Přejít na obsah

Kombi Komfort a nový "základní" modem.


Návštěvník petrsms

Doporučené příspěvky

Návštěvník irimar

Tak mám stejnou konfiguraci jako elgato (Asus RT-N56U a Cisco EPC3212) a také naprosto stejné problémy. Jelikož z počátku mě tahle konfigurace běžela bez problémů a problém se objevil ve stejnou dobu jako u ostatních, tak je to asi na straně UPC a aktualizace jejich firmwaru pro modem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník elgato

Tak se chci podelit o nove zazitky s resenim problemu:

- volal jsem na podporu UPC se zadosti o nahrani predchozi funkcni verze FW do meho modemu Cisco EPC3208 a bylo mi sdeleno, ze toto mozne neni ... jde o korporatni zalezitost, FW od Cisca, novy muze byt za pul roku, nelze slibit, ze novy bude v mem pripade i funkcni ...

- na webu jsem nasel cislo na podporu Cisca a jal se telefonovat - automat me vyzval abych zvolil "1" pokud chci komunikovat v cestine, coz jsem udelal a nasledne mne upozornil, ze dalsi komunikace bude probihat anglicky - takze jsem mluvil primo s podporou v USA - operator po mne chtel seriove cislo modemu a kdyz jsem mu nadiktoval, rekl, ze nemam modem Cisco, ale Linksys a dal mi cislo na podporu v Cechach (239 014 220)

- na toto cislo se nelze dovolat

- hledal jsem dal na webu Cisca a dopatral se cisla 221 435 111 - to je centrala Cisca, tam ovsem funguje automat urceny k jinym zalezitostem nez reseni uzivatelskych problemu

- na webu Cisca jsem se nakonec proklikal k tel. cislu 239 014 221, dovolal se tam a zjistil, ze jde o podporu Linksysu ... zamestnanec mel trpelivost, problem jsem mu vylicil, chtel take seriove cislo - podle nej ale o Linksys modem nejde, protoze je seriove cislo kratke ... doporucil mi podle typu modemu primou linku na tech. podporu Cisca (003227042002), tam jsem zatim nevolal.

Mezitim se mi ozvali dalsi 4 lide se stejnou konfiguraci modem-router-poskytovatel a se stejnym problemem (a zadosti o beta FW od Asusu), coz jsem rekl i na podpore UPC, jejiz zamestnanec pry na problem upozorni. Infomace ma ale jen ode mne, nikdo se pry na podpore UPC se stejnym problemem zatim neobjevil (?!).

Oficialni nova verze FW pro router Asus RT-N56U zatim k dispozici neni, pockam, az vyjde a jestli bude fungovat - pokud nebude menim poskytovatele internetu. Neplatim si rychly internet, abych pak 100x klikal nez se mi nacte stranka a telefonoval po vsech certech, abych resil problem, ktery by mel predevsim resit nekdo jiny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník irimar

Jejich tvrzení, že se jim nikdo jiný neozval je podivné, když já jsem volal technika ihned jak to začalo dělat problémy. Zajímalo by ně ještě, jestli to dělá problémy i na routrech jiných výrobců. Neví někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník elgato

Pozn. 1: volal jsem i na posledni belgicke cislo, operator se zajimal hlavne, zda jsem se zalogoval na cisco.com a kdyz zjistil, ze nemam Cisco ID, konstatoval "sorry".

 

Pozn. 2: hledal jsem v internetovych forech a narazil na debaty kolem pracovniho modu modemu - nekterym uzivatelum se pripojeni chovalo podobne jako mne a jinym na zdejsim foru a problem byl zpusoben tim, ze modem nebyl v bridge modu. Mam otazku - jak lze zjistit, v jakem modu pracuje muj modem Cisco EPC3208? Sam si jej prenastavit nemuzu, po zadani adresy modemu 192.168.100.1 se mi v prohlizeci zobrazi pouze prehled a to pseudozalogovani bez vyplneni uzivatelskeho jmena a hesla je k nicemu, dostanu se zase jen k prehledu bez moznosti cokoliv nastavit. Rad bych zmenu modu vyzkousel, ale na UPC lince jsem bohuzel narazil na indolentniho jedince neochotneho o teto veci diskutovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

elgato: temy telefonaty stejne nic nevyresis, distribuci FW pro modemy ma na starosti UPC a i kdyby jsi ten FW mel, tak ho do modemu nedostanes, protoze to jde pouze ze site.

 

Jinak v obycejnych modemech bez routeru se nic nenastavuje, tam je vse nastaveno automaticky ze site,

rezim bridge se pouziva u routeru.

Podle me nejlepsi reseni je vykaslat se na Asus a pronajmout si od UPC Wifi Modem Cisco EPC 3925, ktery ma v sobe jiz zabudouvany router,

budes pak platit jen o 20 Kc mesicne vic a mas jistotu ze to pojede, pozdeji bude mozne modem i odkoupit (zrejme za 2000,-) a neplatiti tak mesicni poplatek.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník elgato

Takze problem jsem nakonec vyresil: koupil jsem si novy router Linksys E4200 a rozloucil se s funeralnim pripojenim pres router Asus RT-N56U. S modemem Cisco EPC3208 si proste nerozumi a novy firmware nikde (jak pro router, tak pro modem). Pravda, je to trochu zklamani z Asusu, ale neda se nic delat, pokud chci, aby mi internet sel bezproblemove. Az vyjde novy FW pro router, vyzkousim ho a podelim se o vysledek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Miko

používám roky Aušus Wl-500gx a nyní RT-N16. Železo má obvykle Aušus navržené dobře, tedy jsou i černé vyjímky. Doporučil bych zkusit alternativní fw. Třeba www.tomatousb.org, sice byl jeho vývoj ukončen, ale přesto je stále velmi dobrý. Zrovna stařičký WL-500gx na Kečupu jede s Cisco modemem bez potíží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Allnei

Myslím že v těch problémech bude i počasí, nálada routeru atd.. protože s FW od Elgato (9.1.1.7g) my internet jede bez výpadku už 36 dny 14 hodiny 8 minuty 5 vteřiny. Proto je mi divné že u mě problémy už skončily a u něj je to snad i horší

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník irimar

Tak já s firmwarem od elgata jsem na tom stejně jako před tím. Výpadky jsou přibližně stejně časté. Prostě v tomhle stavu nepoužitelné :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...