Přejít na obsah

TechniSat TechniStar K1 - alternativní HD PVR Box


Návštěvník Kodl

Doporučené příspěvky

  • po měsících...
Návštěvník mojmirus

To Kodl:

Jelikoz zvazuji i tento typ predpokladam , ze ma vlastnosti obdobne jako 2 tunerovy ISIO, na ktere jsi odpovidal kladne

- Lze v nahranem poradu udelat pri prehravani nejakou znacku ? (kdyz potrebuji porad prerusit , abych pak jednoduse skocil na misto te znacky a pokracoval)

- Lze prehravat porad od zacatku ci pretacet i kdyz se stale jeste nahrava - myslim tentyz porad?

- Lze v seznanu nahravek oznacit vice poradu a pak je najednou vymazat?

- Jaka je rychlost pretaceni nahhravky ? (mam analogovy Panasnic HDD rekorder a ten pretaci uzasne rychle)

- Lze pri nahravani nejakeho poradu mazat stare nahravky ?

 

Navic me jeste zajima zda je mozne aby pri vypadku UPC bylo mozno neco naladit pres dvb-t ?

 

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku
... je mozne aby pri vypadku UPC bylo mozno neco naladit pres dvb-t ?

 

Má zařízení DVB-T tuner? Jestli ano, stačí do anténího vstupu zasunout kabel, po kterém přichází DVB-T signál a naladit.

Je to hypotetické, protože samo UPC na stejném kabelu, kde pouští DVB-C, posílá i DVB-T i starý analog.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl
Jelikoz zvazuji i tento typ ...

Na všechny tvé otázky mám stejné odpovědi jako v případě TechniSat ISIO C.

 

Pozor ale! Ty přístroje se neliší jen tím, že TechniStar má jeden tuner a ISIO dva.

Aniž bych tě chtěl odrazovat od TechniStar, který i nadále považuji za dobrý přístroj v poměru cena/výkon, vezmi v úvahu následující:

ISIO je vyšší třída. Má lepší a výkonnější elektroniku - obrazový výstup je hned na první pohled lepší.

ISIO je multimediální, takže dokáže přehrát multimédia různých formátů - a to i ze sítě (nasdílené složky nebo DLNA).

Bohužel ale, ISIO je celkem samozřejmě o dost dražší :(

 

Navic me jeste zajima zda je mozne aby pri vypadku UPC bylo mozno neco naladit pres dvb-t ?

Ani TechniStar ani ISIO nemají tuner DVB-T. Jsou to ryze kabelové set-top boxy.

DVB-T ale naladíš na každém běžném televizoru, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mojmirus

to: Kodl

Na multimedia pouzivam xtreamer. Potrebuji jen nahradu za analogovy HDD rekorder Panasonic. A aby to melo podobne funkce , ktere by zvladla i pritekyne ;)

Nejvic me vsak zajima ten kvalitativni rozdil v obrazovem vystupu. Upresnim. Jaky je Tvuj subjektivni pohled na rozdil v prezentaci nahravky z HD kanalu mezi obema modely ? Budu na nem sledovat jen nahrane porady.

Mam TV i DVB-C tunerem na sledovani TV.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

to: mojmirus

V tom tvém konkrétním případě myslím dává smysl levnější TechniStar.

Subjektivní pohled na rozdíl v prezentaci HD pořadu (beru obecně, protože je úplně jedno, jestli je to z živého HD vysílání nebo z HD nahrávky) se těžko popisuje.

 

V případě ISIO můžeš nechat veškeré zpracování obrazu na tomto přístroji, který provede bezchybný deninterlacing a přepočítání rozlišení do vyššího (až 1080p) a tento "progressive" výstup ti pošle do televizoru, který ho pak, víceméně tupě, jen zobrazí.

 

V případě TechniStar jsem zpočátku nechal jeho výchozí nastavení výstupu na 720p, takže jsem TechniStar nechal, ať se snaží a provádí deinterlacing a přepočítávání rozlišení.

