Přejít na obsah

Kombi Komfort a nový "základní" modem.


Návštěvník petrsms

Doporučené příspěvky

Návštěvník Hory

Mel jsem a mam uplne stejnou kombinaci. Asus router, ktery mas (ja mel doposud) umi "jen" 802.11g to je pres wifi max do 25. Tech 125, co pisou na predni strane, tak to je nejaka fce Afterburner a to musi umet "protizarizeni". Pokud chces vyuzit max rychlost pripojeni reseni jako ja novy router, ktery bude umet 802.11n. Samozrejme na druhe strane klient sitova karta musi umet take "n" normu. Ja osobne jsem koupil ASUS RT-N16 jina kategorie ale v pohode. Taky do te doby jsem to neresil, ale vystacil jsem da se rict s wiki na internetu. :-) a byl jsem chytrejsi. S novym routerem jsem v pohode.

 

Jeste dodatek, uvedeny puvodni - tvuj modem dokonce pres LAN porty jede max 45, takze ocividne procesor uvnitr nestiha zpracovavat dodavana data z modemu!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to spis vypada na ten router, bez resetu modemu router IP adresu znovu nedostene ?

 

Bez resetu modemu router IP adresu nedostane.

A pokud prepojim kabel do notebooku, tak ani ten notebook IP adresu nedostane.

(proste od modemu stale chodi ty ARP requesty a jinak vubec nic, tedy ani DHCP offer neprijde)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mel jsem a mam uplne stejnou kombinaci. Asus router, ktery mas (ja mel doposud) umi "jen" 802.11g to je pres wifi max do 25. Tech 125, co pisou na predni strane, tak to je nejaka fce Afterburner a to musi umet "protizarizeni". Pokud chces vyuzit max rychlost pripojeni reseni jako ja novy router, ktery bude umet 802.11n. Samozrejme na druhe strane klient sitova karta musi umet take "n" normu. Ja osobne jsem koupil ASUS RT-N16 jina kategorie ale v pohode. Taky do te doby jsem to neresil, ale vystacil jsem da se rict s wiki na internetu. :-) a byl jsem chytrejsi. S novym routerem jsem v pohode.

 

Jeste dodatek, uvedeny puvodni - tvuj modem dokonce pres LAN porty jede max 45, takze ocividne procesor uvnitr nestiha zpracovavat dodavana data z modemu!!

 

Vsechno o rychlostech je pravda. Nicmene proc si Asus Wl-500gx nerozumi s tim cable modemem mi do hlavy neleze.

Jeste zkusi ruzne natvrdo ponastavovat rychlosti na 100Mbps full duplex nebo aspon half duplex, a pak asi poleti ten router z okna ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Hory

No me zkratka jel na pomalejsi rychlost, ale bez problemu. Pro jisotu jsem upgradoval firmware, ale jeslti to bylo v pohode skrze upgrade firmware, to nevim. V kazdem pripade ten router "nestiha".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se nam to pomalu uzavira.

 

Rychlost na WAN portu routeru jsem omezil, a internet uz bezi nekolik hodin bez problemu, ale pomalu. Maximalni stabilni rychlost 10Mbps full duplex. 100Mbps half duplex ani full duplex se nechytaji. Gigabit ten router ani neumi.

 

Ze je pricinou problemu prehrivani routeru to taky nevypada. Kompletne jsem ho "vybalil", at lip vetra. Zchladil se znatelne, ale problemy po teto zmene neustaly.

 

Posledni vec, kterou zkusim, bude prechod na OpenWRT, pripadne DD-WRT firmware.

Doposud tam je Oleg's firmware 1.9.2.7-10, ktery slapal nekolik let jako hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

6+2 je 8.

 

Pripad uzavren. Prechod na ddwrt nicemu nepmohl, takze problem na stavajicim routeru asi nepujde lehce vyresit. Ze by to byl hardwarovy problem? Narozdil od Oleg's firmware 1.9.2.7-10 v ddwrt v24 nefungovalo omezeni na 10Mbps full duplex, takze pouzitelnost jeste horsi. (ale ddwrt jinak nehanim!)

 

Router poleti z okna, hned jak poridim nejakej novej (gigabitova LAN i WAN, n-kova wifi).

 

A diky vam, co jste se mi snazili poradit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník allien

V minulém Computeru č. 20 byl test dualbandových routerů Linksys a Netgear,tak jestli by tohle pomohlo...Jde o Linksys E3200 a Netgear N600 WNDR3800

Linksys: http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 2Z90001D2G

Netgear: http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 2Z92UM1CGU

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...