Přejít na obsah

Wi-fi síť UPC Wi-Free


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Návštěvník Roger

Prosim vas, funguje nekomu wi-free na pristroji s Windows XP? Bylo k tomu potreba nainstalovat nejaky certifikat (cekam ze to by uz asi neslo) nebo se topripojilo po zadani username a hesla?

 

PS Nevite, proc Upc na svych strankach uvadi pro pripojeni tabletu s Androidem k wi-free nutnost nainstalivat nejaky certifikat, kdyz to funguje i bez nej? Proc to zbytecne komplikuji? Nebo nekomu to neslo na Androidu bez certifikatu?

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Roger

to Yabaka: No dobře, ale na Androidu šlo se připojit i bez toho certifikátu (i s vědomím, že třeba riskuju), zatímco na Windows 7 jsem to zažil tak, že certifikát podle jejich postupu byl nutný, username a heslo k připojení nestačilo. Čím to může být?

 

Jinak já na tabletu nepoužívám internetbanking, takže nemám velké obavy, že bych se připojil na falešnou síť UPC wi-free.

 

Jeste mne napadlo, že kdyby někdo skutečně vysílal falešnou wi-free, a chtěl bych si ověřit i bez certifikátu (třeba proto, že mi nejde nainstalovat), tak můžu zkusit se k té podezřelé síti Wi-free přihlásit neplatnými přihlašovacími údaji a pokud bude pravá od Upc, tak mne musí odmítnout. Naopak falešná wi-free by asi připojila každého klienta, protože podle mne nemůže znát platné přihlašovací údaje klientů UPC internetu.

Kdybych totiž předpokládal, že někdo může nabourat databázi Upc, tak nebudu věřit ani nějakému certifikátu, dokonce bych ani nemusel věřit domácímu připojení od Upc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

W7 holt asi striktně dbají na bezpečnost, nic jinýho za tím nevidím.

 

Falešná Wi-free nepřipojí nikoho ani v případě, že zadá pravý údaje. Tam jde čistě jenom o odchyt samotných přihlašovacích údajů, který pak někdo zneužije. Prostě zadáváš jméno a heslo, někdo to odposlechne, ale nikdy tě k síti nepřipojí (to bys musel jedině znát jeho skutečný údaje). A nabouraná databáze UPC tady byla nedávno :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Roger

Nevíte náhodou někdo, může uživatel modemu vysílajícího wi-free poznat pohledem na signálky modemu, jestli je právě někdo připojen?

Nevím, jestli to třeba nezávisí na konkrétním typu modemu. Kolik typů modemů, které umož'ňují wi-free, má vlastně UPC aktuálně v provozu?

 

Nebo je tak, že uživatel modemu s wi-free sice ze signálek na modemu pozná, že je nějaké wifi zařízení přes něj připojeno, ale už nerozliší, jestli je připojeno k jeho vlastní wifi síti nebo k wi-free? (pomíjím to, že uživatel má zpravidla přehled o zařízeních ve vl. wifi síti).

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Wi-Free jde u tebou pronajatýho modemu úplně mimo tebe. A i když je na Wi-Free připojených víc userů, tak stejně jede každej sám na sebe, takže nějaký zjišťování a zkoumání Wi-Free je prakticky zbytečný a počet připojených zařízení může zjistit tak leda někdo z dohledovýho centra UPC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník computerboy

Kolik je připojených na Wi-Free přes můj modem v administraci je mi jasné.

 

Ale jak zjistím, kolik lidí je připojeno na mou Wifi? To jsem v administraci modemu nedohledal. Mám Cisco 3925

Ví někdo? A nebo nějak jinak třeba ve Windows to nejde zjistit?

 

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Roger
Počet připojených lidi na wifree můžeš vidět v administraci ;) hned na první stránce dole

 

Aha, takzevje to videt ve webove sprave modemu. Ale podle signalek na modemu nelze poznat, jestli je nekdo pripojen k wi-free?

Predpokladam, ze rozdil nebude v tom, jestli je modem pronajaty nebo odkoupeny.

 

Nevite, kolik upcackych modemu (tedy typu) vlastne podporuje wi-free?diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...