Přejít na obsah

Pristup UPC do nasich domu - Praha 4


Trabi

Doporučené příspěvky

Dobry den,

 

tak jsem svedkem dost podivne veci a nejsem si jist, zda se nejedna trosku o vydirani a o chybu naseho skveleho druzstva. Bydlim v Nuslich a nove nam tu natahli UPC kabely po ulicich. Vse bylo v pohode, dovedel jsem se, ze se schvalila smlouva naseho BD a UPC a vse probehne v zari, myslim zapojeni. Technicky tu neni zadny problem, da se rozvodna vedle STA, ktera je zde dva roky stara a vse pojede skvele pres kabely STA. Jenze ted jsem se dovedel od pana, co ma na sztarosti spravovani a pripojovani domů, ze nase skvele druzstvo si vymyslelo, ze chce, aby UPC platilo 30.000 Kc za rok nasemu druzstvu za to, ze pry podnika v nasich domech. Je toto jednani spravne, nebo se jedna o vyderactvi, ci snad trestny cin? :-) Mam takovy dojem, ze zůstanu u O2TV, ktera neni tak zla, jak se asi rika.....:-(( Ja chci hlavne NET....

 

Diky za Vase nazory.

  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • VF Station, CA modul
  • Praha-Nusle
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajimalo by me jestli to vase druzstvo chce penize i od Telefoniky, plynařů, vodáren, nebo elektrárny, protože ti u vás také "podnikají" :wink:

 

Jinak, byl bych oparny s pouzitim stavajicich kabelu STA pro UPC, to by mohlo nadelat vic problemu nez uzitku.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Admin: No prave - od tech se take penize nezadaji, tak proc od upc, nevim, co tohle je za hloupost. Ja mluvil s p. Prochazukou z firmy Sup-Technik a ten rikal, ze pry to jde v pohode, kdy jsou novy STA kabely, verim, ze to snad ma vyzkousene jinde, mel by to byt stejnej koax, ne? :)

  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • VF Station, CA modul
  • Praha-Nusle
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud máte v STA jenom DVB-T, nebude problém. Namísto signálu STA Vám UPC pustí k internetu DVB-T co mají v kabelech, maximálně by jste přelaďoval. A 30.000Kč za rok mi přijde hodně. Tolik elektriky jejich technologie snad nesežere a za pronájem kabelů od STA mi to taky přijde hodně. Ale do toho asi nikdo tady nevidíme. :)

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já také bydlím v družstevním domě, a pokud vím, nikdo nikomu neplatí (ani UPC nám, ani my UPC). Naopak jsme byli rádi, že tu ty kabely rozvedli, protože jsme ušetřili za opravu rozvodů STA.

Naše družstvo je velice vstřícné v tomto ohledu. Nebyl problém, aby tehdy Karneval natahal kabelové sítě po celém domě až k do bytů, nebyl problém, aby Grape natahal své kabely od internetu po domě až k bytům, není problém si namontovat satelit, a dokonce jsme si zavedli v domě kamerový systém.

  • Super
  • Red Basic
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, Vodafone TV Premium
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trabi ale popisuje trochu jiny problem, maji rozvedenou vlastni STA, na kterou se nyni chce napichnout UPC,

pokud to bude bezproblemu fungovat, tak proc ne,

ale rozhodne bych si ponechal moznost i nadale sledovat pouze kanaly z STA bez dalsiho poplatku.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno

UPC se zcela jistě nikam napíchnout nechce a ani nepotřebuje. To spíš bývá přání družstva, že chtějí využít stávajících rozvodů a taky že mají o služby UPC zájem. Akorát ten jejich styl, jak si představují, že jim bude UPC něco platit, je hodně naivní. Nanejvýš budou oni platit UPC za dodanou službu. Nebo nebudou mít nic a můžou pak platit třeba Skylinku výpalné nebo si tam zvát anténářské firmy na DVB-T a net mít od Kyslíka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...