Přejít na obsah

Technicolor TC 7200 zkušenosti


Návštěvník ThomasM

Doporučené příspěvky

Poloha modemu - poloha antény?

Podle konstrukce je modem určený

a) pro umístění vleže, tedy naplocho,

b) nebo na stěnu, tedy konektory pro kabely dolů a LEDkami nahoru.

Je možné ho kvůli pozici antény a tudíž směru vyzařování signálu položit i na bok, LEDkami dopředu a kabely dozadu?

Ve které poloze má nejlepší přenos na anténky připojených počítačů, nebo je vyzařovací diagram všesměrový?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník gloom

Zdravím, nevím, jestli to bylo zde, nebo na jiném fóru, ale někde jsem kdysi viděl úpravu technicoloru, kde se vyměnila integrovaná anténa za externí.

Jde mi o to, že máme modem v obývacím pokoji kabelem připojený k pc a v kuchyni, kde většinou někdo sedí s ntb, která je přes 2 zdi, již signál kolísá a rychlost se dle dsl.cz pohybuje okolo 7Mbit/s (máme 120Mbit). S modemem se nedá hýbat, tak mě napadlo k tomuto modemu připojit externí anténu a v nejhoším případě ji natáhnout někde do předsíně. Je mi jasné, že přijdu o záruku a třeba je to hloupý nápad, jen by mě zajímalo, jestli je to možné a jestli bych si pomohl.

 

Anténu bych použil buď prutovou, případně pokud bych ji chtěl natáhnout do jiné místnosti, tak snad panelovou sektorovou.

 

Děkuji za reakce i za ty negativní. :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník warman

wifi konektor je patrně mmcx. Z obrázku http://forums.modem-help.co.uk/viewtopi ... &view=next to jde vidět. Když použiješ 1 anténu, tak maximální rychlost bude poloviční :)prodávaj se různé redukce, viz např. http://www.czc.cz/pigtail-25cm-rg316-mm ... 81/produkt

 

btw. bacha na samce/samice, ty konektory vypadaj hodně podobně ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník gloom

Díky, ono ta poloviční rychlost stačí. NTB je postarší a má v sobě wifi Intel PRO/Wireless 2200BG miniPCI Network Card WM3B2200BG, takže tam budu rád za 1/5 rychlost, ikdyž i toto se snažím vyřešit nějakou pcmcia nebo usb wifi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Novy FW pro Technicolor je tu Verze firmwaru:STD6.02.10 :D

Update probiha ve 2 krocich po restartu stahuje prvni file , reboot, pak druhy file, reboot :roll:

Pokud narazite na problemy v nove verzi, hlaste zde :diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...