Přejít na obsah

Kombi Komfort a nový "základní" modem.


Návštěvník petrsms

Doporučené příspěvky

Návštěvník petrsms

tak poznatek:

technik měl dorazit mezi 8-12, povedlo se, dorazil v 11:57

modem jest Cisco EPC3208

na routru v WAN zůstala stejná IP :-)

televize běží ok (programy z balíčku Kombi Komfort)

telefon běží (vzal jsem jen proto, abych neplatil 650 za výměnu modemu)

internet jede, ale stále původní rychlostí Fiberu 30, tedy (30/1,5) - zkoušel jsem restartovat modem po cca 2 hodinách, dnes to vzdávám (na infolince mi řekli, že musím počkat, než se "dokončí" zakázka (po technické stránce), takže musím počkat... den? týden? :-))

4x kanál dolu 37,5dB / 2x kanál odchozí 30,0dB

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník petrsms

poznatek 2:

dnes ráno kouknu na "Moje UPC" a již vidím místo Fiber 30 nově Fiber 60

testy rychlosti cca na 25-40Mbps (speedtest.net)

při napojení notebooku na "přímo" bez routeru je rychlost 50-61Mbps

router Asus WL520GC tedy brzdí, ale nechápu proč? Je to jedno, vem to čert, ale je to divné, když je to 100Mbps router (na něm je dokonce 125M High speed)

testovací torrent jel max 4882kBps, což odpovídá naměřenému na speedtestu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Od 2.11. od rana mam novy modem Cisco EPC3208 (firmware e3200-ESIP-12-v302r125531-110517c_upc.bin), a mirne receno je to zklamani.

 

Priblizne kazdou hodinu modem vytuhne a internet tak prestane fungovat. Tcpdump ukazuje po vytuhnuti ukazuje mraky odchozich paketu do modemu/upc site, ale zpet prichazi jen vselike ARP requesty, nic jineho. Az do restartu modemu a lease-nuti ip adresy internet prestane fungovat.

 

UPC linka pro reseni poruch se k tomu stavi, jako by to byl problem u me, a donutili me ten problem protrpet s dvema ruznyma zarizenima pripojenyma za jejich modem. Vzdy se stejnym vysledkem.

 

Rychlost je sice slusna, nekdy az 40Mbit/s, ale vzdycky jenom do nejblizsiho zatuhnuti modemu. Platim za Fiber Power 60 (Komfort+)

 

Smutne vzpominam na temer dokonaly kabelovy modem od Motoroly :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by se stavat urcite nemelo, zvlast pokud to s jinym modemem slapalo vpohode,

zkusil bych prekontrolovat privodni kabelaz k modemu, pak koknout do rozhrani modemu co ukazuje za hodnoty, predevsim privypadku:

http://192.168.100.1/

 

A jeste muzes zkusit jednu vec, ale nejspis to nebude tvuj pripad:

Chyba ve firmware modemu Cisco EPC3925 , bohuzel novy fw ma problem s cz voice, takze zatim nelze updatovat.

 

Workaround:

1. nastavit si na CPE (pocitac, notebook) MAC adresu tak, aby v retezci byly 2 nuly = ":00:"

 

2. nastavit na web rozhrani modemu leasetime cca 24hod az 1 tyden, potom se bude restartovat "jen" 1x po uplynuti teto doby.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri vypadku neni rozhrani http://192.168.100.1/ dostupne.

Jak jsem psal, pri vypadku smerem k modemu odchazi podle tcpdumpu pakety tak, jak maji. Smerem od routeru prichazi jen ARP pakety. To plati i pro pokusy o pristup na http://192.168.100.1/.

