Přejít na obsah

Přesnost EPG informací


mirij

Doporučené příspěvky

Pokud mas TV, ktera nacte treba 1000 stranek, tak to nacte na jeden zaber a pak uz jenom listujes.

Ale s tim EPG je to stejne divne. Protoze EPG v obraze (to, ktere ukazuje nynejsi a nasledujici prg.) ukazuje nesmyslne programy/casy, ale kdyz to prepnu na to "velke" EPG, kde je to vlastne treba na cely ten tyden, tak tam je to kupodivu spravne. To je mi sakra divne.

  • -
  • -
  • Komplet
  • CA
  • OVA
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, ale myslím si že nepřesnost v EPG je vina televizí. Např. ČT minulý týden měla neuvěřitelný zmatek s pořadem Cyklotoulky. V EPG, v novinách i na internetu to bylo jinak, než ve skutečnosti vysílané v TV. Správně to bylo pouze v teletextu ČT.

 

Ano, někdy to bývá vina i televizí (např. když náhle zemře např. prezident apod.), ale v sakra hodně případech to jejich vina není.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A máš ta data v EPG pořád špatně? (Jinak ten Gangster tam byl i toho 8.11. od 0:55 hod)

 

Funguje to tak, že jednotlivé programy zašlou svůj programing na 7 - 30 dni dopředu a pak záleží jestli pošlou změny. Třeba Eurosport změny vůbec neřeší.

Jako další varianta je to, že programeři řeší změny na 14+ dní, protože tištěná média rychleji nereagují a oni prý ani netuší, že data pro EPG se dají měnit i hodinu před pořadem.

 

Data jsou pak zpracována do databáze a průběžně odbavována.

Bohužel se někdy stane chybka při importu do databáze. Pokud to zjistíme okamžitě necháváme provádět nápravu. Znažíme se přjmout kontrolní mechanismy, aby k tomu docházelo co nejméně.

  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A máš ta data v EPG pořád špatně? (Jinak ten Gangster tam byl i toho 8.11. od 0:55 hod)

 

Před chvílí jsem to kontroloval a konkrétně ty dva pořady, které jsem uváděl na začátku, jsou již v pořadku.

 

Přesto se ale zeptám: Píšete, že Vám posílají program na 7-30 dní dopředu. Jak často Vám posílají program třeba pro CS film nebo MGM? Je to aspoň jednou týdně? Připadá mi to jako velmi slabý výkon když máte v EPG horší informace než v tištěných periodikách. Konkrétně třeba v časopise Týdeník Televize ty dva pořady byly uvedeny správně a ten přece vychází ze stejných informací jaké máte k dispozici Vy - navíc vychází jednou týdně a pokud tam udělají chybu tak ji již nemůžou vzít zpět kdežto Vy ano.

 

Navíc přece, stejně dáváte do EPG program pouze na 7 dní dopředu - a ani to nedokážete udržet přesné.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A taky by bylo hrozně fajn, kdyby jsem uváděli přehled EPG na plných 7 dní a ne jak je to nyní, že je tam přehled pořadů pouze vlastně na 6 dní.

Aby, když např. otevřu EPG v neděli tak tam byl přehled až do příští něděle - včetně jí (což by vlastně byl přehled na 7 až 8 dní). Nyní ten přehled pořadů končí v sobotu po půlnoci.

 

U kanálu Barrandov TV nyní (stav v neděli odpoledne 11.11.) přehled dokonce končí v pátek o půlnoci pořadem "Zločiny, které otřásly světem", pak je v přehledu velká díra (nic tam není) až po pořad "EZO.TV", který je v sobotu po půlnoci.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nejspis nepujde, kazdy pristroj ma sve technicke omezeni, vetsinou na 7 dni.

 

Já příjimám televizi na počítači pomocí programu DVB Viewer/DVB Recording Service, který s tím nemá žádný problém. Přijme EPG na tolik dnů kolik je k dispozici (klidně na 14 dní).

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Zajímalo by mě, odkud DVB RS ty informace (klidně na 14 dní) bere. V multiplexech jsou informace obvykle na oněch 5 až 7 dnů...

Když používáš DVB RS, tak zajísté máš i Trans Edit, tak si to ověř.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

UPC vysila EPG na 7 dni dopredu, vic ani nema smysl, protoze by to zbytecne zmensovalo datovy stream.

 

Edit:

EPG se pro nektere typy TV a STB da vysilat az na 30 dni, ted se vysila 2 Mbps tok s daty EPG a nektera zarizeni s vyssim tokem mohou mit problemy, celkova velikost dat v EPG je 25 MB, ty by se teoreticky meli "otocit" kazdych 30 sec ...

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...