Přejít na obsah

Technicolor TC 7200 zkušenosti


Návštěvník ThomasM

Doporučené příspěvky

Návštěvník ThomasM

Dobrý den, uvažuji o Kombi Komfort 120 a koupi Technicolor TC 7200 - jaké jsou zkušenosti s tímto zařízením? U pronájmu píšou, že vlastně nevím, jaké zařízení dostanu a jak jsem četl na fóru tak zkušenosti s různými Cisco nejsou vždy nejlepší. Dík za info...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník ski1961

Tak já mám s tímto wifi modemem jen ty nejlepší zkušenosti. Mám ho sice jen pár dnů, když jsem přešel na tarif 40/4. Sice jsem musel zaplatit za výměnu modemu, ale nelituji toho. Zdejší obrázek je změřený na notebooku přes wifi. Naměřená rychlost je vlastně přes wifi stejná jako po kabelu, přes jednu tlustou zed v paneláku. Před tím jsem měl 30/1 svůj wifi router a rychlost na wifi byla cca kolem 8 Mb/s. Takže ted obrovský rozdíl. Navíc se vůbec nehřeje. Takže já jsem zatím velmi spokojený, hlavně ta rychlost na wifi je super. Navíc jsem tento modem dostal do pronájmu, ačkoliv mně bylo na lince UPC řečeno, že do pronájmu dávají Cisco EPC 3925 a k prodeji tento Technicolor. Byl jsem rád, když technik donesl do pronájmu tento Technicolor.

 

 

 

2969936512.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ThomasM

Zdravím, já ho tady koupil - nechtělo se mi platit administrativní poplatek... Přešel jsem na Kombi Komfort 120 a zatím je vše OK. Tedy po cca jednom týdnu. PC připojená kabelem mají test opravdu 120, přes WiFi je to samozřejmě horší, ale to je pochopitelné. I IPad Mini se v downloadu vyšplná přes 40 Mbps. Zařízení je tiché a nehřeje. Takže spokojenost... Jo takovej KAON HD PVR a zkušenosti s ním - to je jiná káva, ale to sem nepatří :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Umožňuje tento Technicolor filtr MAC adres? V návodu k němu jsem se dočetl, že filtruje MAC, které se nemají dostat ven do internetu, z LAN. Tedy již přes wifi připojené. Ale já na současném routeru filtruji adresy, které se můžou připojit k wifi(NTB, Ipod atd.) a chtěl bych to zase tak. Tedy na současný wifi router se dostanou, s pomocí hesla samozřejmě, jen ty zařízení, jejichž MAC výslovně povolím.

Díky za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano umožňuje, v návodu na straně 51 je návod na řízení přístupu pro bezdrát. Když rozkliknete zásadu

nabídne se Vám další nabídka (žádné, seznam povolených, seznam odepřených) vyberete seznam povolených a dáte uložit, pak už jen stačí zapsat postupně všechny MAC adresy každou do nového řádku (přidat řádek) a uložit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před koupí tohoto zařízení byste si měl promyslet, zda Vám vyhovuje, že nebude žádnému z Vašich zařízení za modemem přidělena veřejná IP a že DMZ tohoto modemu umí jen protokoly tcp a udp (čili sbohem, porte 41 atd)...

On by to tedy ten modem i uměl, v nastavení umožňuje přepnutí switche do módu bridge (takže by veřejné IP měly být přiděleny alespoň zařízením připojeným přes ethernet), ale UPC to ve svém upraveném firmware zařízl, to nastavení prostě není funkční, po restartu si to natáhne původní nastavení s privátními adresami...

 

Raději jsem tedy následně koupil ten základní modem (který sice funguje OK, ale to by to nebylo UPC, aby nemělo něco extra -- tady zase komplet zakázalo přístup do administrace zařízení (přestože to zařízení NENÍ JEJICH, ale MOJE, LOL), takže si nemůžu ani zapnout posílání logu na svůj syslog) a přidrátoval za něj switch a wifi router od cisca.

 

Nicméně je možné, že Vám výše zmíněné věci vadit nebudou a budete s tím wifi modemem spokojený...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník superpepino

26.9.2013 mně to technik UPC přinesl, nic to nestálo. Budu sice teď platit 70 Kč měsíčně - skoro rok jsem nic neplatil, neboť Cisco 3925 jsem měl zakoupený. Ten šel jen 125/19,50 Mb/s. Teď ho asi budu muset hodit do popelnice, protože to asi nikdo nebude moci už použít /??/. Alespoň dnes jsem na Aukru četl o prodeji tohoto zařízení. Ta jejich "montáž" zařízení, tuším za 600 Kč obsahuje vyndání kabelů ze starého a nandání do nového modemu. A samozřejmě uložení SSID a hesla. Takže jsem rád, že jsem to nenárokoval. Tento Technicolor jede v pevném připojení a s počítačem s SSD diskem v rozmezí 215-236/19.6 Mb/s. Wifi jsem neměřil, protože notebook nemám v dobrém stavu. Je to tedy fantazie, když si vzpomenu, že jsem před několika lety začínal s downloadem 6 Mb/s a myslel jsem si, co mám... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...