Přejít na obsah

Technicolor TC 7200 zkušenosti


Návštěvník ThomasM

Doporučené příspěvky

Návštěvník warman

Tak jsem zjistil, že když se nastaví čas pronájmu nějaká nesmyslná hodnota (třeba 5000000000000000000000000000000000000), tak se vypíše čas pronájmu -1 (asi stačí zadat i tuto hodnotu) a u všeho vidím *** STATIC IP ADDRESS ** třeba to někomu bude k něčemu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se snažil na TC7200 rozchodit telefonni adaptér Linksys SPA 1001 ale ani náhodou. .. Když už se mi podařilo, že adaptér dostal IP adresu a zaregistroval se

na SIP ústředně a dokonce fongovalo volání, tak po simulaci výpadku proudu (odpojil jsem adaptér z napájení) už nedostal IP adresu a když ji dostal nemohl jsem se

dostat na webové rozhraní adaptéru. Nepomohly restarty TC7200 ani adaptéru, zkoušel jsem jiné ether. kabely atd. Prostě TC7200 se chová tak nějak "gumově". Zajímavé je, že jakmile připojíte k TC7200 počítač kabelem, okamžitě dostane IP adresu a všechno funguje ale jakmile to není PC s windows, tak si užijete..

Ještě jsem zkoušel na adaptéru nastavit statickou adresu, masku atd. ale neuspěl jsem, TC7200 adaptér nadále ignoroval..

Nakonec jsem to po cca 2 hodinách vzdal. Nedalo mi to a tak jak jsem adaptér měl, připojil jsem ho k routeru TP-Link WDR4300 u jiného IP, adaptér se zaregistroval během 2 sekund, zvedl jsem sluchátko a slyším oznamovací tón, volání fungovalo normálně..

Takže asi opravdu zbývá nastavit ten krám jako most a připojit za něj něco použitelného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkuste po restartu modemu ve WEB rozhrani nastavit rezim bridge mode (premostene pripojeni ), Modem nebude NATovat , pobezi v rezimu "obycejny modem" takze na zarizenich za modemem dostanete verejnou IP vc. zarizeni na wifi. Pozor vsak na limit povolenych IP at neprecerpate. Zpet na NAT rezim pres IP 192.168.100.1 a to pouze pres LAN ethernet (ne wifi) :cheers:

 

Chtěl bych TC7200 přepnout do režimu bridge, abych si za něj mohl připojit svůj vlastní router.

 

Jak se dá TC7200 nastavit zpátky do router módu? Ptám se, protože to budu nastavovat pro známého a pokud by něco nefungovalo, musel bych TC7200 nastavit zpět do původního stavu.

Pokud bude TC7200 v bridge módu, za ním bude vlastní router a k němu bude připojen PC.

Když na tomto PC zadám 192.168.100.1, dostanu se na web. rozhraní

TC7200?

Nebo musím PC připojit přímo k LAN TC7200 a zadat 192.168.100.1?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník warman

Pokud nebude domrvené nastavení routeru, tak se k němu dostaneš i přes něj. Samozřejmě musíš mít jiný rozsah adres, než má tc (tj použít třeba 192.168.10.0).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se snažil na TC7200 rozchodit telefonni adaptér Linksys SPA 1001 ale ani náhodou. .. Když už se mi podařilo, že adaptér dostal IP adresu a zaregistroval se

na SIP ústředně a dokonce fongovalo volání, tak po simulaci výpadku proudu (odpojil jsem adaptér z napájení) už nedostal IP adresu a když ji dostal nemohl jsem se

dostat na webové rozhraní adaptéru. Nepomohly restarty TC7200 ani adaptéru, zkoušel jsem jiné ether. kabely atd. Prostě TC7200 se chová tak nějak "gumově". Zajímavé je, že jakmile připojíte k TC7200 počítač kabelem, okamžitě dostane IP adresu a všechno funguje ale jakmile to není PC s windows, tak si užijete..

Ještě jsem zkoušel na adaptéru nastavit statickou adresu, masku atd. ale neuspěl jsem, TC7200 adaptér nadále ignoroval..

Nakonec jsem to po cca 2 hodinách vzdal. Nedalo mi to a tak jak jsem adaptér měl, připojil jsem ho k routeru TP-Link WDR4300 u jiného IP, adaptér se zaregistroval během 2 sekund, zvedl jsem sluchátko a slyším oznamovací tón, volání fungovalo normálně..

Takže asi opravdu zbývá nastavit ten krám jako most a připojit za něj něco použitelného.

 

Tak musím korigovat svůj příspěvěk. Jak jsem zjistil, všechny trable byly způsobeny tím, že jsem používal síťové kabely, které byly zapojeny podle starší normy (T568A). Jakmile jsem použil kabely zapojené podle novější (T568B), tak router TC7200 se začal chovat způsobně a vše funguje jak má..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...