Přejít na obsah

Technicolor TC 7200 zkušenosti


Návštěvník ThomasM

Doporučené příspěvky

Návštěvník warman

T568A a T568B není žádná starší a novější norma... Když chceš křížený kabel, tak na jedné straně T568A a na druhé T568B. když naopak nekřížený, tak se obvykle používá T568B

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TIA/EIA-568 was developed through the efforts of more than 60 contributing organizations including manufacturers, end-users, and consultants. Work on the standard began with the EIA, to define standards for telecommunications cabling systems. EIA agreed to develop a set of standards, and formed the TR-42 committee,[3] with nine subcommittees to perform the work. The work continues to be maintained by TR-42 within the TIA.

 

The first revision of the standard, TIA/EIA-568-A.1-1991 was released in 1991. The standard was updated to revision B in 1995.

 

První revize standardu TIA/EIA-568 byla v roce 1991 - TIA/EIA-568-A.1-1991. Pak byl standard aktualizován v roce 1995 na TIA/EIA-568-B. (Info z wikipedie). Takže

TIA/EIA-568-B je novější verze normy a byla zavedena proto, že vykazuje v lepší výsledky, hlavně lepší odolnost vůči rušení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník warman

pěkný, až na to, že TIA/EIA-568 má 3 revize. TIA/EIA-568-A či TIA/EIA-568-B je úplně něco jiného než T568A a T568B (to bylo už v první verzi TIA/EIA-568, to T značí pravděpodobně twist, tím si nejsem jist).

aby toho nebylo málo, např TIA/EIA-568-C má různé podksupiny TIA/EIA-568-C.1, TIA/EIA-568-C.2,...

 

Podle tvé logiky by dřív nemohli propojovat pc navzájem tehdy bez hubu, neboť nebyla norma T568B :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Joecz

Dík za pomoc. V CZ to je divně přeloženo a proto jsem si to spletl a neviděl jsem tam Bridge mode.

 

 

Btw jak udělám abych to měl jak to je (2x ip pro dve PC připojené kabelem od UPC modemu)

+ aby byla možnost vysílat wifi s neveřejnou IP pro TV a telefon? Když to přehodím do router módu zase mi to pokazí IP pro ty počítače.

 

Tedy musel bych tam nějak navíc zapojit switch?

 

:diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník warman

Joecz:ani ne tak switch, jako spíš router. Technicky by nebyl problém udělat bridge pro wifi, ale to by nesmělo být UPC :D

až 3 IP adresy máš pouze s rychlosti 120mbits a víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Joecz

Však mám Router od UPC.

 

Tedy když si koupím router. Je možné nastavit jak píšeš, aby vše co bude zapojeno přes kabel mělo vlastní IP od UPC a vše přes wifi nemělo vlastní IP ?

 

Já myslel, že možné mít pouze router mód anebo Bridge mód.

 

 

Btw je normálně, že ten křáp hřeje jako prase? To topí více jak topení :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zobin
až 3 IP adresy máš pouze s rychlosti 120mbits a víc.

Ja si myslim, ze to neni pravda, minimalne 2 verejne IP mi fungujou i na 40mbitu (kterej je sice ted 120, ale pred letni akci to slo taky).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...