Přejít na obsah

Kombi Komfort a nový "základní" modem.


Návštěvník petrsms

Doporučené příspěvky

Návštěvník sebior

Člověk by řekl, že tohle už jsou pěkné nadupané mašinky, ale rychlosti u WiFi jsou jen průměrné. Ani na 2,4GHz ani 5GHz nepřelezla rychlost přes 80 Mbps. Jaké karty měl autor v NB neuvádí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník bluetrancer87

Měli jsme internet light a poslední dobou šlapal jako hodinky.. Pak jsem ale dostal "geniální" nápad na přechod na Kombi+. V pátek v poledne u nás byl technik. Místo původního Motorola modemu jsme dostali Motorolu SBV6120E a tvrdil mi,že "to začne fungovat asi za dvě hodiny". Když jsem večer volal na infolinku,proč to ještě nejde,tak se mě zeptali na mac adresu zařízení a že ještě musí dořešit mou smlouvu a že se mi ozvou na telefon. V neděli jsem znovu urgoval, ale odbyli mě,že tam mají napsané,že mi budou volat až to bude vyřešené. No a dnes v pondělí, myslíte,že někdo volal? Už jsem fakt zoufalej... Poradíte mi nékdo,jak na ně ještě zatlačit,aby se konečně začalo něco dít?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

6+2 je 8.

 

Pripad uzavren. Prechod na ddwrt nicemu nepmohl, takze problem na stavajicim routeru asi nepujde lehce vyresit. Ze by to byl hardwarovy problem? Narozdil od Oleg's firmware 1.9.2.7-10 v ddwrt v24 nefungovalo omezeni na 10Mbps full duplex, takze pouzitelnost jeste horsi. (ale ddwrt jinak nehanim!)

 

Router poleti z okna, hned jak poridim nejakej novej (gigabitova LAN i WAN, n-kova wifi).

 

A diky vam, co jste se mi snazili poradit.

 

Bál bych se toho že výměna routru nepomůže. Mám Asus RT-N56U a modem Cisco EPC3208. Výpadky jsou občasné a takové že modem se tváří normálně (všechno bliká jako normálně) ale router přijde o IP adresu a získá jí zpět až po restartování modemu. Co jsem odpozoroval tak to vypadne když není na síti nějaký určitý datový tok. Když se pustí torrenty jak jsi psal tak tam ten datovej tok je nespadne to. Taky nezáleží co je za modemem, spadlo mi to u routru i počítače. Na infolince UPC tvrdili že modem si žádá pořád konfigurační soubor a že je nejspíš vadný takže výměna + ze slabení signálu (prý je moc silný a proto to taky padá) nakonec je situace taková že to padá s nový modemem stejně....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník elgato

Mam stejny problem a kombinaci router Asus RT-N56U s modemem Cisco EPC3208. Den ze dne, aniz bych cokoli predtim prenastavoval, dochazi 5. den k vypadkum pripojeni. Zjistil jsem, ze problem je v udrzeni IP adresy routeru. UPC centrala zjistila vypadky signalu, oznacili jako puvodce problemu modem Cisco EPC3212, ktery mi vcera technik prisel vymenit za v uvodu zmineny EPC3208. Technikem zmereny signal byl v norme. Mezitim jsem si po dg. testu, kdy jsem pripojil k modemu pocitac naprimo bez routeru a internet byl stabilni, koupil novy router - opet Asus RT-N56U, se kterým jsem byl spokojený. Vysledkem ale je, ze mam novy router (s poslednim FW 1.0.1.7f), novy modem a problem s pripojenim trva. Pomuze jen restart modemu, internet pak funguje obykle do nacteni nekolika webovych stranek a nasledne se objevi hlaska z routeru, ze mam "spatne nastavenou dynamickou nebo statickou IP adresu" (pritom mam vse nastaveno na automatiku). Kdyz se pak podivam do nasataveni routeru, zjistim, ze ztratil WAN IP.

Problem resim s UPC i technickou podporou Asusu, odkud mi po nastudovani logu routeru poslali experimentalni FW 9.1.1.7g, ktery problem mirne zlepsil - vypadky nejsou po nekolika nactenych webovych strankach, ale treba po 30 minutach. Osobne se nicmene domnivam, ze problem v routeru nebude, doposud fungoval naprosto bez problemu i po prechodu na Fiberpower 60 pred 2 mesici. Pokud mate nekdo nejakou radu nebo tip, predem za nej dekuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník elgato

Jak jsem psal, udela to to, ze internet funguje a IP se neztraci. Jenze ja potrebuju zprovoznit konfiguraci domaci site, kterou uz mnoho let pouzivam a k tomu je router treba.

Jeste mne napadlo, jestli za tim nemuze byt nekompatibilita routeru s modemem, nebo jeho firmwarem. Kdyz jsem se podival do vypisu z modemu, je nainstalovany e3200-ESIP-12-v302r125532-111109c_upc-TEST.bin - nejaky testovaci UPC firmware. Firmware modemy od UPC stahuji sami, pravidelne si kontroluji nove verze. Je mozne, ze pred 5 dny prave k tomu doslo a novy firmware ma treba problemy s mym routerem. Nevim, nemuzu prijit na to, kde je jardo problemu ... vypada to na paranormalni jev.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Allnei

Co jsem vypozoroval já, tak IP to ztratí při nějaké "události" na LAN portech routeru. U mě to udělá zapnutí/vypnutí počítače, něco v průběhu práce v OS a vždy to udělá když je minimální datový tok z počítače. Pokud je počítač vypnutý a jsem připojený z notebooku přes WiFI tak IP adresu drží a nepadá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník elgato

V utery mi prijde technik z UPC znovu vymenit modem, pry vidi vypadky signalu ... no nevim, zkusim je pozadat o nejaky jiny modem nez Cisco EPC3212 a Cisco EPC 3208, pokud nejaky jiny UPC distribuuje ...

Dnes jsem zkousel pripojit i muj staricky router Asus WL-500g, ten WAN IP neztracel, ale rychlost internetu klesla na polovinu az tretinu a kontrolka "Link" na modemu blikala oranzove. To je podle technika UPC na telefonu v poradku (pravdepodobne ale pricinu neznal), v kazdem pripade pri pripojeni RT-N56U tahle dioda blika zelene. Nevite co ta zmena barvy znamena? Diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...