Plzni po sídlišti.

Také bez problému. Dokonce i v zahraničí.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahoj,

 

Mam takovy problem. DHCP server na UPC WifiFree pujcuje adresy na minutu, kdyz dostavam novou adresu, vsechno se odpoji jako by bez internetu a neudrzi to treba ani VPN. Mam W10 nemáte nekdo reseni? Prijde mi to jako uchylarna, ale kdyz chci byt nekde pripojeni, neda se to pouzit ani jako kavarenska WiFi freee.

Diky za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Roger

Take jsem mel vcera problemy s pripojenim k wi-free na Win 7. Signal na dve carky z peti, ale pripijena az na osmy pokus a za chvilu zase spadlo. Hlavne nechapu, kdyz asi byl problem se signalem (ty dve carky nemusi byt realisticke), proc to stale znova chtelo vyplnovat username a heslo. Win 7 neni schopno poznat, ze problem neni v prihl. udajich, ale v signalu a hodit prislusny dialog? Neuveritelne, jako u blbejch na dvorecku.

Navic ve stejne lokalite, cca pred mesicem, wifree bez problemu, z vedlehsiho bytu. Skoro si rikam, jestli ti neni umysl upc, to schvalne zeslabovat. Oni chtej jenom marketing, ake aby to lidi mic vyuzivalu, to ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

UPC zcela jistě nic nezeslabuje, při sdílení WiFi části v modemu by to snad ani reálně nešlo. Prostě signál někde v baráku přes zeď (zdi) s možností zarušení čímkoliv, to nikdy ideální nebude. Je to bonus navíc, tak je potřeba to i takhle brát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K druhému odstavci :) docela jsem se zasmál. Jaký byl stav obsazenosti sítě, kanálů, rušení před a nyní? Ve vedlejším bytě také stále všechno stejné?

Já vím, že se říká, že špatná reklama, taky reklama, ale nebylo by to dost kontraproduktivní?

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Roger

Yabaka: no nemůžu samozřejmě autoritativně tvrdit, že to UPC zeslabuje. Jenom od Upc nečekám nic dobrého, tak mne e to napadlo. Jenom podotýkám, že signál přes zeď v baráku, to je samotná podstata wi-free s celou relat. mohutnou reklamou, pokud vím, wifree nemá žádné vysílačky na ulici. Technicky s Vaším názorem nepolemizuju.

 

Marek26: No ve vedlejším bytě je právě všechno stejné, to vím. Samozřejmě rušedí ostatních okolních sítí může být proměnlivý faktor, který těžko zmapuju, ale je to vpodstatě přes jednu zeď. Asi by nejvíc vypovědělo, kdybych teoreticky mohl srovnat příjem internetu z vlastní wifiny souseda a jeho wifree.

Nemyslím si, že by to nutně bylo v našem státě kontraproduktivní. Spousta lidí si bohužel přečete jenom slogany, nachytá se na ně a pak už nezkoumá, jestli ty slogany odpovídají skutečnosti. Lidí, kterří si fakta ověřují, bude jen menšina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady je teď jedno, zda je to přes jednu zeď. Ale 2,4 pásmo je strašně zarušený, spousta zařízení si mění frekvence dle aktuální situace, mohlo tedy na stejném kanále něco přibýt. Navíc třeba u NTB může i malé natočení znamenat podstatný rozdíl v signálu.

Doporučuji nějaký WiFi analyzer na mobil či něco jako program inSSIDer na PC. Tam se dá prozkoumat aktuální stav síly signálu okolních WiFi, obsazenost kanálů atd.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Roger

Yabaka: No dobre, treba v TV reklama asi nebyla, ale na stancich meli letacky specialne k wifree, stim jak je to vyhodny. Taky na svych strankach pri objednavce netovych tarifu uvadeji, ze jejich sozcasti je slutba wifree.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...