Obraz z HD (MPEG4 v 1080i) programů vypadal dobře.

V případě programů v SD rozlišení mi ale připadalo, že pokud stejný program naladím v mé TV Sony (s DVB-C tunerem) bez použítí set-top boxu, tak je obraz subjektivně lepší. Ten televizor (KDL-32D3000), tehdy jeden z nejdražších 32 palcových, zvládal provádět s programy v SD rozlišení úplná kouzla, takže výsledek byl krásný (a pak že z hov.a bič neupleteš :wink: ). Deinterlacing, přepočet rozlišení a obecně odstranění vad, které mívá MPEG2, prostě televizor zvládal lépe. Taky ale porovnáváme zařízení za 30 tisíc Kč proti zařízení za 4,5 tisíce Kč.

 

To mě tehdy dovedlo k tomu, že jsem přepnul rozlišení výstupu v TechniStar na "originál", takže TechniStar od té chvíle s obrazem prováděl jen minimum operací. O všechno se postaral až televizor. V této konfiguraci byl obraz výborný i u SD programů.

Pokud tedy máš kvalitní televizor s výkonnou elektronikou, doporučuji otestovat přepnutí rozlišení výstupu v TechniStar na "originál". Můžeš tak získat lepší obraz.

 

Pokud ti jde o HD pořady z TechniStar, tak tam jsem považoval obraz za dobrý v obou konfiguracích výstupu.

 

Myslím, že v tom tvém případě skutečně klidně můžeš ušetřit a vzít TechniStar.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mojmirus

to: Kodl

Zdravim Te. Tak mam pristroj doma a uz jsem ho testoval. Zatim jsem spokojeny. Jen mam dva problemky a par nazoru.

 

1.Zkousel jsem to u dvou ext. hardisku A-data a Samsung. A-data je asi nejaky nespolehlivy , ale ten Samsung byl vzdy OK. U kazdeho se mi stalo, zatim 2x ze kdyz jsem, si vyvolal seznam nahravek tim zelenym tlacitkem, ze se pristroj jakoby resetnul - zacal zase nacitat CI modul. Myslel jsem ze je to treba tim ze by ve stand-by a disk se nestihl treba rychle roztocit. Stalo se to i pri zapnutem pristroji. Ted jsem to zkousel vicekrat , ale vypada to ze se spolu snad szili ;)

Nesetkal ses s podobnym problemem ?

 

2.Je pravda , ze si pamatuje posledni sledovanou pozici - to je fajn - ale neprisel jsem stejne jak udelat tu zalozku. Sleduju porad - dam pausu - stisknu OPT - vyjede seznam zalozek Start, Konec a tusim aktualni - ale nevim jak bych pridal to misto kde je to prave pozastaveno. Nejakou spravu zalozek jsem nasel pri editaci jednotlivych nahravek - ale to je desne nekomfortni.

 

3.Co se tyce pretaceni , je to tak desne odstupnovane - ze jsem byl razem na konci - na to je treba si zvyknout - je fakt dabelsky rychle

 

4.Co je ale uplne skoro nelogicke (uz me to zmatlo parkrat), ze to zelene tlacitko vyvolava seznam nahravek - je na nem symbol sipky s carkama, ale pri prehravani je to stopka. Mohli dat play na zelene tlacitko a na zlute stopku. To je jen takove prekvapeni pro me.

 

5. Kvalita obrazu neni fakt takova jako na me Philips TV - i nahravky jsem mene kvalitni , ale u TV je to naprosto nepouzitelne to nahravani, takze to nevadi.

