Přejít na obsah

Technicolor TC 7200 zkušenosti


Návštěvník ThomasM

Doporučené příspěvky

TC mám od pátku,předtím jsem měl Cisco bez wi-fi a svůj router Belkin co měl poloviční N. Jako štve mě,že wifina neumí současně 2,4 a 5 pásma a že si při startu stahuje firmware. Ale jinak jsem spokojenej, pravda ac norma by bodla taky. Koupil jsem ho, protože mobilní LTE jsem měl rychlejší v mobilu než Wifi od UPC. Pravda, také jsem zvedl tarif z 60 na 120, a je to sešup jsem nečekal že Lumie 1520 a i starší záložní 920tka zmákne víc než 90Mb a odesílání i 11Mb. Co je blbý je telka, která nezvládá 5Ghz, takže musím přenastavovat když jí chci připojit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník tanker32

No já musím tento modem jen chválit. Mám jej od začátku, kdy jsem přešel na 240/20 MB tarif. Mám koupenou jednu pevnou IP adresu, kvůli FTP a vlastního serveru. Takže pokud mám u zákazníka problém a nemám sebou nějaké instalačky nebo se potřebuji dostat do mého PC, tak funguje vše bez problému. :D Jak tak koukám do nastavení Technicolor TC 7200 tak je tam nový firmware. Pro ty, kteří by měli problémy s kvalitou nebo kolísáním rychlosti, doporučuji v nastavení modemu, přepnout na jiný kanál stahování. Někdy je zrovna některý kanál tzv. ucpán, protože co jak máte připojený modemu přes koax. kabel, tak jde k vám z celkových rozvodů UPC ve vašem baráku a v jejich tzv. ústředně, kde se všechny kabely z jednotlivých bytů setkávají se signál zesiluje. No a v této ústředně se samozřejmně může stát, že některý ten stahovací kanál má horší kvalitu a neštěstí je hotovo.

 

Obrázek přikládám, pohrál jsem si s přepínáním stah. kanálů a vybral ten s nejvyšším SNR nebo výkonem. (Zatím jsem se nesetkal, aby byl výkon lepší než -0,2 a SNR vyšší než 41) Tolik k tomuto modemu. UPC mi potvrdilo (jejich technické oddělení), že budou i nadále zdokonalovat firmware tohoto zařízení. HW je O.K, ale SW je mírně odfláknuté. Pokud by tam dali full verzi TC7200 firmware, tak bych byl absolutně spokojen. Takhle jsem spokojen jen na 90%! :thumleft:

tc7200set.jpg

speed100914.png

 

Svižnou linku přeje Petr z Tankeru :cheers:

 

P.S. Oficiální stránky TC 7200: http://www.technicolor.com/en/solutions-services/connected-home/modems-gateways/cable-modems-gateways/tc7200-tc7300

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník tanker32

Ahoj,

V bridge modu nevím, nepřepínal jsem, ale přepínat kanály můžeš po přihlášení do modemu STAV->PŘIPOJENÍ->STAHOVÁNÍ a zde je dole frekvence, kde ručně vepíšeš frekvenci (a to jako 6-ti místné číslo,čili bez těch dalších nul) s nejlepšími parametry. Viz. přiložený obrázek :)

techni7200.jpg

 

Rychlou linku přeje Petr z Tankeru :salut:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník tanker32
To nejde, ale můžeš použít ten první nejrychlejší a to asi půjde... :salut:

Bohužel z principu DOCIS 3.0 nejde

 

Jak vidíš, tak jde. :D Vynutíš si frekvenci, tak nebuď takový škarohlíd, Stando! :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je cely nesmysl, ty kanaly se scitaji, takze je uplne jedno, ktery z nich je jako prvni,

a jesttli ma signal vysilaci vykon -0,4 nebo -1,0 dbmV , nebo klidne -5,0 ,ci SNR 39, nebo 40 db je uplne fuk, protoze je to stale vpohode v norme.

Jina vec by byla kdyby tam byly hodnoty signalu okolo -13 , nebo SNR okolo 34, pak uz by mohl byt problem s kvalitou signalu.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...