Přejít na obsah

TechniSat TechniStar K1 - alternativní HD PVR Box


Návštěvník Kodl

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kodl

Server parabola.cz zveřejnil mou recenzi kabelového set-top boxu TechniSat TechniStar K1.

Toto téma jsem založil pro případné vaše dotazy, na které se pokusím odpovídat jak mi to jen čas dovolí. (recenzemi ani prodejem přijímačů se neživím, takže musíte omluvit, když to bude třeba až druhý den)

Doplněno 6.8.2012: skladem je nyní již i černé provedení TechniSat TechniStar K1.

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik, pekny, ja slysel ze zmineny STB zkousi i primo v UPC, ale vzhledem k cenove relaci Technisatu do nabidky u UPC urcite nepujde.

Idelani by bylo, kdyby neco takoveho nabizela aspon Lica vcetne sparovane karty a nemusely by se tak zbytecne dokupovat CA moduly, ty Kaony co tam nabizeji nestoji za nic.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tej recenzii - bod 1. v pripade Kaonu (aspon tej starsej verzie) neplati.. Kaon nahrava na HDD standardny nekodovany trp format (sice na linuxovom filesysteme), cize nie je problem (ako sa tu uz vo fore uvadzalo) vykopirovat nahraty material von (SD i HD).

 

Nie je to take pohodlne ako LAN/USB, ale ako dan za dualtuner PVR s jednou kartou je to prijatelne - osobne to robim tak, ked je plny HDD archivovanych veci, vytiahnem HDD a pripojim k PC, nabootujem Linux a skopirujem.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl
K tej recenzii - bod 1. v pripade Kaonu (aspon tej starsej verzie) neplati.. Kaon nahrava na HDD standardny nekodovany trp format (sice na linuxovom filesysteme), cize nie je problem (ako sa tu uz vo fore uvadzalo) vykopirovat nahraty material von (SD i HD).

Díky za připomenutí, že to blokování kopírování nahrávky mimo Kaon (HD PVR box) lze krkolomným způsobem obejít. Musíš přitom přístroj otevřít a integrovaný disk připojit k nějakému PC schopnému číst linuxový filesystem. Tím ale vlastně potvrzuješ, že standardní cesta je v SW Kaonu zablokovaná, protože Kaon má jak ethernet port, tak i USB port, ale díky restrikcím, o kterých píši, nelze ani jedno z těchto rozhraní použít pro vykopírování nahrávky mimo STB. Tedy bod 1. z recenze platí i pro Kaon.

Ostatně, vycházel jsem z oficiálního vyjádření technika firmy Lica:

Dobrý den, chtěl bych uvést pár informací ohledně portů ethernet a USB. Přenos obsahu z HDD set-top-boxu jak přes ehternet, tak USB je softwarově možný, ale v tento moment to nedovolují stávající smlouvy mezi poskytovateli obsahu a kabelovými operátory. O možném uvolnění těchto restrikcí se jedná. USB port v tuto chvíli umožňuje přehrání audia ve formátu mp3 a prohlížení obrázků ve formátu jpg, podobně jak tomu bylo u STB CV-6000.

Otevřením přístroje velmi pravděpodobně porušuješ záruku a/nebo podmínky pronájmu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl
Dik, pekny, ja slysel ze zmineny STB zkousi i primo v UPC, ale vzhledem k cenove relaci Technisatu do nabidky u UPC urcite nepujde.

Idelani by bylo, kdyby neco takoveho nabizela aspon Lica vcetne sparovane karty a nemusely by se tak zbytecne dokupovat CA moduly, ty Kaony co tam nabizeji nestoji za nic.

Je vidět, že jsi napojen na dobrý zdroj informací. :shock::)

O tom testování mnoho lidí neví. Ano, oba set-top boxy TechniSat, jak TechniStar K1, tak i Digit ISIO C měli v UPC zapůjčené na testování. Osobně si myslím, že testy Digit ISIO C souvisely se spuštěním HbbTV (viz mé skutečně jen domněnky ve vedlejším tématu zde).

Máš také pravdu, že set-top box z produkce německého TechniSatu bude vždy dražší než papírovými parametry srovnatelný korejský Kaon nebo Handan. Cena přitom u UPC hraje dost zásadní roli, takže není příliš pravděpodobné, že by se TechniStar K1 stal novým "základním set-top boxem" v nabídce UPC. Spíše zůstane v pozici kvalitnější HD PVR-ready alternativy.

Pokud se ale potvrdí mé domněnky o zásadním významu HbbTV pro budoucí rozvoj placených služeb UPC (viz odkaz výše), tak TechniSat Digit ISIO C není do budoucna úplně mimo hru. Dokáži si představit, že video-na-vyžádání a možná i archiv pořadů bude u UPC součástí nějakého relativně exkluzivního tarifu nebo bude přehrávání placeno od titulu (jako u O2). Náročnějším klientům, kteří si takové služby zaplatí, bude muset UPC nabídnout i kvalitní set-top box. U prémiových tarifů už nemusí být tolik rozhodující vyšší cena TechniSatů. Znovu ale připomínám, jsou to jen mé domněnky, jimiž jsem se pro sebe snažil najít logiku v nedávných krocích UPC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Doplňuji ke svým domněnkám o významu HbbTV (v souvislosti se zmínkou o TechniSat Digit ISIO C) úryvek z aktuálního email-zpravodaje UPC:

