Přejít na obsah

TechniSat TechniStar K1 - alternativní HD PVR Box


Návštěvník Kodl

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kodl

Tak jsem kvůli tobě šel na Technistar a mačkal jsem na dálkáči kde co a ejhle !!! - k dříve pořízeným nahrávkám se i v průběhu nahrávání dostaneš tlačítkem OK.

Ještě něco? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mojmirus

Naprosto famozni ! Jen je divne ze stejny vysledek pri jinych situacich se delaji jinymi tlacitky ... VELKE DIKY - mamina uz nadavala ... :mrgreen:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
Návštěvník mojmirus

Objevil jsem po case nektere nedostatky.

1. Protoze pristroj pouzivam vlastne jen k nahravani, je normalne v Stand-by. Pokud si chci neco pustit, tak zapnu pristroj a pokud si chci nechat vybrat seznam nahravek, je treba 1-2 minuty pockat , nez se to asi s ext. diskem synchronizuje. Jinak dojde k restartu pristroje a to i opakovanemu. Tak holt cekam chvili.

2. V pripade nahravky z Prima Family nefunguje pri rychlem pretaceni i zrychleny nahled obrazu - proste se meni jen cas a tak je nutno treba konec reklamy jen oodhadovat podle casu

3. Zatim jednou se stalo, ze jsem nahraval rano F1 z NovaSport a prisel asi pul hodinu po zacatku . Objevilo se hlaseni jak se ma postupovat - tak jsem dal, ze prehrat od zacatku . Hralo to ale jen tu pulhodinku i kdyz se to nadale nahravalo. A dokonce po ukonceni nahravky ktera mela 1hod:20 , to pristroj byl schopen prehrat jen do te 30. minuty a pritom ukazoval, ze nahravka je 1:20 . To se stalo zatim jen jednou a asi to nebude nejaka standardni chyba

 

Nejvetsi problem je bod 2. Mozna ze na Primu je pouzito nejake jine kodovani ci, co .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

2mojmirus:

ad 1) Můj TechniStar v kombinaci s diskem WD Passport Essential 500GB tyto problémy nikdy neměl a pokud vím tak ani teď (u sousedů) nemá. Vyzkoušej jiný USB disk s jiným USB kabelem! Také je možné, že máš poškozenou strukturu souborového systému nebo že máš na disku uložené věci, se kterými si TechniStar nějak nerozumí. Určitě ti to zpočátku nedělalo, protože jinak bys nadával hned :wink:

Já měl na tom disku vždy jen pár desítek nahraných filmů + pár desítek DivX/XVid/MKV. Vždy šlo vybírat z nahrávek hned pár vteřinek po startu.

Zkus obsah disku zazálohovat, přeformátuj ho a čistý ho připoj k TechniStaru. S tímto čistým diskem pak udělej pár pokusných nahrávek a otestuj rychlost vstupu do seznamu nahrávek.

 

ad 2) Nenahrával jsi náhodou v té době paralelně něco?

 

ad 3) Toto může opět indikovat nějaký problém s USB diskem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mojmirus

1) jsem ajtak. disk je v poho. mam proste pocit , ze to funguje kdyz se ten pristroj vypina . zkusim ho nechat zapnuty a po dvou hodkach to zkusim

2) Zjistil jsem , ze problem je kdyz nahrava Prima Family HD - u SD to jede v poho

3) Mam 2 ext disky . Zadny bohuzel WD - ackoli jsem priznivec WD ;) Ted jsem prave nedavno reklamoval A-Data ext disk a dostal novy. U nej mam dojem , ze to neni idealni na nahravani . Na nahravani pouzivam Samsung - ten jel vzdy v poho a pred instalaci k technistaru jsem ho otestoval a zformatoval. Pripoustim, ze muze mit ten disk nejakou specifikaci, kterou technistar nemusi mit rad ... Mozna ze ten A-data dam jako darek na standardni zalohovani a poridim WD :)

 

Jinak uz i pritelkyne si zvykla na technistar. Zde s ni musim souhlasit , ze ma nestandardni ovladani - zejmena vicenasobna funkce barevnych tlacitek - podle situace kde se pristroj nachazi - coz obcas plete. Ale uz jsme si celkem zvykli.

