Přejít na obsah

TechniSat TechniStar K1 - alternativní HD PVR Box


Návštěvník Kodl

Doporučené příspěvky

Ono to skor vyzera, ze mas v haji kondenzatory (nafuknute ci vytecene) na zdrojovej doske Technisatu.. zial nic vynimocne (staci si pozriet nemecke fora), ako prve by som vymenil tie (resp. to dal vymenit niekomu, kto sa tomu rozumie).. predpokladam, ze uz ten kram nie je v zaruke.

 

Panasonic DMR na DVB-C tiez nie je vyhra - hlavne co sa tyka nahravania kodovanych programov.. podobne ako Samsung.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Zajímalo by mě, proč tak bezpochyby skvělý a kvalitní přístroj od renomovaného výrobce umí pracovat pouze s rozlišením 1080i a neumí 1080p.

Je to tím, že se u kabelového výsílání DVB-C s vysíláním v plném fullHD rozlišení 1080p z důvodu datového toku reálně vůbec neuvažuje ?

Plné fullHD 1080p podporuje až model TechniSat Digit ISIO C. Modely K1 a K2 jsou pouze 1080i. Neumím si toto nijak vysvětlit.

 

Samozřejmě chápu, že rozdíl mezi 1080i a 1080p je pro lidské oko téměr nerozeznatelný, ale pokud by se za pár let začalo vysílat

v síti kabelové televize v rozlišení 1080p byla by škoda, kdyby s tím tento přístoj neuměl pracovat a na výstupu obraz degradoval na 1080i.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Pokud vím, model TechniStar K2 ISIO umí 1080p. V nastavení obrazu to není zrovna intuitivní, protože 1080p je tam jako volba "Auto".

Pokud ale přepneš rozlišení na nějaké jiné natvrdo, např. 720p, tak když vlezeš do nastavení obrazu znovu, tak tam najdeš volbu "1080p (auto)" nebo "Auto (1080p)" (nevím přesně, mohl bych ověřit až doma).

Pokud tedy tvá TV zvládá vstupní rozlišení 1080p a nic jsi manuálně v přijímači nepřenastavoval, tak funguješ v 1080p.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, novější modely TechniStar K2 ISIO a Digit ISIO C už 1080p umí. Starší model K1 ale podlě mě zvládá jen 1080i (stejně jako satelitní S1).

Zřejmě je to dáno použitím staršího chipsetu, ale domnívat se znamená houby vědět :)

 

Ještě bych měl dotaz k velikosti externího HDD pro záznam. Je 500 GB skutečně maximální použitelná kapacita, nebo jde pouze o doporučení výrobce popřípadě

kapacitu, která byla otestována a prohlášena za bezproblémovou ? Je reálný důvod proč 500 GB max ? Zkoušel někdo záznam na větší disk ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Mám ověřeno, že TechniStar K1 funguje bez potíží s diskem WDBBEP7500ABK-EESN, tj. WD My Passport 750GB.

Větší jsem nezkoušel, ale předpokládám, že pokud nějaký limit kapacity existuje, tak je to (kromě limitu filesystemu - 2TB) spíše limit z důvodu odběru disku, pokud je disk napájený přes USB ze set-top boxu.

Pokud bys tedy pořídil disk s vlastním zdrojem napájení, dle mého názoru nebude problém ani kapacita 2TB.

Ostatně, stačí umět hledat ;-).

Na netu jsem našel příspěvek, kde autor potvrzuje funkčnost disku "Western Digital Elements 2TB WDBAAU0020HBK-EESN" s TechniStar S1 (satelitní bratr K1).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Retiree

Nechci zakládat nové téma, jednak to nepatří do oblasti mých zájmů, jednak odkazovaná recenze rozsahem přesahuje běžný DVB-C příjem... Nicméně, pro ty, kdo běžně nesledují vývoj a nabídku přijímačů na trhu to může být zajímavé počtení (i alternativa pro DVB-C fanatiky). (Kódlovi se omlouvám, že jsem se vetřel.)

Xtrend ET8500: linuxový přijímač s originální koncepcí a tvarem s 4,3palcovým TFT LCD displejem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Sice je to trochu off-topic, ale zajímavé. Dík.

Především jsem zvědav na praktické zkušenosti s příjmem kódovaných programů z kabelovky. To už ale prosím do samostatného tématu :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Mám ověřeno, že TechniStar K1 funguje bez potíží s diskem WDBBEP7500ABK-EESN, tj. WD My Passport 750GB.

Větší jsem nezkoušel, ale předpokládám, že pokud nějaký limit kapacity existuje, tak je to (kromě limitu filesystemu - 2TB) spíše limit z důvodu odběru disku, pokud je disk napájený přes USB ze set-top boxu.

Pokud bys tedy pořídil disk s vlastním zdrojem napájení, dle mého názoru nebude problém ani kapacita 2TB.

Ostatně, stačí umět hledat ;-).

Na netu jsem našel příspěvek, kde autor potvrzuje funkčnost disku "Western Digital Elements 2TB WDBAAU0020HBK-EESN" s TechniStar S1 (satelitní bratr K1).

 

Tak jsem zariskoval a k Technistar K1 zakoupil externí disk WD Elements Portable 1TB. Bohužel se mi však přes veškeré snahy nepodařilo hdd s Technisatem rozchodit.

Zkoušel jsme všechno možné i nemožné, několikanásobný formát FAT32 v různých programech, rozdělení disku na dvě částí 500 MB apod. V PC vše ok, v Technisatu je disk neviditelný. Zajimavé je, že disk zapojený v USB přístroje se normálně roztočí a kontrolka svítí. Důvod proč Technisat disk nevidí bude tedy zřemě jiný, než v odběru proudu / napájení. Asi nezbývá než se smířit s realitou a pořídit disk 500 MB.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...