Přejít na obsah

Wi-fi síť UPC Wi-Free


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Az zaklepe tak se budes divit i ušima, pokud Ip je tvoje a dostanou povoleni k dom. prohlídce, tak se te na nic ptat nebudou , jednoduse si odvezou všechny PC a datove uloziste a pokud tam nic nenajdou tak ti je vrati, ale to muze byt třeba za rok.

znamymu se něco podobného stalo... jo a když to bude jen firemni provozovna tak nepotrbuji ani tu domovni povoleni.

A to nemluvim o tom kolikrak tam budes chodit na zpoved a další otravovani.

to bych radeji odpojil v modemu kablíky od Wifiny a propojil si svoje AP a muze mi cely UPC skrabat na zadech..

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal bilý
  • brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Věř tomu Slambe :) prostě ti seberou PC a budeš čekat, zda a kdy ti ho vrátí. A teď ještě můžeme být rádi, že nežijeme v Anglilii, kde si ani nesmíš zašifrovat data (silnější šifrou) a mít nezaheslovanou WiFi a v případě Hot spotu musí mít lidi co se připojují registraci, kde zadáváš dost údajů, dle kterých tě také hned identifikují. A tady bych řekl, že UPC též uvidí, kdo se kde připojoval a s jakou MAC adresou, jelikož to bude vázaný na přihlašovací údaje k Moje UPC. A jelikož UPC bude muset přijít nejdříve za UPC, aby jim sdělilo kdo co v určitou dobu prováděl, tak bych se toho nebál. Policie dle IP jen pozná, že to byl někdo ze sítě UPC, možná pozná region. Ale zbytek dat už jim musí dodat UPC.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím co vy doma máte za modemy, ale já se klidně na svůj modem s WIFI připojím i cca. 80-100 m od baráku. Největší sranda byla letos v zimě, kdy si naši koupili novou TV a já jim s venku při odklízení sněhu klidně přepínal, vypínal, měnil hlasitost. Takže nevím, pokud mi UPC něco podobného nabídne, tak ne. Jednou mi stačilo, když jsem měnil nastavení, tak se z ničeho nic dost lidí přihlásilo do mé sítě.

  • -
  • -
  • TV Komplet
  • CA modul, nepřehledný HD box
  • Frýdek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lada-vir

ale poslední co se dá dohledat je Mac adresa zařízení které je připojené (tak že něčí počítač-zařízení) který se připojil k mému modemu a dostal IP které UPC řekne že je u mě - na mé smlouvě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Jak píše Marek, údaje o připojení dává orgánům činným v trestním řízení právě UPC a nikdo jinej, takže z jejich logu tam vyjede, že to byla free síť. A kdo chce dneska posílat něco anonymního, tak si oběhne sídliště a sežene volných WiFin 3 (_._) nebo se připojí na volnou WiFi kdekoliv hospodě, kavárně apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen nevím jak budou chtít zabránit tomu, když někdo ( kdo má doma UPC a sdílí UPC Wi-Free ) dá svoje přihlašovací jméno a heslo třeba na sociální síť - zveřejní ho.

To se pak na něj bude přihlašovat více ( desítky / stovky ) lidí ?

 

Podle článku na http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/upc-zacala-s-testem-sdilene-domaci-wi-fi-site/r~dd9d964ce38211e4ad630025900fea04/ to bude : Na jeden přístupový bod bude možné připojit až pět mobilních zařízení, stejně tak z jednoho zákaznického účtu se lze připojit současně pěti zařízeními.

  • 150 Mb/s
  • -
  • Start
  • TC7200 (bridge mod), Router Asus RT-AX55
  • Litoměřice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník upcuser2006

2 JirkaP:

To se pak na něj bude přihlašovat více ( desítky / stovky ) lidí ?

teoreticky ano, prakticky ne, nebo aspoň ne najednou: "službu můžete využívat nejvýše na 5 zařízeních současně. K 1 přijímacímu zařízení se k síti Wi-Free může připojit nejvýše 5 uživatelů služby Wi-Free."

 

Takže to chápu takto - ke konkrétnímu modemu se najednou připojí max, 5 uživatelů (majících své heslo od UPC a jsou v dosahu konkrétního modemu). Bude-li někdo z rodiny šestý, musí počkat nebo lze samozřejmě využít soukromou Wi-Fi v modemu.

A obráceně: na mé heslo se lze připojit max. s 5 zařízeními - tzn. když se na mé heslo připojí 5 lidí kdekoli v dosahu Wi-Free na jakémkoli modemu, musím počkat, až se někdo z nich odpojí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...