Kvalita nahravky je fakt slusna.

Takze rozhodne vetsi spokojenost nez s predchozim rekorderem, ktery nefungoval vubec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

ad 2) potvrzuji - dělá to i mně v Digit ISIO. Při přetáčení záznamů z Prima Family HD a Barrandov TV HD se mi nezobrazuje náhled.

Velmi zajímavé! Tyto stanice musí být něčím specifické, protože když přetáčím nahrávky z jiných stanic, včetně HBO HD, tak se náhled zobrazuje.

Dříve jsem si toho nevšiml, protože z těchto dvou stanic prakticky vůbec nenahrávám. Většinou nahrávám z HBO HD, někdy také z ČT1 HD, ČT2 HD, případně z Nova HD. Z Barrandova nahrávám jen Animáček pro dcerku, ale jen v SD, kde tento problém není. Před pár dny jsem omylem nahrál Animáček z HD Barrandova a díky tomu jsem si problému všiml.

 

Třeba nám tu někdo na fóru dokáže osvětlit, v čem jsou tyto dvě stanice specifické. Nejsou právě tyto dvě stanice uměle "přepočítávané" z SD na HD? Že by to mělo dopad na formát transport streamu?

Prima HD - viz http://www.digizone.cz/clanky/prima-chce-zacit-vysilat-konecne-v-nativnim-hd-na-jaro-ale-chysta-jeden-utajeny-projekt/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník Target

Mám s Technisatem K1 tyto problémy:

 

1) Několikrát se mně stalo, že jsem měl naprogramované programy, ale na flashdisku nebylo nic nahraný a na Technisatu blikala zelená ledka, která normálně jenom svítí, přístroj byl v pohotovosti.

2) Další problém je, někdy se mi nahraje naprogramovaný pořad, ale po skončení nahrávání se Technisat neuvede do pohotovostního stavu, ale zůstane normálně zapnutý, pořad nahranej na flashsce je.

 

Používám flashdisk USB 3.0 32GB.

 

Díky za případnou odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Jak se chová TechniStar s flashkami vyzkoušené nemám. Vždy jsem měl externí USB disk WD Passport a tam tyto problémy nebyly.

V každém případě ale není flashka jako flashka. Právě proto kompatibilitu s flashkami, pokud vím, nezaručuje žádný výrobce.

Navíc - USB 3.0 nemusí nutně znamenat flashku s rychlým zápisem.

Nenapsal jsi ani, jaký filesystem máš na té své flashce.

Zkusil bych následující:

1) přímo v TechniStaru, v menu Nastavení - (něco jako DVR ...), přeformátovat flashku (FAT32).

2) pak nechat TechniStar ať zkontroluje "způsobilost záznamového média k nahrávání" - myslím, že to je ve stejném menu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Target

Jasně, tohle jsem zkoušel, původně jsem ji měl naformátovanou v PC na fat32, když to začalo blbnout, naformátoval jsem ji přímo v K1, tu kontrolu jsem

provedl taky, všechno OK, ale stejně to někdy kiksne. Jinak flashdisk musí bejt přece míň náročnej než HDD, ne?

 

Ještě se mi stalo, že mně byl odpřenej přístup k souboru na flashdisku, nešel zkopírovat ani přesunout, nakonec jsem jí musel znovu naformátovat.

Upraveno uživatelem Target
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Flashdisk méně náročný? Myslíš co se týče napájení?

To ale nic nevypovídá o kompatibilitě nebo rychlosti čtení a zápisu.

Ta tvá flashka - není to Kingston? Ty prý docela často "odchází".

Zkus flashku otestovat v PC, třeba programem HD Speed.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...