Přejít na obsah
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Vodafone Techforum

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Doporučené odpovědi

Odesláno

Me take CA modul /starsiho data porizeni/ od Lica /pro Upc. Neumoznuje nahravani nekterych

poradu .... pise to neco ve smyslu ochrany autorskych prav / mam Tv Samsung .

Odesláno

To spíš neumožňuje ten krámskej Samšrot.

Odesláno

CI i CI+ funguje v poslední generaci naprosto bez problémů, CI paradoxně lépe (nevypisuje otravné hlášky při spuštění)

  • -
  • -
  • -
  • -
  • Praha
Odesláno

Otravné hlášky při spouštění záleží na verzi FW. Mám jeden starý CI+ od Lica a ten to nedělá. Někde jsem tu psal i konkrétní verze FW.

Odesláno

Dnes mi přišel CA modul se spárovanou kartou, když to v nastavení TV chci přepnout na CA tak je tam hláška"CA modul není vložen" . Tv má podporu CI+ a modul tam je správně zasunutý, měl někdo podobný problém?

Odesláno

Jeden známej měl totéž. Tak jsem vzal svůj modul s kartou, vložil a všechno fachalo. Nezbejvalo tedy nic jinýho, než reklamace.

Odesláno

Kodl: a dá se tím něco dělat?

  • 500 Mb/s
  • 4 GB
  • Komfort
  • Základní STB Vodafone + CA
  • Brno-Líšeň
Odesláno

tramin: bohužel, to nevím. To je spíše dotaz na dodavatele modulu - Lica nebo UPC. Můžeš se jich zkusit zeptat, jestli by s tím nešlo něco dělat.

Nevím, jestli společnosti LICA a UPC mají vlastní upravený firmware CA modulů nebo zda používají firmware, který jim dodává výrobce modulů.

Zde je ten příspěvek, ve kterém jsem psal konkrétní verze firmwaru modulů - jedna verze produkuje otravné hlášky a druhá ne.

Odesláno

Dík,zkusím.Každopádně mám tu otravnou...

  • 500 Mb/s
  • 4 GB
  • Komfort
  • Základní STB Vodafone + CA
  • Brno-Líšeň
  • po 3 týdnech...
Odesláno
Ahoj, stava se mi, ze mi televize jednou za cas zahlasi hlasku "Problem s kartou" a nektere kanaly (vetsinou HD) potom nejdou, nektere (i kodovane) zase jo. Musim potom vypnout televizi vytahnout modul z televize a zase zandat zpet. Potom uz vse funguje. Stava se vam to taky?

Tak tento stejný problém se mi začal objevovat u jedné ze dvou karet, které mám koupené od UPC. Tu co zlobí jsem kupoval 07/2012, tu druhou (která je zatím dobrá) asi o půl roku později. Obě mají SW CNX-SECPLUSGRC -2.8.1 a HW 4.0.2.

Ta chyba se že začátku projevovala nenápadně. Nevím jestli to souviselo, ale čas od času psala TV, že není signál. Pak se občas objevila ta hláška "Problém s kartou". Poslední dny už ta hláška naskakovala velmi často. Po vypnutí a zapnutí TV to fungovalo pár minut a zase se objevila ta hláška a bylo po obraze. Šlo pak jen pár SD i HD kanálů. Třeba Nova šla jen SD, ale Barrandov i HD. Dnes jsem zkoušel prohodit moduly mezi oběma televizemi. Dělalo to na obou TV. Obraz šel zase jen pár minut a pak vyskočila ta hláška. Tak jsem zkusil zavolat na UPC linku, jestli mi neporadí. Technik projevil názor, že je to asi studený spoj a jak se karta v TV zahřeje, tak přestane fungovat. No nevím, ale to se mi úplně nezdá. Karta po vytažení z TV není horká ani po delší době, je sotva vlažná. Ale i kdyby jo, tak jak je možný, že když se objeví ta hláška a vypnu a zapnu TV, to nestačí vychladnout a hned to zase funguje a někdy i půl hodiny. Ale stalo se, že nepomohlo ani to vyndání a zandání modulu z /do TV. Nicméně bylo vidět, že proběhla autentifikace v pěti krocích a pak to napsalo Problém s kartou.

Když tedy technik prohlásil modul za vadný a bohužel půl roku po záruce a že už moduly neprodávají, ale jen pronajímají, tak jsem si hned jeden modul v pronájmu objednal. Bohužel i ten pronájem zdražili a dnes už není za 50 Kč, ale za 70 Kč.

Po telefonátu jsem jen tak na zkoušku vrátil modul do TV a ono to od té doby zase funguje. Už přes 5 hodin bez výpadku. Tak jsem tu objednávku zase u UPC zrušil.

Mě se to celé ale nějak nezdá, tak buď je v modulu nějaké kurvítko (možná fakt studený spoj), nebo je to problém spíš softwarový. Vypadá to, jako by se modul po čase zahltil a přestal komunikovat. Pokud třeba nepomohlo jen vypnutí a zapnutí TV (bez vytažení že zásuvky), tak pomohlo vyndat modul z TV a dát ho do druhé TV.

Jenže UPC nepřizná, že je s kartami nějaký SW problém. Proč je přestali prodávat? Aby je mohli snadněji měnit v případě nějaké změny?

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

Právě prohlíží tuto stránku 0

  • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

Vodafone Czech Republic a.s.,
nám. Junkových 2808/2, 155 00 - Praha 5,
IČO 25788001, sp. zn. B 6064 vedená u Městského soudu v Praze

Vodafone Czech Republic a.s.,
Junkových sq. 2808/2, 155 00 - Prague 5,
CRN 25788001, file number B 6064 kept at the Municipal Court in Prague

Powered by Invision Community

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.