Přejít na obsah

HD DVR Mediabox


Jirka007

Doporučené příspěvky

Mám Horizon HD DVR Mediabox namontovaný ve čtvrtek 27.8.2015 technikem UPC.

 

Verze SW/HW jsou viditelné při volbě viz tlačítko MENU na ovladači a dále viz NASTAVENÍ -> DIAGNOSTIKA.

 

Mám tam uvedeny tyto verze:

 

VERZE UŽIVATELSKÉHO ROZHRANÍ: UI_CZ_1.2.22.0
VERZE HARDWARU: E3140101
VERZE SOFTWARU: 0.10.252
POSLEDNÍ AKTUALIZACE SW: 0000-00-00:00:00

 

Takže na mém Horizon HD DVR Mediaboxu zatím žádná nová automatická aktualizace za ty dva dny co ho mám neproběhla nebo o ní není záznam viz nulová položka POSLEDNÍ AKTUALIZACE SW.

 

Tolik k informaci o každodenních automatických aktualizacích, které zde zazněly v předchozí části této diskuse a zároveň tímto uvádím informaci jak zjistíte svoji verzi SW na HD DVR Mediaboxu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mimochodem zkoušel jsem přístup na http://192.168.1.1/StatusDownstream.asp podle toho obrázku co jsi sem dával dříve. Zkoušel jsem z webového prohlížeče z PC, které je připojeno k Internetu právě přes Horizon HD DVR Mediabox, ale chce to po mě nějaké přihlašovací údaje.

 

Zobrazí se malý dialog, ve kterém je nsáledující text.

 

Prosím přihlaste se

Je nutné se přihlásit pomocí "192.168.1.1:80"
Zpráva z webu: Horizon

Přihlašovací jméno:
Heslo:

[Přihlásit se]   [Zrušit]

 

Zkusil jsem tam zadat přihlašovací email a heslo tak jako to zadávám při přihlášení ke svému UPC účtu na webu UPC, ale po kliknutí na tlačítku [Přihlásit se] mě to nepustilo dál a pořád to znovu chtělo přihlašovací údaje ani kdy jsem nechal obě položky "Přihlašovací jméno" a "Heslo" prázdné. Když jsem použil tlačítko [Zrušit] tak se zobrazil následující obsah:

 

HTTP 401 - Unauthorized
Authorization is required to access the configuration server.
You must enter the correct username and/or password.

 

Jaké přihlašovací údaje se tam tedy mají zadávat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen na doplnění. Zkoušel jsem tam zadat i jméno a heslo co je napsané na Horizon HD DVR Mediaboxu, ale to je pro Wifi a PC je připojeno k Mediaboxu ethernetovým kabelem (Wifi na PC vůbec nemám), ale k připojení ethernetovým kabelem není na Mediaboxu uvedeno žádné přihlašovací jméno ani heslo. Takže nevím co za přihlašovací údaje to vlastně chce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Navrhuji uvolnit zdrojový kód software pod Open Source jako veřejný projekt, na kterém se může podílet širší Open Source komunita vývojářů a mnoho úprav bude k dispozici mnohem dříve. Open Source projekt má svůj tzv. chybovník, do kterého lze přímo zapisovat nejen chyby, ale i návrhy na různé vylepšení apod. Vývojáři pak reagují nejen ohledně stavu zpracování, ale i případného vyjádření k tomu či onomu návrhu. Díky tomu jsou tak vývojáři v podstatě přímo v kontaktu s koncovými uživateli, kteří tam jako zpětnou vazbu zapisují různé připomínky atd. a obejde se to bez molochu korporátní firmy, který neskutečně zpomaluje proces přenosu informací od koncových uživatelů přímo k vývojářům, kteří na to mohou pružně reagovat.

 

Osobně mám zkušenost s Open source firmware pro některé komerčně vyráběné RC vysílačky. přitom ten firmware je dle mého názoru svými možnostmi ještě daleko složitější než tento SW a přesto je mnohem lépe odladěný právě díky Open Source komunitě vývojářů, kteří se na tom podílejí.

 

Níže uvádím pár připomínek, které jsem zaslal jako návrhy pro programátory software k Horizon HD DVR Mediaboxu. To zatím ve stručnosti zhruba vše na co jsem za ty dva dny narazil.

