Přejít na obsah

TechniSat TechniStar K1 - alternativní HD PVR Box


Návštěvník Kodl

Doporučené příspěvky

Kazdopadne mysli na to, ze zmineny STB ma pouze jeden tuner, takze alternativa k STB od UPC to sice je, ale ne idelani,

to uz je mozna skoro lepsi investovat do noveho televizoru, ktery ma PVR fuknci, nejlevnejsi modely se daji poridit jiz za 10 tisic.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

ad jeden tuner)

Ano, s tím jedním tunerem má Tomus pravdu, ale jak píšeš (pbr), tak sis recenzi důkladně pročetl s jedním tunerem jsi smířený a asi sis všiml i odstavce, kde píši o možnostech "suplování" druhého tuneru. Dnes již DVB-C tuner bývá integrován v televizoru, takže pak ve chvíli, kdy TechniStar nahrává, je možné použít ten tuner integrovaný v televizoru pro sledování jiného programu. Pokud televizor nemá DVB-C tuner, lze v nouzi využít jako druhý tuner i DVB-T tuner, který mají všechny "placaté" televizory a sledovat jím během nahrávání alespoň jeden z té zhruba dvacítky programů, které takto skrz své kabely UPC distribuuje (viz tabulka "DVB-T" v "Seznamu kanálů a multiplexů" zde na upczone).

ad televizor s PVR funkcí)

Tomusi, zatím jsem měl možnost se potkat s Panasonicem TV s PVR funkcí, který ale nahrávky kryptoval tak, že nešly přehrát jinde, než jen a pouze zase v tom daném televizoru (možná jen nahrávky z placených DVB-C programů, to si teď neuvědomuji, ale to na věci nic nemění). S jinými TV nemám zkušenosti, ale myslím, že jsem četl přímo zde na upczone nějaký příspěvek, kde si někdo stěžoval na stejnou věc u Samsungu. Myslím, že výrobci TV obecně jsou v tomto ohledu hodně opatrní a placený program ti prostě na flashku nekryptovaně neuloží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Software na upravu nahravok SD i DVD v trp/ts formate - po dlhom laborovani a skusani roznych sw (free i platenych) su najlepsie tieto dva - VideoReDo a DVR Studio.. obidva su platene, existuju vo verziach SD i HD (SD verzie su pochopitelne lacnejsie), v najvyssich verziach obsahuju mastering na DVD ci Blu-ray (HD).

 

VideoReDo ma problematicku podporu viacerych audio streamov (napr. HBO vysiela aj original zvuk okrem dabingu), DVR Studio to bez problemov zvlada.. vratane metadat (teletext, EPG).. obidva sw obsahuju detekciu zmien formatu/reklamy (aj ked sa na to neda 100% spolahnut, ale urychli to vystrihnutie reklam), dokazu opravit poskodene/vypadnute frames atd.

 

Cena je cca $100 (VideoReDo TV suite) ci 70 EUR (DVR Studio 2 HD) - a cracky nie su 100% spolahlive :D:D

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim, ale spise ne. Podle me jsou kodovany pro ten konkretni televizor a pokud pripojim hdd s nahravkou k jinemu televizoru (i stejnemu modelu), ten to neprehraje. Jestli existuje nejaky software pro PC, ktery by to rozkodoval netusim. Nezajima me to (mam kaona :))

  • Kabel 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • 2x CA modul, Compal black
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník pbr

Dobrý den,

 

ad jeden tuner)

Jeden tuner v mém případě bohatě stačí, protože mám TV plasmu Panasonic s DVB-C a s modulem CI Conax, která mi bezproblémově naladí vše co mám od UPC zaplaceno. Rovněž dovoluje záznam na flash disk vybraného pořadu, který ale, jak již bylo několikrát v této diskuzi zmíněno, dovoluje jeho reprodukci zase jen na tomto TV přijímači Panasonic. Pro nahrávky, které si chci uchovat jsem hledal alternativu pro kvalitní záznam a jeho následné přenesení do počítače a jeho úpravu (odstranění reklam, authoring apod.). Myslím, že zde diskutovaný Technisat Technistar K1, je pro mne dobrou volbou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník Kodl

Tomus: jestli to vyznělo jako reklama, tak se omlouvám. TechniStar K1 nebyl v ČR několik týdnů dostupný. Jelikož jsem na něj psal recenzi, tak to nadále trochu sleduji. Teď když jsem z Omko dostal informaci, že již skladem je, ale jiná varianta než ta, na kterou vedl můj link v úvodním příspěvku, tak mi přišlo, že by bylo užitečné ten link zde opravit nebo doplnit. Původní link směřuje na stříbrnou variantu, která teď NENÍ skladem. Proto ten můj nový příspěvek s novým linkem.

Na Omko ale samozřejmě určitou vazbu mám - jsem z Brna, stejně jako Omko + mám kabelovku UPC + několik modulů UPC (ty Omko nemá) + koupil jsem si od nich TechniStar K1 + napsal jsem recenzi tohoto STB, takže mě Omko bere tak trochu jako testera a občas se na mě i obrátí s tím, jestli bych pro ně něco nevyzkoušel. Teď (už pár měsíců) se snažím dát dohromady recenzi boxu Digit ISIO C, který mám doma, ale nějak mi na to nevychází čas. Platí to, co už jsem napsal - prodejem přijímací techniky, reklamou ani recenzemi se neživím. Odkazům na stránky Omko, coby distributora TechniSat pro ČR, se lze jen těžko, v tématu týkajícím se jejich produktu, vyhnout. Jsi admin, takže kdyžtak mé příspěvky smaž.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...