 

6. Cemu rikas v nastaveni HDMI "original" ? tam jsou 2 neciselne volby Auto a Prirozene.

 

7 . Jo a co aktualizace firmware ? ( zatim jsem ho nepripojoval k siti ) - nektere znacky delaji firmy porad a porad tam opravuji chybky a casto prestane fungovat neco , co jiz fungovalo :lol:

 

Jinak diky za tip. Myslim, ze ho vracet nebudu. Zavolam si na UPC pro novy CI modul s kartou. Na testovani jsem pouzival to co mam u PC jako ext. tuner - V obyvaku to casto "okupuje" pritelkyne , tak se koukam pri praci s pocitacem :diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl
1.Zkousel jsem to u dvou ext. hardisku A-data a Samsung.

S připojeným WD Passport 320GB (formát FAT32) jsem žádné potíže nezaznamenal. S disky A-data a Samsung zkušenosti nemám.

 

2.Je pravda , ze si pamatuje posledni sledovanou pozici - to je fajn - ale neprisel jsem stejne jak udelat tu zalozku. Sleduju porad - dam pausu - stisknu OPT - vyjede seznam zalozek Start, Konec a tusim aktualni - ale nevim jak bych pridal to misto kde je to prave pozastaveno. Nejakou spravu zalozek jsem nasel pri editaci jednotlivych nahravek - ale to je desne nekomfortni.

Možná je to tím, že máš nějakou starou verzi firmware. Pokud si dobře vzpomínám, pod OPT by měla být i volba "Nová záložka".

 

3.Co se tyce pretaceni , je to tak desne odstupnovane - ze jsem byl razem na konci - na to je treba si zvyknout - je fakt dabelsky rychle

Na to, že pátý stupeň rychlosti je skok o 10 minut si člověk musí chvíli zvykat.

 

4.Co je ale uplne skoro nelogicke (uz me to zmatlo parkrat), ze to zelene tlacitko vyvolava seznam nahravek - je na nem symbol sipky s carkama, ale pri prehravani je to stopka. Mohli dat play na zelene tlacitko a na zlute stopku. To je jen takove prekvapeni pro me.

Už si nepamatuji, jak to bylo na dálkovém ovládání u TechniStaru. Mám teď Digit ISIO. U něj lze vstoupit do seznamu nahrávek buď přes tlačítko "Stop" na dálkáči nebo tlačítkem NAV.

 

5. Kvalita obrazu neni fakt takova jako na me Philips TV - i nahravky jsem mene kvalitni , ale u TV je to naprosto nepouzitelne to nahravani, takze to nevadi.

Zaznamenávaný je přímo příchozí "transport stream", takže kvalita nahrávky je přesně taková, jak to UPC pustí do kabelu.

Druhá věc je kvalita zobrazení - to je jak jsem psal věcí kvality elektroniky. TechniStar je nejlevnější model a s dražším ISIO se srovnávat nemůže. Zkus ale přepnout HDMI výstup na "Přirozené", jak jsem předtím psal. Tvůj Philips si s tím zpracováním obrazu poradí pravděpodobně lépe. Také ti může pomoci, pokud si na své TV pohraješ s nastaveními pro ten daný HDMI vstup z TechniStaru. Např. v Sony a v Panasonicu lze zapnout něco jako "odstraňování vad MPEG", které bývá implicitně na HDMI vstupech vypnuté. Zapnuté bývá implicitně jen u virtuálního vstupu "TV".

 

6. Cemu rikas v nastaveni HDMI "original" ? tam jsou 2 neciselne volby Auto a Prirozene.

Myslel jsem "Přirozené".

 

7 . Jo a co aktualizace firmware ?

To co píšeš platí i u TechniSatu. Obzvláště satelitní verze přijímačů občas potká firmware, který by měl být označený jako betaverze. Naštěstí u kabelových verzí je TechniSat jakoby opatrnější, konzervativnější. Nejdříve si zkouší novou funkcionalitu na satelitních uživatelích a ji už prověřenou dává do "kabelových" firmwarů.

Já patřím k odvážným, takže firmware aktualizuji :)

Download: https://www.technisat.com/de_DE/TechniS ... 2125/#tab3

 

Jinak diky za tip.

Není zač. Jsem rád že jsi, alespoň rámcově :) spokojený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...