Přejít na obsah

Technicolor TC 7200 zkušenosti


Návštěvník ThomasM

Doporučené příspěvky

  • po 4 týdnech...

Můžete prosím poradit, kde najdu ve webovém průvodci informaci o tom, kdo je k modemu připojen? U mého předchozího modemu byla volba Klienti. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

webovým průvodcem myslíš asi administráciu na tom kráme, ak to máš v bridge móde nezistíš ani hovn*, kto je k tomu pripojený, pretože sa to správa čisto ako modem, v router móde máš možnosti pri zapnutom DHCP použiť adresu nižšie //neviem ako s vypnutým DHCP

http://192.168.0.1/basic/dhcp.asp

 

Ak nie ste BFU a budete sa snažiť prihlásiť (admin/admin) do tejto magickej škatuľky a niečo zmeniť, môžete natrafiť na niekoľko problémov. Na väčšinu sme už mohli naraziť v diskusii skôr, ale pre istotu ich ešte raz zhrniem.

 

DHCP: FUNGUJE LEN pre sieť 192.168.0.1, takže nad zmenou ani nepremýšľajte, teda je tu ešte možnosť v podobe statický adries, čo je zaručená zábava na TV a mobiloch tabletoch ...

DUAL BAND: áno ALE NIE ŠÚČASNE, kto by to potreboval že ?

ONLY ONE SESSION: ak pravé čítate "Užívateľ je již přihlášen." tak jedine, čo vám zostava je VYPNÚŤ a znova ZÁPNUŤ ten zázrak. Ak ste boli prihlásený a zmenili ste napr. rozhranie (IP adresu) z ktorého ste nastavali router, tak sa už neprihlásite. Je to spôsobené tým, že si myslí, že ste stále prihlásený z relácie predtým, a nemá na danú reláciu žiadny TIMEOUT, a stále ju považuje za aktívnu a nikto iný sa nato nepripojí.

TLS: NEFUNGUJE, teda aby som bol presný nefunguje nadviazanie TLS spojení (tj. VPNka nefunguje, niektoré služby IM, ktoré využívajú k autentizácii TLS a ďalšie) v router móde na ethernerových portoch, na wifi to prekvapivo fungovalo. Riešenie bolo prepnutie škatule do BRIDGE módu (čo avšak vás rázom obmedzí na 4 zariadenia, pretože sú vám prideľované verejné IP adresy, riešenie je zapojenie vlastného smerovača za).

NAT (router mód): vám v podstate veľmi nevadí, je tu možnosť DMZ, ale narazil som na jednu situáciu, kde ma začal (pravdepodobne) NAT obmedzovať svojou rýchlosťou a to v prípade nadväzovania vyššie počtu (100+) TCP spojení, príkladom podobného správania môže byť torrent. Riešenie je opäť v bridge móde.

 

Nefunguje prípadne hodne obmedzene funguje rada vecí, až má človek pocit, že firmware zbúchali nejakí Indiáni za pár dní pre UPC. Moje odporúčanie je prepnúť Technicolor do BRIDGE MÓDU a do neho zapojiť nejaký rozumný domáci router.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník single
Můžete prosím poradit, kde najdu ve webovém průvodci informaci o tom, kdo je k modemu připojen? U mého předchozího modemu byla volba Klienti. Díky

Klienti jdou rychle zobrazit i mobilem, připojím se přes Wi-Fi a spustím aplikaci Fing.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Mohl by mi prosím nekdo konkretne pomoct jak nastavit TC7200 spolu s NASem Synology DS212?

 

Na starym modemu jsem s tím neměl problém, na vlastním routeru jsem si vyresil portforwarding..tady mi to nejde..kdyz se na TC7200 pres web prihlasim a chci tam zadat presmerovani tak to hodi error (bez popisu proc), zadny jiny reseni se mi taky zprovoznit nepovedlo..

 

a kdyz uz je tohle wifi modem prijde mi blby na nej postavit druhej, u kteryho to jde..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník stannicek

Tak TC 7200 má solidní bezpečnostní problém. Pokud vaše připojení někomu nabízíte a máte ho v lokální síti bez omezení, pak si může stáhnout soubor http://192.168.0.1/goform/system/GatewaySettings.bin a v něm jsou pak po prohlédnutí viditelná všechna hesla v plaintextu :

 

wget http://192.168.0.1/goform/system/GatewaySettings.bin

strings GatewaySettings.bin

 

... co víc si přát. :bom:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník Kema

Ahoj.

 

Pokud u tohoto modemu zapnu Wi-Fi a zruším zabezpečení - tedy může síť využívat každý kdo se připojí, jak zjistím kdo je momentálně připojen?

Je to vidět někde v systému modemu (routeru) ?.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...