 

Nez dojde k vypadku jsou hodnoty v norme:

Model: Cisco EPC3208

Vendor: Cisco

Hardware Revision: 1.0

MAC Address: 60:2a:d0:c7:59:50

Bootloader Revision: 2.3.1_R3

Current Software Revision: EPC3208-ESIP-12-v302r125531-110517c_upc

Firmware Name: e3200-ESIP-12-v302r125531-110517c_upc.bin

Firmware Build Time: May 17 16:29:03 2011

Cable Modem Status: Operational

Wireless Network:

 

 

Cable Modem State

DOCSIS Downstream Scanning: Completed

DOCSIS Ranging: Completed

DOCSIS DHCP: Completed

DOCSIS TFTP: Completed

DOCSIS Data Reg Complete: Completed

DOCSIS Privacy: Enabled

 

Downstream Channels

Power Level: Signal to Noise Ratio:

Channel 1: 7.5 dBmV 40.4 dB

Channel 2: 5.8 dBmV 40.3 dB

Channel 3: 6.7 dBmV 40.5 dB

Channel 4: 7.2 dBmV 40.7 dB

Channel 5: 0.0 dBmV 0.0 dB

Channel 6: 0.0 dBmV 0.0 dB

Channel 7: 0.0 dBmV 0.0 dB

Channel 8: 0.0 dBmV 0.0 dB

 

Upstream Channels

Power Level:

Channel 1: 35.5 dBmV

Channel 2: 35.5 dBmV

Channel 3: 35.5 dBmV

Channel 4: 0.0 dBmV

 

 

Zkusil jsem podle tve rady na mem routeru nastavit i MAC adresu s dvema nulami a nepomohlo to. Chvili po restartu modemu se problem projevil znova, tentokrat to trvalo jen par minut ...

Nemam modem EPC3925 ale EPC3208.

 

 

Btw. UPC uz u me reci od 20.10. problem s chybny pridelovanim IP adresy. Misto IP adresy 84.242.xxx.yyy jsem od jiste doby zacal dostavat IP adresu dynamickou. Je to neuveritelny, ze se jim reseni problemu s pridelovanim IP adresy tahne tak dlouho. Jak dlouho asi budou rsit tenhle problem s modemem? :( Zvlast s jejich pristupem, ze neustale tvrdi, ze je problem nekde na me strane?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsem cetl. (pouzil jsem hledani, nez jsem neco psal ...)

Symptomy tam popsane se u me neprojevuji, ani ztratovost pingu, ani nizka uroven kanalu a SNR.

Vecer to doslo az tak daleko, ze internet nekolikrat po sobe vytuhnul po ctyrech minutach (takze jsem si pekne zabehal po byte :)). Co je ovsem zajimave, ze se problem neprojevi napr. pokud primo za modem pripojim notebook. Nechal jsem tu pres nos bezet torrenty http://vodo.net/pioneerone a uplne bez problemu, a rychlosti nekdy az tech 60Mbps.

 

Co si o tom teda myslet? Summary:

 

Pripojim za modem notebook, problem se neprojevi.

Pripojim za modem router Asus Wl-500gx, problem se projevi ze ruzne dlouhou dobu. Problem je prekonan restartem modemu a pozadavkem na novy lease IP adresy z routeru Asus. (Toto je ted podle me nutna a zaroven postacujici sada ukonu k prekonani problemu.)

 

Kvuli tomu, ze procedura zhrnovala restart modemu, mel jsem ze velmi pravdepodobne, ze modem je vinkem situace.

Kvuli tomu, ze vyrazenim routeru Asus problem taky vymizi, ukazuje to na problem s routerem. Ten tu nicmene odkroutil dobrych 6 let spolecne s predchozim modemem od Motoroly a naprosto bez problemu.

 

Jeste me napadlo, ze se ten Asus Wl500-gx ted asi o neco vic zahriva - tak ze by po dosazeni urcite teploty doslo k nejakemu bugu, ktery lze odstranit postupem zminenym vyse? Treba by stacilo jenom vytahnout kabel od modemu k routeru a vratit ho zpatky (pripadne + lease) a cele se to zase nahodi?

 

No kazdopadne uvitam zkusenosti, at to tady neresim vyhradne metodou pokus-omyl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...