 

 

1. Rychlý/okamžitý záznam nejde zahájit opravdu okamžitě

 

Viz volba REC na dálkovém ovladači a viz níže uvedené body 1.1. a 1.2.

 

1.1. V režimu aktuálně sledovaného živého vysílaní kanálu

 

Zbytečně se tam zobrazují volby a zbytečně je vyžadováno potvrzování. Jakmile se stiskne na dálkovém ovladači tlačítko záznamu REC při sledování živého vysílaní programu tj. samozřejmě mimo režim podrobného průvodce i mimo režim přehrávání tak by se mělo okamžitě zahájit nahrávání aktuálně sledovaného kanálu, a to bez zobrazování jakéhokoli potvrzování a voleb. Ostatní možnosti nahrávání by se mohly zobrazovat přes tlačítko Menu ovladače tedy jen když je bude uživatel chtít využít, ale při požadavku na rychlé zahájení nahrávání by se žádné volby zobrazovat neměly a nahrávání by mělo ihned začít.

 

1.2. V režimu aktuálně zobrazení podrobného průvodce

 

Opět se zbytečně zobrazují volby a zbytečně je vyžadováno potvrzování. Jakmile se stiskne na dálkovém ovladači tlačítko záznamu v režimu zobrazení podrobného původce tak by se mělo okamžitě nastavit příznak nahrávání pro daný pořad a je-li již nastaven tak by se měl naopak tento příznak zrušit, a to bez zobrazování jakéhokoli potvrzování a voleb. Ostatní možnosti nahrávání by se mohly zobrazovat přes tlačítko Menu ovladače tedy jen když je bude uživatel chtít využít, ale při požadavku na rychlé nastavení či zrušení příznaku nahrávání pro ten či onen pořad by se v režimu zobrazení podrobného původce implicitně žádné volby zobrazovat neměly a rovnou by se měl nastavit či zrušit příznak nahrávání pro aktuálně zvýrazněný pořad.

 

 

2. Nepřehledná knihovna nahrávek

 

2.1. Zobrazení seznamu nahrávek v knihovně

 

Nyní se jednotlivé nahrávky v knihovně nahraných pořadů nezobrazují jako tabulka. Zobrazuje se vždy jen jeden záznam a pro zobrazení jiného záznamu se musí listovat přepínáním na další.

 

Dle mého názoru je to dost nepřehledné jelikož není vidět seznam tj. více záznamů současně a obrázky na přehlednosti rozhodně nepřidají spíš naopak. Dle mého názoru jsou zobrazované obrázky u nahraných pořadů zbytečně velké. Rozhodně lepší by byl jen čistý textový seznam v tabulce s možností rolování. Navrhoval bych pro zobrazení seznamu nahraných pořadů možnost nové položky v nastavení kde by se dalo přepnout do čistě textového režimu bez obrázků. Pak by bylo dost místa k tomu zobrazovat seznam nahraných pořadů jako tabulku s tím, že by bylo na obrazovce v tabulce současně viditelných více záznamů a aktuálně zvolený záznam při listování by byl zvýrazněn.

 

Takže můj návrh je umožnit zobrazení nahrávek v knihovně jako textovou tabulku se seznam jednotlivých záznamů pod sebou s tím, že v tabulce by mělo být viditelné více nahrávek současně a mělo by jít rolovat mezi nahrávkami.

 

Při stisku tlačítka OK ovladače na aktuálně zvýrazněné nahrávce v tabulce by se mělo okamžitě bez zobrazování jakýchkoli voleb a potvrzování zahájit přehrávání zvýrazněné nahrávky.

 

Při stisku tlačítka DEL ovladače na aktuálně zvýrazněné nahrávce v tabulce by se mělo zobrazit jen potvrzení ANO/NE zda nahrávku smazat a při potrvzení OK rovnou smazat a vrátit se do tabulky nahrávek.

 

Ostatní volby k aktuálně zvýrazněné nahrávce v tabulce by se měly zobrazovat jen při stisku tlačítka Menu ovladače.

 

2.2. Chybí možnost organizace nahrávek v knihovně do uživatelských složek

 

Doplnit možnost vytvářet v knihovně záznamů uživatelské složky, do kterých by se daly jednotlivé nahrávky přesunout.

