Přejít na obsah

CI rozhraní a CA moduly


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Návštěvník YABAKA
Souhlasím s tím, že pokud by jediná možnost jak mít TV od UPC byla přes jejich settopboxy, tak hledám nového poskytovatele.

 

Pro mě je TV s DVB-C tunerem a CA kartou jediná volba. O krabičky navíc nemám žádný zájem.

Totéž, odstřelí-li CAM, tak si celou TV můžou narvat někam, nemám zájem. Někdy fakt člověk žasne, co za paka v tom UPC vymýšlí takový kktiny :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, až se tuhle nepochopitelnou novinku dozví u nás na GRAPE SC, tak zaplesají a opět vyhlásí akci, že kdo přejde k nim od UPC (oni provozují IPTV), tak se o vše postarají (zrušení smlouvy, odeslání zařízení, ...). Nuž, váhat už nebudu. Vlastně - UPC mě ani jinou možnost prostě nedává. Zatlačili mě do kouta a nemám výběr, než jim říct pápá.

bydlím v paneláku, který má 7 poschodí a 6 vchodů. Když tu začínal Karneval, tak právě on natahal (udělal tu hrubou práci) do všech bytů kabely. Zprovoznil kabelovku a jako první začal dodávat STB (tenkrát dobré zlaté Handany). Z balkónů začali mizet klasické anteny. Potom to převzalo UPC. Začla první výměna Handanů za Kaony. A po určitém čase se na balkonech začali objevovat satelity - začal se tvořit takový malý les. Internetový provider NERO se sloučil s GRAPE SC a ten začal tahat nové kabely pro IPTV televizi. Lidé si to chválí, po počátečních problémech je již vše stabilní. Mám od nich inet (už od roku 1998), takže pro mě není problém si nechat i přivést TV. Abych to zkrátil. V celém tom paneláku, kde defacto všichni (až na pár výjimek) fungovali na kabelovce, tak dnes u UPC je nás asi 5 (slovy pět) abonentů. Předpokládám, že do konce roku bude panelák úplně vyčištěn od UPC. A je mě jasný, že tohle není jen u nás

Jó, to je život. Jak firma naslouchá svým platícím zákazníkům, takovou od nich dostává odpověď.

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • STB Vodafone, modem Compal CH7465
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Jedinej problém je, když má člověk těch TV víc. IPTV v tomto prostě na klasickou kabelovku ztrácí, není možný signál jen tak rozbočovat a přijímat třeba DVB-T (jak to má kabelovka) kdekoliv se mně zamane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nich to jde na 3 TV. Je to kabelová hitšaráda a nutnost modemů. Nerad to budu dělat, protože mám zakabelovanej celej byt pro klasickou kabelovou TV. Dalo mě to fušku, tohle všechno udělat. navíc ještě kabely pro inet po celém bytě (3+1). Tohle všechno se bude překopávat. Ale asi nebude zbytí.

Já už dlouho plánuji pořídit si kabelové TechniSaty (ten jednoduchý k druhé TV do děcáku, a ten dražší na hlavní TV v obýváku, v kuchyni by ta malá TV, ještě CRT, zůstala na jejich DVB-T). Po tom, co začli nabízet ty "intuitivní" zázraky, ten plán s nákupem TechniSatů dozrál. No ale to potřebuji právě ten CA modul.

Jak říkám - UPC mě sama od sebe nutí od nich odejít. Oni mě prostě jinou možnost nedávají.

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • STB Vodafone, modem Compal CH7465
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mipo

Nějak mi to připomíná obchodní politiku starého H. Forda, který hlásal, že každý může mít automobil Ford té barvy, která se mu líbí, pokud se mu líbí černá. A podívejme se kam to dotáhl. V UPC jejich řízení jedná přesně stejně.

Jen jestli to bude fungovat i dnes. Doba se poněkud změnila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějak mi to připomíná obchodní politiku starého H. Forda, který hlásal, že každý může mít automobil Ford té barvy, která se mu líbí, pokud se mu líbí černá. A podívejme se kam to dotáhl. V UPC jejich řízení jedná přesně stejně.

Jen jestli to bude fungovat i dnes. Doba se poněkud změnila.

No on pan Ford hlavně chtěl auta ve velkém prodávat, aby si to mohli dovolit i ti ne tak majetní. Pasová výroba mu k tomu dopomohla (taky se od něj učil pan Baťa) a tu cenu upravil u modelu Ford T. Tenkrát, kdo ne tak hodně majetný chtěl auto, tak ani jinou možnost, než zakoupit Ford T (výlučně tento model) neměl.

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • STB Vodafone, modem Compal CH7465
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Například poláci ten CA modul nabízí dál: http://www.upc.pl/telewizja/poznaj-tele ... l-ci-plus/

Nebyl jsem se mrknout jinde, ale protože jinde tomu neřediteluje čech, tak ty CA moduly budou v nabídce. Jenom u nás holt tomu na UPC musí šéfovat nějaký normalizační husákovský týpek. Buď ať odejde, nebo ať umře. Pro blaho uživatelů u UPC.

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • STB Vodafone, modem Compal CH7465
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když začalo UPC před lety moduly nabízet, tak to mě i spoustu dalších lidí nadchlo - konečně žádná krabička pod TV, žádné zbytečné kabely (to ostatně propagovalo UPC i na svých stránkách), žádné další ovládání na stole. A ejhle, píše se rok 2015, a slavné UPC se vrací do "minulého" století. Fakt pokrok.

Jediné, v co ještě doufám je to, že CAM stáhli proto, že ho chtějí nahradit jiným typem :?:

  • 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Modem Compal (černý), CA modul
  • Ústí nad Labem
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Používám CAM, mám tři, ale... Kdysi v dávné minulosti, když placky na stěny byly jenom odvážným sci-fi, se mimo jiného uvažovalo i o koncepci řešení příjmu televize. Zda vše - přijímač, zobrazovač i audio v jednom celku, či zda volit samostatný zobrazovač, samostatné audio a samostatný přijímač....

Za zhruba dvacet let v podstatě nedošlo k jednoznačnému příklonu k jedné koncepci. Vyrábějí a (především) prodávají se plně vybavené televizní přijímače a vedle nich set-top-boxy, jako jsou satelitní přijímače a terestrické a kabelové přijímače, určené k propojení s (klasickým) televizním přijímačem... Nejprve se objevily ve formě STB satelitní přijímače, tato koncepce přetrvává dodnes a nikomu to nevadí (resp. nikdo si donedávna nedokázal představit televizor se satelitním příjmem)...

Takže dnes, vedle samostatných přijímačů pro satelitní příjem a pro pozemní příjem, se zdokonalují (chcete-li "zdokonalují") i samostatné přijímače pro lineární kabelové vysílání, umožňující i využití dalších služeb, jako je video na vyžádání (VoD)...

Bohužel výrobci nenabízejí vhodný samostatný kvalitní zobrazovač, vhodný pro spojení s některým typem přijímače. Otázkou je, zda by takový zobrazovací panel bez další výbavy byl prodejný, zcela jistě by byl prodejný panel/televizor beze všech zbytečností...

No a UPC se přiklonilo ke koncepci vyspělého samostatného přijímače připojitelného k nějakému zobrazovacímu panelu... Otázkou zůstává, jak se to podařilo (podaří)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...