Přejít na obsah

Wi-fi síť UPC Wi-Free


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Návštěvník lada-vir

Ano to že je někdo připojen poznás jen ve správě modemu a podle diod opravdu ne. To je li pronajati nebo koupený na to nemá vliv jen to jak se klient sám rozhodne a službu povolí nebo zakáže - přes web moje UPC můžeš povolovat a zakazovat sám.

WiFi free podporují snad všechny wifi mdm i STB DVR které upc pronajímá-prodává

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemám to při ruce, ale něco by mohl ukázat seznam DHCP přidělených adres. Záleží též na délce propůjčení IP adresy. Zjednodušeně dlouhá doba = nepřesné informace, krátká doba = časté rozpadnutí spojení.

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník computerboy

vpa, thaischumi: Moc děkuji. Sice mám Cisco 3925, ale nakonec jsem to v té administraci našel.

Když bychom šli ještě dál - existuje nějaká aplikace nebo přímo ve Windows, kde bych mohl jednotlivé zařízení připojené na mou Wifi sám odpojit? Docela by se mi to hodilo třeba na děti, když potřebuji aby už šli spát a nebyli na internetu, tak bych je takto odpojil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, jestli pro Windows, ale napadá mne třeba aplikace útoku typu Man-in-the-middle apod.

Spíše bych to viděl na blokování MAC adresy nebo blokovaní provozu v určitém čase pro pevně přidělené ip adresy, ale zase nevím, jestli to tohle Cisco umí.

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lada-vir

Děti se spíše budou připojovat na tvoji WiFi a ne na WiFi free ne ?

A tu můžeš bud v administrativě ručně vypnout nebo na některých modemech je i HW tlačítko. Ale po vypnutí vlastní wifi se děti připojí na wifi Free :) nebo přes telefon, souseda, sousedovu wifi free :) tak že řešení je jim zabavit tablet, mobyl, počítač :)

WiFi free můžeš jen deaktivovat přes web stránky mojeupc, ale tím přestane vysílat jen tvůj MDM a jen tvůj login na připojení bude zrušen ale určitě nebudeš moc odpojovat konkrétní uživatelé/zařízení. V podstatě to není tvoje wifi sít ale UPC

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník computerboy

vpa: Bohužel nejsem hacker a ani "ajťák", takže tohle už je na mě "vysoká matematika". Myslel jsem, že existuje něco jako třeba nějaký software, kde by se to dalo přívětivě poodpojovat. Ano, s blokování IP adres by to snad jít mohlo, ale to je poměrně nepraktické.

 

lada-vir :

Ano o Wi-Free se mi nejedná - to vím, že mohu deaktivovat v MyUPC. Toto ale nechci, protože občas využívám v terénu a o tuto možnost bych nerad přišel.

 

Děti Wi-Free v telefonu nemají nastavené, takže se na něj nepřipojí. Připojují se pouze na mou domácí Wifi. A právě, ano mohu ji vypnout na modemu nebo v administraci, ale to taky nechci, protože tím pádem by ani třeba manželka se nemohla připojit a nebo já.

Hledám prostě možnost, jak odpojit jen určitá zařízení z mé domácí vytvořené Wifi, když budu potřebovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak vám běhá wifree? Já když jsem s telefonem připojen k wifree, tak se mi třeba jedna stránka načte a druhá ne. Nezávisle na síle signálu. Takže za mě to lze použít jen jako nouzovku když chodím v Plzni po sídlišti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...