Přejít na obsah

Špatný signál a nefunkční některé stanice


Návštěvník jir

Doporučené příspěvky

Návštěvník jir

Zdravím, v bytě máme 2 televize a vedeme k nim signál pomocí rozbočovače. V jedné z TV je občas problém se signálem a v současné době dokonce nejdou stanice TV Pohoda, Prima Zoom, Šlágr TV, jenž dříve šly a které na druhé TV bez problému fungují. Zkusil jsem znovu kompletní laďení UPC DVB-T a tyto kanály už se ani nevyhledají, přestože na druhé TV se stejným zdrojem (přes rozbočovač) fungují.

 

Chtěl bych se zeptat, kde je chyba? Jestli je špatný rozbočovač nebo je chyba v televizi či kde? Předem děkuji za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, v bytě máme 2 televize a vedeme k nim signál pomocí rozbočovače. V jedné z TV je občas problém se signálem a v současné době dokonce nejdou stanice TV Pohoda, Prima Zoom, Šlágr TV, jenž dříve šly a které na druhé TV bez problému fungují. Zkusil jsem znovu kompletní laďení UPC DVB-T a tyto kanály už se ani nevyhledají, přestože na druhé TV se stejným zdrojem (přes rozbočovač) fungují.

 

Chtěl bych se zeptat, kde je chyba? Jestli je špatný rozbočovač nebo je chyba v televizi či kde? Předem děkuji za pomoc.

Ten samý problém ,koupil jsem si rozbočovač Hamu a problém DVB-T 506,0 mux číslo 5. Rozbočení na dvě televize ,samozřejmě kabel dělaný technikem. Tak televize LG pět let stará to chytá ,a Sharp 4 roky se ani neškrtne. Teď jsem zkoušel bez rozbočovače taky nefunguje .Zajímavý problém až do pátku to fungovalo.

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • Premium
  • -
  • -, Základní, Family, Sport, Cinema
  • Vodafone Station WiFi 6, CA modul
  • -Most
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník petka

Zdravím,od čtvrtka 14.2 mi nejde na programu ČT1 zvuk.Ostatní programy jsou v pořádku.Nevím,zda to nesouvisí s přečíslováním programů provedeným UPC.

Programy UPC přijímám pomocí digitálního kabelového přijímače HANDAN CV - 6000 DVR. Při kontrole nastavení přijímače HANDAN jsem současně se závadou zvuku

na ČT1 zjistil změnu verze SW.Z původně nastavené verze platné ještě v květnu 2012 V1.14 z 5.6.2009 je nyní na přístroji verze V1.20(Apr.10 2012).Sám jsem žádnou

aktualizaci SW neprováděl.Může UPC sám na dálku po síti provádět aktualizaci SW u jednotlivých přijímačů?

Včera večer t.j. 17.2. při vysílání ČT1 od 22.00 hod. filmu "Stín smrtihlava" místu zvuku byl slyšet nějaký duální čtený komentář toho co jednotlivé osoby dělají,např.

"Petr se otáčí a jde ke skříni" nebo "Zuzana se usměje a pohladí Petra po tváři".Připadá mi to jako jeden zvukový kanál nějakého zvláštního vysílání pro nevidomé,kdy

v jednom duálním kanálu běží klasický zvuk a ve druhém komentář toho,co jednotlivé osoby dělají.

Je něco takové vůbec technicky možné? O co vlastně jde?Vysílá UPC snad některé programy s úpravou pro nevidomé? Jak hlavně z toho ven,co udělat,aby mi zvuk na

programu ČT1 fungoval normálně jako dřív?

Těším se na Vaše názory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tvému popisovanému problému ohledně čteného komentáře asi toto.Jedná se o jazykovou stopu pro takzvaný audio popis (v originále Audio Description),což je opravdu popis pro nevidomé.Tento audio popis vysílají samy stanice(ČT,Nova,Prima,Barrandov),UPC s tím nemá nic společného.Vypnou tento popis by se měl dát v menu STB a nebo na dálkovém ovladači.

Jinak zvuk U ČT 1mě jde,zato mě stále nejde zvuk u BTV.

  • Super
  • -
  • -
  • -
  • Brno-Kohoutovice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...