...Navíc se již nyní můžete těšit na novinku, kterou je rozjezd

interaktivního vysílání HbbTV, které umožní přístup k programo-

vému průvodci na 2 týdny dopředu, rychlé informace z webových

portálů a v brzké době také přístup k video archívu vybraných

TV stanic.

viz http://newsletter.upc.cz/zmena-vyuctovani-kveten-12/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Kodl

Ověřil jsem kompatibilitu TechniSat TechniStar K1 i TechniSat Digit ISIO C s aktuálním CA (CI+) modulem od UPC (dodaným dne 31.5.2012).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník pbr

Dobrý den,

uvažuji o PVR rekordéru, kterým bych si mohl zaznamenávat vybrané pořady. Nejsem odborník a proto bych rád požádal ty zkušené o radu. Zvažoval jsem výběr PVR od např. SYNAPS CHD-3000 CI CX PVR (nejlevnější) až po Vantage VT-1C+ Twin tuner DVB-C (nejdražší). Velmi mně zaujal zde recenzovaný Technisat Technistar K1. Měl bych 3 otázky :

1. Pokud odhlédneme od vybavení a technických možností výše zmíněných rekordérů, tak všechny zaznamenávají vybraný pořad v netransformované podobě, tj. v transportním streamu (*.ts), tak jak ho vysílá studio (ve stejné kvalitě). Není tedy v tomto záznamu rozdíl mezi rekordéry, které ho zaznamenaly. Je tato má domněnka správná ?

2. Recenzi Technisatu jsem prošel pečlivě, ale nenašel jsem tam zmínku, zda při naprogramování záznamu na externí disk (naplánování) PVR umožňuje disk tzv. "uspat" a před vlastním záznamem aktivovat (roztočit). Toto je dost důležitá vlastnost rekordérů, protože externí disky nejsou stavěny na trvalý provoz a nechávat disk běžet například celý víkend (při nepřítomnosti) je nejen nehospodárné, ale i výrazně zkracuje jeho životnost. Lze samozřejmě použít flash disk, ale při záznamu v HD kvalitě se toho tam moc při současných kapacitách (cenově dostupných) flashek moc nevejde.

3. Pokud se někdo zabýváte zpracováním souborů *.ts na počítači a vytvářením DVD, který program (aplikaci) by jste mi doporučili ?

Děkuji předem za laskavé odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Dobrý den,

  1. ad 1) Ano, v případě, že tyto přijímače ukládají na disk celý nezměněný transport stream, kvalita by měla být stejná.
    Pozn.: on tak úplně nezměněný většinou není, protože placené programy jsou (většinou) po cestě, ještě před uložením, dekryptovány.
    Nahrávka na disku může být u některých přijímačů zakryptovaná a nelze ji pak přehrát v jiném přístroji.
    Přijímač v tom nahrávání ale přece jen může hrát svou roli. Musí být spolehlivý a mít dobrý tuner. U některých přijímačů není spoleh na to, že se nahrávání skutečně spustí (problémy jsou především u placených programů, kde se přijímač musí napřed domluvit s CA modulem) a když už ano, tak že se také celé dokončí. Co se týče tuneru - tam je to myslím jasné - méně citlivý tuner samozřejmě může způsobit výpadky nebo kostičkování (a to samozřejmě pak i v nahrávce). Právě krátkodobý výpadek nebo zhoršení kvality signálu může pro některé přijímače představovat tak velký problém, že ho nedokáží "přejít" a nahrávání se zasekne nebo prostě skončí. V kabelovce samozřejmě takové výpadky a poklesy kvality také jsou, netýká se to jen terestrického nebo satelitního příjmu.

  • ad 2) Po nastavení nahrávání lze TechniStar vypnout do stavu stand-by. Aktivuje se pak sám ve zvolených časech nahrávání. Co se týče vypínání disku, mohu mluvit jen za externí disky "WD My Passport Elite 320GB" a "WD My Passport Essential 500GB" (oba napájené z USB). Ve stavu stand-by jsou vypnuté. USB port přijímače evidentně není vůbec aktivní. Disk se roztočí až při zapnutí přijímače

  • ad 3) Těch několik nahrávek, které skutečně chci nějak zachovat / archivovat (je to jen zlomek z celkového počtu), jen přenesu na PC do velkého úložiště a oříznu reklamy. DVD z nich už nedělám, protože v případě nahrávky v HD rozlišení by převod na DVD formát znamenal ztrátu kvality - a navíc prostě není čas :) .
    Co si ale vzpomínám, tak jsem pro pročištění a případné opravy transport streamu používal ProjectX (free) - tím jsem zároveň provedl demultiplex na video a audio složky. Pak jsem použil ImagoMPEG-Muxer (free) na zmuxování do VOB souboru, který jsem pak předhodil programu WinX DVD Author (free) kde jsem se ani nezabýval skutečným authoringem, ale prostě jsem nechal z VOBu vypálit DVD (on si ten VOB v průběhu nějak přežvejkal :) ).
    Pozn.: Tento postup nelze použít pro HD nahrávky (H.264/MPEG-4).
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník pbr

Dobrý den,

děkuji moc za obsáhlou a vyčerpávající odpověď. Zvlášť mne potěšilo, že je externí disk čekající na nahrávku u Technisatu zastavený (mám také WD stejného typu i velikosti - 500 GB), takže se dostal v mých preferencích na první místo. Ještě jednou díky a příjemný víkend.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...