Přejít na obsah

Kombi Komfort a nový "základní" modem.


Návštěvník petrsms

Doporučené příspěvky

Zdravím, mám úplně ten samý problém. Doteď jsem jel na 30 Mb, a vše bylo v pořádku. Ale jak jsem přešel na 60 Mb, a dostal jsem k tomu nový modem (Cisco... EPC3208), tak začaly problémy s připojením. Můj Asus WL 500gx makal do té doby bez jakýchkoliv poruch snad 5 let. A teď je najednou chyba prý v něm - podle UPC. Zaráží mě to, proč načítá IP až z nějakýho vzdálenýho serveru, a ne přímo z tohoto modemu na jeho adrese (192.168.100.1). Také to řeším tím že ho vypnu a zapnu, a on pak IP adresu dá, ale pokaždé vydrží jinou dobu. Používám ve Vistách nějaký měřáček sítě doporučovanej od UPC (od fa Gadget nebo tak nějak), kterej je připnutej k postraní liště Win, a ten po ztátě signálu ukazuje po kliknutí na ikonku obnovení vnější IP (do WAN routeru Asusu) hodí toto číslo: 12007. Ale to přeci ani není žádná IP adresa (jen se to vzdáleně podobá vnitřní smyčce IP PC?). Už mi z toho tečou nervy a nevím si s tím rady. Už jsem začal studovat programování v Linuxu s tím, že by Asus měl v sobě dodělanou úlohu, aby buď při ztrátě IP si vyžádal novou, nebo třeba každých 5 minut si ji vyžadoval pravidelně obměňovat. S restartem modemu je to řešení na nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník elgato

Od meho posledniho prispevku jsem mel doma uz dalsi 2 navstevy technika. Mám už treti modem Cisco EPC3208, v byte mi vymenili rozblok, zastrcku TV za novyejsi typ (mohla pry rusit), vsechny kabely dostaly nove konektory, bylo zkontrolovano vse od sklepa po pudu - a vysledek: internet mi zacal konecne bezet tak jako driv (stale na stejnem beta FW routeru od Asusu).

Ale objevil se dalsi problem - nelze se uz pripojit ke sluzbe Xbox Live a kdyz uz se Xbox pripoji, pri spusteni hry se opet prerusi. Kdyz jsem volal na "linku duvery" UPC, operator mi sdelil, ze jeho Xboxu pripojeni vypadava take, je to pry problem firmwaru konzole. Osobne si myslim, ze tezko ... kvuli UPC nehodim konzoli do popelnice. Do te doby, nez jsem zmenil tarif na Fiberpower 60 mi vsechno doma behalo bez problemu vcetne pripojeni konzole a vsech zarizeni domaci site.

Podeziram stale modem nebo jeho firmare, v nicem jinem to podle me byt nemuze. UPC ma tendence svadet vinu za problem tu na vyrobce routeru, tu na vyrobce konzole ... v kazdem pripade, pokud se problem nedoresi, prejdu k jinemu poskytovateli internetoveho pripojeni.

Jeste poznamka pro majitele routeru Asus RT-N56U, do 2 tydnu ma prijit novy naprosto prepracovany firmware.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Allnei

Tak já už jsem 18dní bez výpadku s tím beta FW. I když dnes v noci to vypadlo ale viděl bych to spíš na poruchu v UPC síti protože narozdíl od předchozích výpadků byl modem,router i všechno v mojí síti dostupný jen ven do sítě UPC to nejelo. Takže FW rozhodně pomohl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, u mě je stále stejný problém: modem Cisco 3208 - WiFi router Asus WL 500g Deluxe. Stálé ztráty IP adresy z modemu do routeru. A nic jiného nepomáhá než vypnout-zapnout modem, po chvilce najíždění-pobliká si různě s diodama (cca do 1 min) a přidělí IP do Asusu. Pak běží docela normálně než IP opět Asus-router ztratí a opět kolečko s vypnout-zapnout modem. Někdo jste tu psal, že něco vyřešil s fw-BETA od Asusu, prosím tě byl to podobný problém? A kde bych si mohl ten fw stáhnout? Díky. Ještě jsem nezkoušel ty Olegy, ale ty snad taky nic neřešily. Přes orig. fw jsem se nedostal telnetem do Asusu. Prý to asi ani nejde, a výpisy z provozu Asuse jsou chudé - a kdoví jestli by dovedly něco odhalit. Při koupi jiného routru se obávám aby mi nezůstaly se stejným problémem ležet oba jak chcíplý mrchy. Přitom se starým modemem - tuším že to byl nějaký od Motoroly - tak mi 30 Mbps makal bez poruch. Nechce náhodou něco Asus nastavit nějak jinak? Nebo-li - nevyžaduje nový modem (na 60 Mbps) něco s čím si Asusák už neumí pro jeho stáří poradit? Poradíte? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejaky FW pro Asuse jsou ke stazeni zde, ale pro ten tvuj tam nic noveho neni:

http://support.asus.com/download.aspx?S ... 4xt3kHO3g9

 

Jinak v jednom prispevku se Elgato zminuje i otvem routeru:

Dnes jsem zkousel pripojit i muj staricky router Asus WL-500g, ten WAN IP neztracel...
  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem na síti UPC potkal duplicitní MAC adresu, kdy PC také po chvíli ztratilo IP adresu a pomohl až restart (respektive obnova IP adresy).

