Přejít na obsah

TechniSat TechniStar K1 - alternativní HD PVR Box


Návštěvník Kodl

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kodl

To že se disk normálně roztočí a kontrolka svítí není důvod, proč si myslet, že problém není v dostatečném a stabilním odběru.

Můžeš udělat jednoduchý pokus. Připoj dočasně disk pomocí tzv. "Y" USB kabelu a uvidíš, jestli disk pojede.

Jak jsem psal, max. kapacita, kterou mám vyzkoušenou u disku bez vlastního napájení je 750GB WDBBEP7500ABK-EESN.

S vlastním napájením i 2TB.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skvělý nápad, pokud najdu vhodný kabel určitě vyzkouším. Na externí hdd nejsem žádný fundovaný odborník, ale předpokládal jsem, že pokud je externí disk zpětně kompatibilní se standardem USB 2.0 automaticky musí umět pracovat s maximálním odběrem 500 mA. Ten limit přece není žádný výmysl Technisatu, ale jasně daná specifikace rozhraní USB 2.0 platná pro všechny. Pokud zjistím, že je problém skutečně s napájením mohu ten disk podle mě klidně reklamovat s tím, že nesplňuje zpětnou kompatibilitu s USB 2.0, kterou výrobci záměrně obcházejí.

 

Co se týče disků nad 1 TB s vlastním napájením přemýšlel jsem i o této variantě, ale nevím jak by se řešil problém s časovým nahráváním na HDD.

Pokud nastavím DVR timer pro nahrávání a Technisat uspím do stand by režimu tak disk s vlastním napájením bude přece narozdíl od napájení z USB běžet pořád dál a neodpojí se pak ani na konci nahrávání až timer znovu automaticky vypne Technisat.

 

Nebo se pletu, funguje to jinak a disk s vlastním napájením je možné nějakým způsobem vypínat ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Co se týče zpětné kompatibility s USB 2.0 u tvého disku - myslím, že s takovou argumentací neuspěješ. Výrobce ti řekne, že tím je míněna datová kompatibilita, ne kompatibilita ve smyslu napájení/odběru disku.

Ve znalostní databázi WD najdeš toto:

http://wdc.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/1488/~/error%3A-power-surge-on-hub-port-or-usb-device-has-exceeded-the-power-limits

Jak se tam dočteš - i staré disky WD Passport měly odběr vyšší než 500 mA.

Mám s tím zkušenosti. Na starém PC mi zlobil dokonce i malý WD Passport 500GB. Když jsem jej chtěl připojit k USB portu na předním panelu, musel jsem použít ten "Y" USB kabel (USB 2.0 Power Booster Cable).

 

Bohužel, ten USB "Y" kabel pro posílení napájení disku v případě TechniStar není elegantní řešení. Sice věřím, že by pak disk byl v TechniStar rozpoznán, ale pokud si pamatuji dobře, TechniStar má pouze jeden USB port. Musel bys tedy tu druhou větev "Y" kabelu zapojit do jiného zařízení nebo do USB nabíječky. Tím pádem by se ti ale ten disk točil i po vypnutí TechniStaru.

 

Co se týče disků s vlastním zdrojem napájení - existují modely, které jsou přímo určené pro trvalé napájení. Konkrétně WD označuje své externí disky určené k připojení k set-top boxům a jiným zařízením zkratkou "AV". Tyto modely mají svá specifika a kromě jiného, usnou při delší nečinnosti, takže nevadí, že jsou pořád napájené. Já osobně mám zkušenost s WD MyBook AV 1TB.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc za vyčerpávající informace. Když to tedy shrnu, došli jsme k závěru, že k Technisat Technistar K1 / S1 lze použít externí disk napajený přes USB s kapacitou max 750 GB (optimálně 500 GB). U externího napájení pak není kapacita ničím omezena, ale je třeba pořešit vypínání disku při trvalém napájení ze sítě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl
ale je třeba pořešit vypínání disku při trvalém napájení ze sítě.

Tomu - viz citace - nerozumím.

Proč je potřeba řešit vypínání disku při trvalém napájení ze sítě?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak je uvedeno v příspěvku výše, u externích disků s vlastním napájením je třeba zvolit model, který se dokáže s PVR zařízením synchronizovat. Tzn. při zapnutí PVR se hdd rozběhne, po vypnutí PVR se v nějakém rozumném časovém horizontu zase uspí. U přehrávání si ještě dokážu přestavit, že by se dal disk zapínat / vypínat manuálně mechanickým tlačítkem, ale u časového nahrávání je synchronizace nutností. U těch multimediálních disků určených přímo k AV zařízeních věřím, že je to nějak vyřešené.

Ještě mě napadá, že by se dal problém vyřešit nějakou spínanou zásuvkou. Jakmile by se zapnul PVR přístroj a zásuvka detekovala odběr, sepnulo by se automaticky napájení pro disk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Žádná synchronizace není potřeba. Jak jsem psal ve svém příspěvku výše:

usnou při delší nečinnosti, takže nevadí, že jsou pořád napájené

Disk se sám roztočí když je třeba (jednotky vteřin) a pak při nečinnosti zase usne.

Ty v tom hledáš složitosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chápu, život je dost složitý sám o sobě, tak proč hledat další složitosti tam kde nejsou :) Přemýšlel jsem nad tím WD My Book AV-TV 1TB, ale nakonec raději sklopil uši a objednal dle doporučení prověřený model WD My Passport Ultra 500 GB WDBPGC5000ABK-EESN.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kauza Technistar K1 a externí USB disk k mé nelibosti bohužel nekončí, ale naopak se ještě více zamotává. S přístojem nespolupracuje ani další testovaný model WD My Passport Ultra 500 GB WDBPGC5000ABK-EESN. Po připojení k PC jsem disk stejně jako předchozí WD Elements 1 TB zformatoval na systém FAT32 a připojil k Technisatu. Problém s načítáním disku je však stejný jako u WD Elements 1 TB. Technisat není schopen disk detekovat. Opět jsem zkoušel disk rozdělit na dvě části 250 MB a ty samostatně zformátovat.

Tento stav jsem již psychicky neunesl a spojil se telefonicky přímo s technikem firmy Omko, který mi sdělil, že ke starším přístrojům Technistar obecně vůbec nedoporučuje novější USB 3.0 disky včetně řady WD My Passport Ultra. Jediná možnost je použít nějaký starší disk optimalizovaný pro USB 2.0, který už ale dnes nelze nikde zakoupit. Popřípadě je možné pořídit disk oficiálně schválený a doporučený firmou Omko - Silicon Power Diamond D03 500 GB. Vzhledem k tomu, že model Technistar K1 se stále ještě vyrábí / prodává doufám, že budou mé poznatky přínosné.

 

PS: pokud by se našel někdo, komu bez problému funguje u tohoto přístroje nějaký novější USB 3.0 disk napište sem prosím jeho značku a typ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...