Přejít na obsah

oprávněná exekuce od UPC ??? varování pro všechny zákazníky


Návštěvník LaBez

Doporučené příspěvky

  • po 4 týdnech...
Návštěvník Ondra

Tak to na mne vcera prislo take.

 

Minuly rok koncem unora jsem se stehoval do zahranici a tedy opoustel svuj pronajem v Praze. Pres kontaktni formular jsem nekolikrat zadal o zruseni smlouvy. Pokazde mi prisla odpoved, ze se mi do nekolika dnu ozve pracovni UPC a pozadavek vyresime. Nikdy se nikdo neozval ani emailem ani telefonicky. V oduvodneni ukonceni smlouvy jsem vyslovne uvedl, ze jde o stehovani!! V posledni zadosti jsem take uvedl svuj zahranicni telefon. Bratrovi jsem nechal modem, ze az se ozvou, tak ho odevzda.

 

Vcera mi rodice zdesene volaji, ze mam na poste v miste trvaleho bydliste soudni obsilku. Nastesti na poste pochopili situci a rodicum obsilku predali.

 

Vysledkem je 5000 + 1200 penale z prodleni + 8000 pro jisteho JUDr Romana Majera (zaridil si pekny byznys) + 300 soudni naklady.

 

Pan Majer zastupuje jakousi firmu Cesky inkasni kapital. Zkousim se dovolat panu Majerovi - systematicky nedostupny. Hledam stranky, kontakt na CIK - stranky jsou ve vystabe, telefon nikde. Volam tedy na UPC zaroven s tim, ze by bylo neuveritelne, kdyby tam nebyl jeste nejaky nedoplatek za sluzby. Operatorka je nastesti prijemna a ochotna. Vysvetlim problem a prochazime to spolu ... pak malem spadnu ze zidle, kdyz mi oznami, ze V SYSTEMU VIDI MOJE ZADOSTI O ZRUSENI SMLOUVY!!!!!!!!!!! Drtim telefon v ruce, ale nenadavam, ona za to nemuze ... poradi mi, ze mam napsat doporuceny dopis se stiznosti, ze se mi nikdo nezval na me zadosti ... coz ovsem vzhledem k tomu, co ctu na tomto blogu zrejme nema vyznam.

 

Jak je tohle mozny? Jak je mozny, ze mne nekdo umyslne nekontaktuje, zasila mi dopisy na adresu, na ktere se zjevne nenachazim. Ruseni smlouvy jsem oduvodnil stehovanim. A dotycny ma na mne email, telefon. A ze by mne kontaktovala CIK?? Ani nahodou!! Mam se snad zacit stehovat, v zavislosti na ochote UPC? DOKONCE VYZVA OD SOUDU, KDY JSEM MEL JESTE MOZNOST PODAT ODPOR MI BYLA TAKE ZASLANA NA DOTYCNOU ADRESU A NIKOLIV NA MISTO TRVALEHO BYDLISTE!! Proti tomu, co prislo vcera jiz neni odvolani!! A jak je mozne, ze soudni naklady jsou 300Kc a pan Majer shrabne 8000???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ne že bych to čet celý, začátek stačí... :roll:

Bratrovi jsem nechal modem, ze az se ozvou, tak ho odevzda.
Účastník je povinen vrátit zařízení Poskytovatele nebo doplňkové zařízení (individuálně určené výrobním číslem), které mu bylo poskytnuto na adresu LICA s.r.o., Kostomlátecká 20/39, 28802 Nymburk nejpozději do 7 dnů od data ukončení Smlouvy
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Bohuzel jsem o ukonceni smlouvy marne zadal ... UPC neodpovedelo a po nejake dobe ji ukoncilo samo a nedalo mi o tom informaci ... to se potom tezko neco nekam zasila ...

 

... prosim precist cele .. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

to Jack: Jak to dopadlo u soudu s posouzenim, ze se tento spor ma resit dle obcanskeho zakonniku a ne obchodniho?

 

V nasem pripade by toto znamenalo ze uz vyprsela promlceci lhuta (36 mesicu), soud obdrzel zalobu v listopadu 2010 a modem mel byt vracen prosinec 2006.

 

Jako vetsina po takove dobe nemame zaden dukaz o vraceni modemu v ruce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Jak jako proc jsem to neposlal "tam" hned? Jake tam? Ja pisu, ze jsem zadal nekolikrat o zruseni smlouvy a nikdo mi neodpovedel. UPC smlouvu jednostranne zrusilo a nedalo mi o tom vedet ... okamzite preprodoli pohledavku CIK, kteri se mi take nikdy neozvali ... Kam jsem mel jako modem zaslat? Tu adresu jsem si mel vycucat z prstu nebo co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jako proc jsem to neposlal "tam" hned? Jake tam? Ja pisu, ze jsem zadal nekolikrat o zruseni smlouvy a nikdo mi neodpovedel. UPC smlouvu jednostranne zrusilo a nedalo mi o tom vedet ... okamzite preprodoli pohledavku CIK, kteri se mi take nikdy neozvali ... Kam jsem mel jako modem zaslat? Tu adresu jsem si mel vycucat z prstu nebo co?

Ta adresa kam zaslat je ve smluvních podmínkách :wink:

UPC to určitě nepředalo hned ČIK. již jsem tu psal že nejdříve zasílají upomínky. Jelikož jste neuvedl jinou doručovací adresu/osobu tak to zasílali na poslední známou adresu.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník gew

slambe, co to plácáš? snad je logické, že když vyplní KONTAKTNÍ formulář, kde žádá o zrušení poskytování služeb, tak ho někdo kontaktuje a vyřeší se formality, ne?

 

když tam navíc uvede, že jde o stěhování a uvede svůj nový telefon, tak jen naprostý debil bude posílat upomínky na starou adresu bez využití jiného prostředku zkontaktování. ale o tom už jsme se bavili. upc prostě není mirek dušín, ale chovají se jako dementní roboti (pětkrát to nevyzvednul, nevadí, pošleme to na tutéž adresu pošesté, i když si můžeme jednoduše zjistit, že se odstěhoval).

 

mimochodem, ve všeobecných podmínkách se píše: "Účastník může vypovědět Smlouvu nebo jen jednotlivou službu bez udání důvodů. Výpověď musí být písemná."

 

tak jak tedy mohla být smlouva vypovězena, když nebyla podána písemná výpověď?

 

celé je to divné. každopádně jde o úplně jinou situaci, než když člověk smlouvu úspěšně vypoví a pak zapomene odeslat zařízení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...