Přejít na obsah

HD DVR Mediabox


Jirka007

Doporučené příspěvky

Já si rozhodně nejsem tak jistý tím, že UI rozhraní nikdy nebude Open Source. Přeci jen snahy ušetřit na nákladech v tomto ohledu mohou převážit nad umělými obavami z domnělé nebezpečnosti plynoucími do značné míry jen z pouhé neznalosti možností toho jak to lze celkem solidně různými způsoby ošetřit jak už jsem naznačil v předchozí části diskuse. Dokážu si představit, že na ušetření nákladů může být management, který bude mít v tomto ohledu rozhodující slovo, citlivý a může je to v budoucnu přesvědčit jít do toho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník P_V

Open source to nemůže být jednoduše z toho důvodu, že to musí dodržovat DRM. A to prostě principiálně dohromady nejde. Obrazová data by musela být chráněna na úrovni hw, nebo by systém musel být navržen jako modulární s různou úrovní oprávnění pro moduly, a to v takovéhle krabičce z cenových důvodů není a nebude. Kdo by se s tím dělal, a možná by ani procesor a paměť nestačily.

 

Což ovšem zvídavému hackerovi s dostatkem volného času nebrání, krabičku kuchnout, jtagem oskenovat, fw dumpnout a prozkoumat, a začít tam roubovat něco vlastního... :):thumleft:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dodržení DRM by jak už jsem naznačil výše nebyl vůbec žádný problém, jelikož poslední slovo před uvolněním každé verze a tudíž právo veta by mělo UPC a Open Source by tomu bylo v tomto projektu samozřejmě podřízeno.

 

Obrazových dat z hlediska nahrávání/přehrávání pořadů by se samotné UI vůbec netýkalo. UI by jen posílalo požadavky na zobrazení různých oken, menu,voleb atd. a popisy a seznamy kanálů a např. by předávalo zvolené číslo kanálu uzavřené části software a opačně by zas dostávalo od uzavřené části software jednak uživatelskou odezvu tj. informace o stisku kláves atd. a seznamy s popisu kanálů atd. uzavřená část software by rozhodovala i o tom zda se zvolený pořad z hlediska práv uživatele může začít přehrávat apod..

 

Pokud jde o modulární rozčlenění to tam je do určité míry dle mého názoru zrealizováno už i nyní a jsem přesvědčen o tom, že by nebyl vůbec problém to tam mít i v rámci tohoto hardware. Zažil jsem podobné záležitosti dokonce i na levnějším hardware než je tento a taky to tam šlo.

 

A lidi, kteří by se do toho pustili by se jistě našli o to se vůbec nebojím. Samozřejmě někdo s rozhodovací pravomocí musí zavelet a pak to teprve může začít. Rozhodně bych se toho nebál a jsem přesvědčen o tom, že by to bylo přínosem jak pro uživatele tak i pro UPC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Upgrade boxu jsem delal kvuli svym rodicum, kteri jsou v duchodu a furt neco nahravaji apod.. po necelych dvou mesicich musim konstatovat, ze je to hrozny shit..

Nasi na to nadavaji o106. ale to tady resit nechci, nebot to stejne nema reseni, krom asi updatu firmwaru, ktery bude buh vi kdy.. nejhorsi je samozrejme pomalost systemu a kvalita obrazu..

 

S cim bych, ale potreboval poradit je homegroup...

Vsiml jsem si, ze box by mel jit pripojit na domaci sit a tim padem prehravat po siti obsah z pc, ktere jsou ve stejne skupine..

Bohuzel se mi toto nedari nastavit...

Mezi PC, ktere jsou k boxu pripojene mam normalne homegroup, ktery je win pod heslem a vse bezi vpohode..

kdyz, ale zvoilim na boxu pruvodce pripojenim k domaci siti, tak to jen po x minutach hledani napise, ze nic nebylo nalezeno.

Kdyz jdu na 192.168.1.1 a tam se pokusim neco nastavit, tak za 1. pri zvolenim ethernetu mi to nenabidne nic vic. za 2. jakmile dam save, tak se mi napise, ze se box restartuje.. bohuzel to je konecne.. dokud neprovedu hard reset modemu, tak internet uz nebezi vubec (ani wifi).

 

Je tady nekdo, kdo ma zkusenosti a podarilo se mu toto rozbehnout? Rad bych nasim sdilel serialy apod pres kabel, ale zatim opravdu nevim, jak to nastavit.

 

 

P.S. nevim, jestli jsem zvolil dobre, ale mam HD DVR Mediabox, tak doufam, ze ano :)

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • VTV Box
  • Zlín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Budulman

Bojím se, že tuhle funkci HD DVR Mediabox "zatím" nemá... myslím tím přehrávání obsahu z PC atd. (DLNA) a tajně doufám, že někdy mít bude... tuším, že jsem někde zahlídnul odpověď z UPC, že snad někdy v budoucnu, tak jako podpora toho USB, co je na stb, které tam teď bohužel plní jen funkci díry :scratch:

Kéž by tohle uměl, protože bych tuhle funkci přivítal s opravdovou obrovskou radostí a využíval snad víc, než samotné koukání na TV :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Budulman
Ja bych rekl, ze dle manualnu ma... viz http://i.imgur.com/6phBRGf.png

No to podle všeho moc neznamená... v stb není žádná aplikace, která by DLNA provozovala, když zkusíš zvolit "existující" jak je v manuálu, tak se v lepším případě nic nestane, v horším mi to už 2x při zkoušení rozhodilo síť tak, že jsem musel modem resetovat do továrního nastavení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Thorn

Mne by prozatím bohatě stačilo, aby šlo na cihle nastavit řazení programu dle svého uvážení. Na FB jsem četl, že to ani neplánují zavést, takže pro mne je to krok k zamyšlení nad konkurencí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nema cenu resit,bohuzel je to smutny, ale cokoliv sem kdo napsal je uplne k nicemu. Odpoved na vse je....Mozna nekdy v budoucnu se to zlepsi. Tak my si pockame teda :D hlavne abych si to jeste uzil nez mi bude 80 Jinak cihla opet prekvapila a to, ze mi na nekterych programech bezi opozdene zvuk a nebo dokonce doprovodny zvuk, fakt parada, mohu jen doporucit, tak ze ti z Vas co premysli jestli si objednat hotizon box, tak urcite nevahejte a volejte :D kazdy den budete prekvapeni co si na Vas box vymysli. Zacinam si myslet,ze ma box umelou inteligenci :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ritchi
To nema cenu resit,bohuzel je to smutny, ale cokoliv sem kdo napsal je uplne k nicemu.

 

To nema.Hlavne pre tych nestastnikov,ktori isli do toho aj za cenu risku a dobre mienených rad aby sa tomuto smejdu velkym oblukom vyhybali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...