Přejít na obsah

Technicolor TC 7200 zkušenosti


Návštěvník ThomasM

Doporučené příspěvky

- ma prenastavitenou vlastni mistni IP?.. Jde mi o nastaveni na 192.168.1.1/pri mascce 255.255.255.0, samozrejme - nechci tu mit 192.168.0.1

Ne, ip adresu nemůžeš žádným způsobem změnit, řešil jsem to s techniky a i když je tam na to kolonka, tak změna není možná.

VPN jsem netestoval, protože tohoto modemu jsem se co nejrychleji zbavil a pořídil obyčerný Cisco modem. Další pro mne závažný problém je, že pokud administraci jen zavřeš (neodhlásíš se) již se do ni nikdy nedostaneš bez restartu modemu. Rozhodně jej nedoporučuji kupovat, v nejhorším případě jen pronajmout a počkat až UPC začne nabízet něco použitelného

 

Ahoj, taky jsem řešil změnu IP a nikde jsem nenašel jak. google nevěděl, vy také ne, tak snad to někomu pomůže:

 

IP adresu samozřejmě změnit lze, HURÁ!

 

Mě se na to povedlo přijít během půlhoďky tak, že v nastavení síťové karty jsem na protokolu IPv4 nechal záložce obecné DHCP a na záložce Alternativní konfigurace jsem vyplnil IP adresu, na kterou jsem hodlal přejít. (stačí IP a maska). To potvrdíte OK, zavřít.

V prohlížeči se přihlásíte přes webové rozhraní k 192.168.0.1 a změníte IP místní sítě na libovolnou, v mém případě 1.1. na konci. DHCP musíte dát do stejného rozsahu a musíte nastavit fond DHCP. když přidělovat adresy 5 zařízením, dáte 5, ale dhcp musí být v tom případě nejvýš 250 na konci, když je tam defaultně 245 tak počíteční adresa pro DHCP musí mít na konci max. 10. a kliknete uložit.

Poté modem provede restart. Neklikejte na odkaz, co vám to vyplivlo, protože tam máte už nový rozsah a za nějakých 60 s už můžete fungovat na novém rozsahu.

Pak si z nastavení síťovky v PC zrušte tu alternativní konfiguraci.

:salut:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Masscream

Zdravím, i když už tu to tom párkrát zmínka byla, do detailu nikdo nešel tak bych Vás rád poprosil o Vaše zkušenosti a sice s funkcí port forwarding. Že je nebo měl by být nastavitelný, to mám ověřeno nejen z tohoto fóra, ale i přímo z nastavení, jen se tak zdá, že to nefunguje tak, jak by mělo. Rád bych si založil server pro MTA SA a je k tomu zapotřebí mít trasované 3 porty - 22126 & 22003 UDP a 22005 TCP. Kdykoliv jakkoliv toto nastavení, ať už formou rozsahu pro oba protokoly nebo formou jednotlivých portů 22003-22003; 22005-22005 napíšu do kolonek pro PF, zdá se, že jediný port ze jmenovaných tří na který to vliv má, je jen a pouze 22003. Zkoušel jsem rovněž zapnout DMZ pro danou IP klienta, ale rovněž ze služeb, které by měly na daných portech fungovat, pracuje pouze ta na portu 22003. Má někdo podobný problém, že router přes svoje nastavení některé hodnoty úplně ignoruje? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník aeniwon

Dobrý den, rád bych se zeptat,jestli jse se někdo nesetkal s tímhle problémem. Na routeru mi svití Power, Phone 1, Phone 2 a bliká online, občas to vše problikne vše. Ethernet-wifi nesvítí, takže se nedokážu ani připojit přez webové rozhraní. Nevíte co s tím? Restart jsem zkoušel....navíc mi příjde divný, že svítí ten phone 1 a 2, ale nepamatuju jestli to tak bylo předtím (dokud to fungovalo, nevšímal jsem si toho).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník karpi

Dobrý den,

nevíte, prosím někdo, jak přidat do modemu tc7200 vlastní routovací pravidlo? Chtěl bych si za něj píchnout ještě starý původní router abych měl více přípojek pro ethernet. Našel jsem tady blbosti jak číst a zapisovat přímo do paměti, výpis routovací tabulky: "Console/cm> show route" ale nějaký nastavení route nikde nic...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Router za routerem je naprostá blbost. Buď ať to routuje Technicolor a za ním už jsou jenom switche, anebo z Technicolora udělat bridge a router použít svůj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník karpi

@tomus: díky - šikovná vychytávka.. .)

 

Zdá se, že to takhle funguje, akorát mě to připravilo o torrent, kterej mi pomaloučku kapal na tom starym dlinku (dir-320 s openwrt). Tak mě napadlo napíchnout wan dlinku kratičkym kabelem do lan dlinku - a ono to zabralo,... .DD Neuvěřitelný.

Akorát to nepřežije restart. Ten wan je třeba tam píchnout o něco později ručně. To se ale nějak ještě dochytá.

Nechal bych techinicolora jako bridge, ale tak příjdu o ty jeho gigabitový ethernety, myslím, že?

 

Kažropádně díky za odpovědi, ještě to potrápím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Gigový porty nemají na režim router-bridge žádnej vliv. A jestli je ten tvůj router nějaká stará peleš, tak bych nechal routovat Technicolora a za něho dal switch s Gbps portama, třeba TP-Link za pár stovek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...