 

 

3. Chybí možnost řazení v seznamů oblíbených kanálů

 

Měla by být možnost uživatelského seřazení pořadí za sebou v seznamu oblíbených kanálů a po přepnutí na zobrazení jen oblíbených by to mělo být aplikováno i v rámci podrobného průvodce, který se zobrazuje tlačítkem Guide tj. aby podrobný průvodce respektoval volbu POUZE OBLÍBENÉ PROGRAMY a je-li nastavena tak, aby zobrazoval opravdu jen seznam oblíbených programů.

 

 

4. Chybí možnost editace nahrávky uživatelem

 

Navrhuji dodělat možnost editace nahrávky formou odstranění zvolené částí z nahrávky. Doplnit možnost volby části nahrávky od - do s možností při volbě rozsahu od - do pozastavit a krokovat nahrávku třeba i po jednotlivých snímcích. Zvolenou část od - do pak tlačítkem DEL a po potvrzení ANO/NE z nahrávky odstranit.

 

Dále navrhuji dodělat možnost editace názvu nahrávky.

 

 

5. Texty namísto obrázků

 

To, že se zobrazují obrázky namísto prostého textu je v řadě ohledů spíš na škodu či na úkor přehlednosti. Navrhoval bych umožnit nějakou položkou v nastavení přepnout do čistě textového režimu, ve kterém se budou namísto obrázků loga stanic zobrazovat jen jejich textové názvy. Namísto obrázků pořadů v seznamech při přepínání kanálů, v knihovně atd. jen textové popisy. Zkrátka pokud si to uživatel zvolí tak žádné obrázky a jen stručné texty a v různých seznamech nahrávek přehledné tabulky, do kterých se vejde více textových položek najednou a možnost rolování v tabulkách atd. V tomto ohledu by si autoři měli vzít příklad jak to bylo řešeno u dosavadního boxu Kaon tj. tohle tam bylo uděláno celkem dobře. U nového Horizon HD DVR Mediaboxu je to dle mého názoru značně nepřehledné.

 

 

6. Nefunguje volba MINI TV

 

Je to spíš drobnost, která je oproti výše zmíněným položkám spíš zanedbatelná, ale když už tam tuto volbu mají tak by ji měli mít funkční a nebo ji do doby než ji zprovozní dočasně úplně z voleb odstranit.

 

Pokud v NASTAVENÍ -> VLASTNOSTI -> POZADADÍ TV PRŮVODCE nastavím volbu MINI TV tak následně při zobrazení podrobného průvodce tlačítkem Guide na ovladači je v levém horním rohu černý obdélníček a není v něm ani obraz pořadu a není funkční ani zvuk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen na doplnění.

 

Podle popisu v manuálu k Horizon HD DVR Mediaboxu mohou být některé součásti softwaru obsaženého v tomto produktu tvořeny svobodným softwarem nebo softwarem open source.

 

Takže možná by bylo vhodné uvolnit nejen některé části, ale spíš celé UI rozhraní pod Open Source i se zdrojovým kódem pokud to ještě uvolněno není.

 

UI rozhraní je zřejmě zatím to nejvíc bolestné co uživatele z hlediska software k tomuto zařízení pálí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na webu výrobce zařízení PACE jsou uvedeny jednotlivé modifikace zařízení vyráběných pro různé provozovatele, dokonce konkrétně i pro UPC viz odkaz.

 

http://www.pace.com/global/support/support-stb/#UPC

 

Model DMC7002KLG což je zde v ČR UPC dodávaný model PACE zařízení uváděný jako Horizon HD DVR Mediabox tam ovšem uveden není jak už zde někdo zmiňoval.

 

Možná tam v tom seznamu jen nemají aktuální informace a model DMC7002KLG je až příliš nový a tudíž ho tam ještě nemají uveden.

 

To je samozřejmě jen spekulace. Pokud někdo znáte jiné skutečné důvody tak je sem napište. Když už tam ten seznam specificky pro různé odběratele uvádějí tak by se mělo vyjasnit proč tam není uveden model DMC7002KLG odpovídající v ČR dodávanému Horizon HD DVR Mediaboxu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pro zajímavost.

 

Na adrese viz tento odkaz je dokument Wifi certifikace k zařízení PACE s uvedením modelu DMC7002KLG, který je uveden i na obalu Horizon HD DVR Mediaboxu a souhlasí i identifikátor produktu E3144D17200.

 

Datum certifikace tam je 25. listopadu 2014 tj. jedná se skutečně o poměrně nové zařízení i z hlediska Wifi certifikace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...