Co zkusit v nastavení routeru zadat MAC adresu vlastního PC? Podle návodu by to mělo být v sekci "WAN & LAN" - "Special Requirements from ISP" položka "MAC Address".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc díky za reakce. Změny MAC jsem už dříve prováděl, ale nic - stále při starém - jen mi změnily na jinou IP od UPC. A dokonce jinou než mám k PC z kterého jsem jí naklonoval (ale bez jména/názvu PC, malými písmeny?). Mněnil jsem všechny MAC co mám za routerem (dle rad někde z NETu: v řetězci musí být mezi dvojtečkama dvě nuly vedle sebe? ":00:") - žádný výsledek.

Na JOYCE.cz - podpora dovozce - mají ve FAQ na:

http://www.joyce.cz/faq-wifi-zarizeni.html#seznam

na odkazu:

Dotazy na Routery / Domácí Brány (Gateway) / Access Pointy:

 

3. U některých zařízení zapojených do WAN portu WiFi routeru dochází k výpadku konektivity nebo omezení rychlosti. zpět na seznam otázek

V položce IP Config > WAN & LAN proveďte změnu hodnoty "WAN Connection Speed" z automatiky na některou pevnou hodnotu. Zapojené zařízení ev. špatně vydává routeru informace o rychlostním režimu, nedokáží se "dohodnout".

 

Změnil jsem to na 100Mbps a zase nic. Teď jsem jim poslal specifika mého problému, tak jsem zvědavej co vyřeší.

Tady se o tom problému zmiňoval "Allnei", byl bych rád kdyby ses mi ozval zda jsi to vyřešil a případně mi, prosím, poslal ten fw-beta na moji "copicop@seznam.cz" adresu.

 

Jinak díky i za ten druhý nápad ale též o něm jsem věděl s tím že tyto fw jsou taktéž na JOYCE.CZ a to zde:

http://www.joyce.cz/ovladace.html

Dokonce jsem někde našel ještě novější fw, ale na oficiálkách ho nemají uvedenej, tak jsem s ním zatím neexperimentoval (číslo verze je 1.9.6.9).

 

Tak zatím bez úspěchu, nerad bych odcházel třeba k Wolfnetu (u nás nabízejí 20, do budoucna - co nevidět, po posílení - 30 Mbps optikou až do paneláku a to vše jen za !!! 400,-- !!! Kč a to i s TV, i když jen s menším počtem programů a promíchané digi s analogama?!?!?). Což UPC se svou veřejně proklamovanou nabídkou 60 Mbps za 650,--, ale jen bez všech dalších - nereklamovaných připočítávaných položek, takže ve skutečnosti za 850,-- (na 3 měsíce, pak za 800,--, po zrušení telefonu, kterej ale mohl být místo 50,-- jen 1,-- /měs... no jo, ale když je někdo blbej - :-) - já - tak se nechá napálit kde se asi dá.) Přesto že jsem se nechal takto napálit, a to jen pro levnější cenu za Mbps, když mi přitom bohatě stačilo mých původních 30 Mbps, ale dražších, chtěl bych u UPC zůstat, pro jejich jinak docela spolehlivou dodávku NETu, ale!!! to by mi ta služba musela taky dál bezproblémově šlapat a ne že budu muset už skoro 2 měsíce řešit takovou poruchu já jako zákazník než aby UPC se snažilo tuto poruchu vyřešit samo. Na fórech jsou samé potíže s přechodem na 60 Mbps, a po známejch z okolí jsou na UPC tak naštvaní, že to ani nijak neřeší, a jen za TV v balíčku oželí NET i s jeho problémy. No jestli se na to v mém případě nepřijde, tak přelétávám k jinému poskytovateli. Jinak je to opravdu k zlosti a to nemám zapotřebí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zda se ze ty Cisco modemy se nekterymy routery nejak nemaji v radi, vpominam si ze kdysi davno zde byl podobny problem s modemy Motorola a routery Edimax, tam to pak vyresil novy FW od Edimaxu.

 

Pokud se bojis nakupu jineho routeru, tak by mozna stalo za zvazeni pronajmout si od UPC Wifi Modem Cisco EPC 3925,

budes pak platit jen o 20 Kc mesicne vic a mas jistotu ze to pojede, pozdeji bude mozne modem i odkoupit (zrejme za 2000,-) a neplatiti tak mesicni poplatek.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...