Přejít na obsah

Datové toky kanálů UPC digital?


Návštěvník anb8

Doporučené příspěvky

Návštěvník

Nemám možnost to ověřit, ale nezdá se mi, že by ČT na satelit pustila takovouto hrůzu. Já se spíš obávám, že UPC ty regiony loví z DVB-T. Ale i tak je to dost mizerné. A co je horší, připadá mi, že v analogu je kvalita ČT24 lepší a to je na pováženou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník PetrS

takze na satelitu je ct24 uplne normalni jak jsem psal do jineho vlakna:

 

 

takze muj závěr je že upc to chytá někde na palníkový drát. a posílá nám to sem do digitálu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Tak mám milou zprávu a potvrzení toho, že UPC si skutečně dělá co chce a komprimuje jak datový tok, tak rozlišení kanálů:

 

UPC v současnosti vysílá programy HBO v rozlišení 640x576 z důvodu limitů přenesených dat v jejich DVB-C síti.

 

To je informace od HBO.

 

Jak jsem psal už dříve, UPC šetří na datovém toku některých kanálů a na rozlišení kanálů jiných - všechny kanály AXN, HBO, VH1 a pár dalších. To se ví už dlouhou dobu a doteď jsem měl jen spoustu neoficiálních domněnek a nepřímých důkazů. Nyní to je konečně oficiálně.

 

Nechápu ale, jak to, že není v DVB-C prostor? Vždyť je tam několik rezerv, analog je už dost omezený, tak kde je problém? A to chtějí brzy přidávat další kanály...

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník PetrS

Mám pocit že se to pořád zhoršuje. Když se kouknu na HD kanály tak jen eurosport je přes 10 (10,2) jinak vše pod i History Channel HD. Jinak u nás byl výpadek neběželo to od soboty 18:30 do neděle cca poledne. a potom klesla kvalita signalu o 10 bodu (z tv Samsung tak STB technisat..)

 

Začíná mě to rozčilovat a to nemluvím o mazanic misto ct 24

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám milou zprávu a potvrzení toho, že UPC si skutečně dělá co chce a komprimuje jak datový tok, tak rozlišení kanálů:

UPC v současnosti vysílá programy HBO v rozlišení 640x576 z důvodu limitů přenesených dat v jejich DVB-C síti.

To je informace od HBO.

Ono je to trochu jinak, UPC bere zdrojovy signal pro HBO z druzice Amos (ktera slouzi jako distribucni trasa a neni urcena pro individualni prijem, protoze je kodovana profesinalnim systemem PowerVU), dale uz se signalem UPC nic nedela a posila ho rovnou do kabelu,

z cehos plyne ze v rozlišení 640x576 se HBO jiz vysila ze satelitu a tutiz HBO tvrdi nepravdu.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

History HD má už jen 12Mb/s, dříve mělo 15,5Mb/s... Nat Geo HD má jen okolo 9Mb/s, stejně jako Nova HD. MTV nestačí 3Mb/s a je tak chvílemi nekoukatelné. K čemu je datový tok 3Mb/s stanicím CNN, HBO, Universal, MTV Dance, MTV Rocks a AXN, když nevysílají v rozlišení 720x576, nechápu. Trochu to postrádá logiku. Mám trpělivost, ale ta netrvá věčně. Počkám do března a pak je začnu zase otravovat. Od prosince uplynulo celkem dost času.

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...