Přejít na obsah

Kombi Komfort a nový "základní" modem.


Návštěvník petrsms

Doporučené příspěvky

  • po měsících...

Dobrý den,

stejný problém se mi vyskytuje i s routerem Edimax a D-Link. Po nějakém čase (někdy i jen několik hodin surfování) se prostě internetové připojení neskutečně zpomaluje. Jedna webovka se načítá i několik minut. Pomáhá mi, když na chvíli vytáhnu UPC modem Cisco ze zásuvky. Po zapojení zase šlape rychlost parádně. Pokud připojím modem rovnou do PC, vše funguje správně. Na technické podpoře mi řekli, že u nich je všechno v pořádku a že modem funguje správně. Poradili mi koupit jiný router, nebo si pořídít přímo WIFI modem od UPC. Ovšem, zkoušel jsem již dva routery a oba dělají stejný problém. Pokud jsem routery testoval v práci na jiném providerovi, než UPC, oba několik dnů fungovaly naprosto bez problémů.

Vypadá to, že Cisco 3208 je nějaký úděsný šunt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mrmza

Čau,

mám teď Kombi Komfort + a nový modem...lokalita Brno-Komín.

 

Model: Cisco EPC3208

Vendor: Cisco

Hardware Revision: 1.0

Current Software Revision: EPC3208-ESIP-12-v302r125532-111109c_upc-TEST

Firmware Name: e3200-ESIP-12-v302r125532-111109c_upc-TEST.bin

 

Signál:

 

Power Level: Signal to Noise Ratio:

Channel 1: 8.4 dBmV 38.6 dB

Channel 2: 9.1 dBmV 39.3 dB

Channel 3: 9.9 dBmV 39.4 dB

Channel 4: 10.3 dBmV 39.2 dB

Channel 5: 10.6 dBmV 39.3 dB

Channel 6: 10.4 dBmV 39.1 dB

Channel 7: 10.1 dBmV 39.0 dB

Channel 8: 9.6 dBmV 38.8 dB

 

Upstream Channels

 

Power Level:

Channel 1: 35.8 dBmV

Channel 2: 34.3 dBmV

Channel 3: 0.0 dBmV

Channel 4: 0.0 dBmV

 

za ním mám router Vigor 2130n, poslední dostupný firmware. Rychlost je celkem Ok, ale stabilita kulhá...

 

Z routeru se mi to jeví že se EPC3208 buď restartuje nebo ztrácí spojení??? V logu routeru

arping: recvfrom: Network is down, : arping: recvfrom: Network is down

syslog: [WAN] WAN detection failed.

a podobné veselosti...

 

Je to naprosto nahodilé, i nekolikrát za hodinu cca na 1-2min. Bez nějaké zátěže...

Rád bych se dostal do logů modemu EPC3208, ale to asi nehrozí? Aneb hesla co jsem vygooglil nejsou pro UPC...

 

Přemýšlím jestli laborovat s nastavením připojení modem<->router?

Momentálně je to 1Gbit fullduplex a můžu laborovat s Flow Control (zatím nepoužito), maximum frame 1522 bytů, Excessive Collision Mode zakázáno, Power Control povoleno.

 

Nějaké tipy?

Díky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mrmza

Jo, otestuju bez routeru, až nebude zbytí ;) Momentálně je to z rodinných důvodů až poslední varianta.

K tomu logu modemu se dostanu jak? Čekal jsem, že to nebude problém jako v dřevních dobách přes webové rozhraní modemu, ale tam teď zjistím Power Level, firmware a prd...nebo mi něco uniklo a mám RTFM? Prolítl jsem user guide staženou od Cisca a bylo tam ehm nic. Naloguju se sice bez jmena a hesla, ale je to jako bych se nenalogoval :)

Jinak momentálně +6hodin bez výpadku (pro jistotu jsem zakázal PowerControl na WAN rozhrani routeru)...Motorola předtím byla rock stable, takže jsem na to vlastně ani za rok co jsem ji měl, nehrábl - nebyl důvod.

 

update P.S. +1d 18hod bez výpadku, vypadá to dobře...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda byly výše zmíněné problémy modemu Cisco 3208 a routerů od asusu již vyřešeny?

Zjistil jsem, že díky starému nastavení přeplácíme UPC na balíčku komfort TV programů pouze s 30Mbitovým internetem, a proto nás vyjde levněji pořídit si k programové nabídce internet 60 Mbitový, ale naše stará motorola pracuje s routerem ASUS WL500gP v2 téměř vzorně a nerad bych procházel stejným martyriem, jako kolegové výše před jedním a dvema lety. Také bych se rád zeptal, zda má někdo zkušenosti s tím, jak je takový 10/100 router schopen zvládat 60Mbitový internet na LAN? Je to alespoň na úrovni 30Mbitové rychlosti?

 

Díky za odpovědi

Jenda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...