Přejít na obsah

Přesnost EPG informací


mirij

Doporučené příspěvky

Zajímalo by mě, odkud DVB RS ty informace (klidně na 14 dní) bere. V multiplexech jsou informace obvykle na oněch 5 až 7 dnů...

Když používáš DVB RS, tak zajísté máš i Trans Edit, tak si to ověř.

 

Právěže je nyní odnikud nebere, protože v těch multiplexech EPG data na více dnů nejsou (píši přece, že přijme pouze na tolik dní kolik je k dispozici) - oroduji tady přece za to, aby tam dávali EPG na více dní. Pokud by tam ta EPG data na více dnů byla tak by je UMĚL zpracovat. Ptal jsem se na to přímo na diskuzním fóru tvůrců toho software.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

UPC vysila EPG na 7 dni dopredu, vic ani nema smysl, protoze by to zbytecne zmensovalo datovy stream.

 

Pro mne by mělo smysl přidání pouze jednoho jediné dne. Víc nechci. Když plánuji nahrávání na příští celý týden tak chci jednoduše v EPG datech vidět data na celý příští týden a ne aby tam jeden den nebo půl dne chybělo.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Já i Tomus píšeme, že tam ta data na 7 dní skutečně jsou (jejich aktuálnost je jiná otázka). Pokud je nepřijímáš, je chyba u Tebe, resp. v nastavení DVB Recording Service - je to stále jen Beta verze a od jejího používání jsem zatím upustil. Pokud v DVBV zakážeš při nahrávání zobrazení A/V, neběží sice na pozadí, ale procesor zatěžuje téměř stejně minimálně, jako RS.

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to zopakuju:

 

EPG se pro nektere typy TV a STB da vysilat az na 30 dni, ted se vysila 2 Mbps tok s daty EPG a nektera zarizeni s vyssim tokem mohou mit problemy, proto se vysila jen na 7 dni,

celkova velikost dat v EPG je 25 MB, ty by se teoreticky meli "otocit" kazdych 30 sec ...

 

Kdyz chce tedy v nedeli EPG na dalsi nedeli, tak ma smulu, to uz je 8 dni.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník tom0
...radsi mrknu na internet na program na nekolik dni dopredu...

 

Jak nastavíte k programu názvy pořadů bez EPG ? Nastavit program bez EPG je snadné, ale jak udělat název co se bude nahrávat. Je to dost chaotické bez názvu - po týdnu už nevím co se nahrálo.

Díky za návod jak na to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já i Tomus píšeme, že tam ta data na 7 dní skutečně jsou...

 

Ne, nejsou - je tam většinou pouze cca 6,5 dne (ani to ne). Mám na svém počítači nainstalovaný i DVB Viewer Pro (v. 4.9.6.20) a ten to ukazuje stejně jako DVB RS Beta. Např. dnes večer EPG končí příští středu mezi 4 až 5 hodinou ranní. Mimo to ani v DVB Viewer Pro ani v DVB RS přece žádné nastavení na kolik dnů se má přijímat EPG není - přijmou vše co je vysíláno.

 

Ja to zopakuju:

 

EPG se pro nektere typy TV a STB da vysilat az na 30 dni, ted se vysila 2 Mbps tok s daty EPG a nektera zarizeni s vyssim tokem mohou mit problemy, proto se vysila jen na 7 dni,

celkova velikost dat v EPG je 25 MB, ty by se teoreticky meli "otocit" kazdych 30 sec ...

 

Píšete, že se "otočí" každých 30 sekund - a nešlo by udělat, aby se "otočily" každých dejme tomu 40 sekund - tím by přece bylo možno odvysílat více EPG dat při zachování stejného datového toku 2 Mbps.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Retiree

Vyhledej a přečti si něco o kódování češtiny (obecně abeced, používajících diakritiku). Bez ohledu na (počítačovou) historii i v současnosti existuje více kódovacích systémů češtiny a různé filmové společnosti používají různá kódování. Jinak řečeno, každý přístroj, pokud má správně zobrazit české znaky s diakritikou, musí příslušné kódování (ne jedno, ale minimálně 2-3 systémy) obsahovat už ve svém firmware. Dokonce ani při zavádění DVB-T v Česku se provozovatelé jednotlivých sítí zpočátku neshodli na jednotném kódování češtiny. Co má pak chudák výrobce přístrojů dělat, když se nedokážeme shodnout ani my sami.

Ty paznaky mj. svědčí o i tom, že UPC si samo nepíše EPG, ale přejímá je od jednotlivých dodavatelů programů. V opačném případě by asi použili jednotné kódování...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...