Přejít na obsah

Technicolor TC 7200 zkušenosti


Návštěvník ThomasM

Doporučené příspěvky

To je modemo-router pro BFÚ, takže od něho nic nečekej a pokud chceš něco víc, tak vem od UPC jenom modem a router dohoď svůj.

 

"Skvele". Takže na zariadenie sa dá firmware, ktorý síce umožňuje si nastaviť IP rozhranie, ale keďže je užívateľ blbec, alebo BFU, tak ho o tom ešte i presvedčíme, a povolíme len určité adresy bez nejakého upozornenia zo strany UPC.

 

Ja od toho nečakám zázraky, ale keď mi tam dajú možnosti, rád by som ich využil. Bohate si postačím s port forwardingem a nastavením vlastného IP rozsahu. Už i prideľovanie IP adres na základe MAC adresy oželiem. A za wifi router som menil len z dôvodu aby som mal len jedno zariadenie.

 

Skôr by ma zaujímalo, či je to chyba firmware, a či niekto nevie či UPC pracuje na oprave, alebo je to plánovaná "vlastnosť", ktorú UPC neplánuje ani odstrániť.

 

Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

YABAKA:to mě uráží, BFU nejsem a přitom mi ten router stačí :-D

 

Dušan: můžeš ten modem dát do režimu bridge http://192.168.0.1/system/switch-mode.asp a za něj dát třeba router ;)

 

Díky za odpoveď. Ale prešiel som na UPC wifi modem/router, aby som práve nemal doma milion krámov, keďže UPC wifi router mal možnosti, s ktorými by som si postačil, keby nejaký chytrák neposral cely firmware.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Každý kombo zařízení je větší či menší kompromis. Takže si to neber nijak osobně, ale kdo skutečně potřebuje nějak pracovat s IP, MAC apod., tak neudělá takovou pitomost, aby si to kombo vzal. Případně když už ho má, tak z něho udělá jenom modem s bridge a router svůj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA
To ale bude znamenat další zařízení, + spotřeba +- 500-800 kč za rok.

Nemá ten WiFi modemo-router větší spotřebu, než jenom sólo modem? Pak by vlastní router nebyla žádná tragédie, pokud jde o spotřebu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník warman

až na to, že tc7200 žere při zátěží nějakých 9W ;) těch 18W je maximální spotřeba, na kterou se prakticky nedostaneš :) s odpojeným wifi a dáním do režimu bridge klesne spotřeba podle doslechu na nějakých 7W ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každý kombo zařízení je větší či menší kompromis. Takže si to neber nijak osobně, ale kdo skutečně potřebuje nějak pracovat s IP, MAC apod., tak neudělá takovou pitomost, aby si to kombo vzal. Případně když už ho má, tak z něho udělá jenom modem s bridge a router svůj.

 

LOL osobne to rozhodne neberiem... len mi to príde trocha nezmysel. I keď si kúpim kombo auto benzin/elektrika, tak mam čakať, že mi nepôjdu sťahovať elektrické okna?

Takže som akože spravil chybu, keď som všade na internetu videl, čo ten modem dokáže, zhodnotil, že dve základne funkcie naviac, ktoré potrebujem modem/router má, akurát ich nemôžem využiť?

Áno chápem to, keby som požadoval vlastné vlan, vlastné pravidla vo firewall, multi ssid a iné "hi-tech" vychytávky, tak logicky nesiahnem po UPC wifi/router combo, ktorý podobné vlastnosti ani neponúka.

 

Stále mi tu nejde do hlavy, že za niečom platím mesačne 70,- Kč, prípadne si to zakúpim za 2016,- Kč, a vlastnosti, o ktorých preferujú, že modem/router má, nemôžem plne využiť. Nie je to tak trocha klamanie zákazníka?

 

Neviem, som z iného vesmíru?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...