Přejít na obsah

Kombi Komfort a nový "základní" modem.


Návštěvník petrsms

Doporučené příspěvky

Návštěvník petrsms

Předtím než se na něco zeptáš, zkus použít vyhledávaní !Ahoj,

měl bych jeden dotaz pro majitele tarifů Kombi Komfort se základním modemem (náhrada Motorola SB5101E - nevím co dávají). Používám Tarif Fiber Power 30 (30/1,5MBit) v balíčku s TV a za touto Motorolou mám svůj router Asus WL520GC. Současná nabídka na přechod na tarif "Kombi Komfort" je lákavá, protože za cenu o 50,- Kč nižší bych měl mít tedy 2x rychlejší internet a o 40 programů v TV víc. Podmínka je výměna té Motoroly...

Doteď vše funguje perfektně a i rychlost je dle testů jakou platím, takže mám obavy, aby se něco nesepsulo :-/ Chci se tedy zeptat, jaká je pravděpodobnost, že se mi po výměně Motoroly za něco jiného nedostane veřejná IP až na router? (v této kombinaci ji tam právě mám ok - viz obrázek). Routr má na vnitřní LAN IP 192.168.1.1. (přes web ho spravuji) a na WAN má IP veřejnou od UPC. Díky tomu si mohu určité porty překlápět až na požadované PC v LAN a tak se na něj dostanu i z netu. Chtěl bych tedy, abych o tuto možnost nepřišel...

Za výměnu modemu se mi nechce platit 650,- Kč, tak mi nabídli ještě aktivovat další službu - telefon. Ten by mi byl úplně k prdu, ale na rok by byl paušál 1,- Kč na měsíc a pak to jde zrušit, takže bych to vzal i s touto službou. Nevím, co by tedy dorazilo za modem.

Jinak v routru mám po kabelech 1x PC, 1x tiskárnu LAN, 1x Xstreamra a 1x disk, takže plno a ostatní (noťas a mobily) jedou přes Wifi...

 

Předem děkuji... Petr

Obraz2.jpg.abf96c52cc4282190fc6cf5f8b0f557c.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

Určitě je to dobré řešení.

Mám ten "horší" modem Ubee, ale funguju, jak jsem byl zvyklý. Router Netgear 3700 krásně zpřístupňuje NAS, takže se na něj dostanu z mobilu odkudkoliv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník MrMarkus

Bohužel mám jinou informaci, tyto nové modemy jsou citlivější a tam kde Motorola spokojeně fungovala nový modem fungovat nemusí. Právě to řeším ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník petrsms

no uvidím v pátek, technik dorazí mezi 8-12 (dobré časové rozpětí, když jsem chtěl na technika mobil, nedostal jsem ho, nutno být doma, nebo příště "placený" výjezd...) mě šlo primárně o tu IP, jestli router za ním bude mít na WAN právě taky veřejnou IP jako od Motoroly... jinak jsem koukal a v tuto chvíli Motorola vykazuje hodnoty od 36,2-36,7 dB, což jsem někde četl, že je vcelku hraniční minimum... tak jsem zvědav na ten zázrak...

Obraz3.jpg.fbfacfffb39630ab2796333044c3de13.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

Router veřejnou IP určitě dostane. V UPC síti to tak funguje, jinak by nefungoval Internet.

A jak jsem psal já náhodou dostal stejnou IP adresu. Prostě jsem měl šikovného technika. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak jsem koukal a v tuto chvíli Motorola vykazuje hodnoty od 36,2-36,7 dB, což jsem někde četl, že je vcelku hraniční minimum... tak jsem zvědav na ten zázrak...

To je minimum pro nove modemy pracujici na Eurodocsis 3.0, pro jednokanalove modemy ED 2.0 je minimum okolo 33 dB.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...