Přejít na obsah

oprávněná exekuce od UPC ??? varování pro všechny zákazníky


Návštěvník LaBez

Doporučené příspěvky

Návštěvník KUFI

LaBez: wow, ty mas teda nervy. Ja bych na takovou dopisovaci anabazi nervy nemel a ani cas. Par telefonatu a hned by mi ruplo v kouli, ze bych vzal macetu a vlit tam na ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Analogové DVD
.... Částečnou omluvou by mohla být situace kdy by počet "ztracených" zařízení již dosahoval nezanedbatelných čísel .... :)

 

Co je podle tebe nezanedbatelné číslo, třeba 1000 STB (pak by hodnota takto ztracených STB činila minimálně 2 miliónu Kč) a věřím tomu, že jich chybí mnohem více.

 

Jiná věc je ta, že požadována pokuta 10k Kč za zařízení.

 

Osobně mám zkušenost "se státní správou" kdy mi najednou přišlo soudní rozhodnutí o exekuci v hodnotě cca 10k Kč za nezaplacení 500 Kč po 6 letech. Neobdržel jsem žádnou složenku ani upomínku. Prostě rovnou soudní exekuce a zablokování účtu ... Nikde informace, že je člověk za něco žalován ....

 

Já nevím co je nezanedbatelné číslo, každý ho máme někde jinde. Když ti ukradnu 20 Kč a ty budeš vědět, že jsem to byl já, půjdeš do sporu anebo to necháš být? Když ti někdo každý týden flákne na dveře zablácený hadr a ty budeš vědět kdo to byl, půjdeš do sporu anebo to necháš být?

 

Sám uvádíš, že věříš tomu, že hodnota "chybějících" zařízení je mnohem více než 2 mil Kč. To je již pěkná pálka i pro větší firmu jako UPC - možná ekvivalent těch 20 Kč co já šlohl tobě. Když ti každou chvíli někdo šlohne 20 Kč, nebudeš u soudu požadovat od každého obviněného 200 Kč protože víš, že nechytneš všechny?

 

Já jsem poslední kdo by obhajoval UPC, poukazuji jenom na relativnost věcí. Navíc bohužel platí staré známe "peníze až na posledním místě". Nemám dostatek informací k tomu abych soudil UPC za jejich paličaté vymáhání lichvářsky vyhlížející pokuty v případech kdy vinník snad nechtěl spekulovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ukoncila jsem smlouvu u UPC a nevratila modem v hodnote 800 korun. Moje chyba a za chyby se plati. Ale zaplatit 22 tisic?? To musela byt asi skvela zakazka pro firmu cesky inkasni kapital, nekdo tam ma asi kamaradicky, dohodit jim takovy kseft.

1. Vypovedela jsem smlovu kvuli stehovani

2. Napsala UPC novou adresu na kterou mi dokonce zaslali posledni vyuctovani

3. Upominku za nevraceni modemu mi samozrejme poslali na starou adresu aby to trosku prodlouzili (i kdyz na novou mi poslali posledni vyuctovani)

5. pohledavku odprodali zaprdencum

6. Za dva roky mi prisel canc se smluvni pokutou (ok, zaplatila bych), dale lichvarskymi uroky a nahradou nakladu rizeni (elektronicky rozkaz podotykam) celkem na 22 tisic??

 

Nejaky zaprdeny pravnik pan Majer , ktery cely den nedela nic jinyho nez copy paste (pardon, zmeni jmeno a adresu predtim nez to posle elektronicky na soud) chce 16 tisic jako nahradu nakladu rizeni? Tomu se rika business. Jenze timto to opravdu neskonci, nastesti uz brzy budou varovani vsichni klienti UPC pres media. A tesim se na to az pan Majer bude koktat u mikrofonu aby vysvetlil za co si uctuje takove penize.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Analogové DVD

tož to je blbý; máte recht v tom, že (právnici tomu tuším říkají, že to není podle boha, ale podle zákona) v tomto případě je zřejmá obsedantnost literou zákona a ne duchem zákona (pokud se to odehrálo jak popisujete).

 

Kdyby byl nějaký panák z UPC formát, tak by uznal, že to nějaká jejich slečna zprasila a poslala upomínku na špatnou adresu a pak by začli počítat penále jenom do dne odeslání upomínky. Bohužel v managmentu firem se vyskytují různí pakové.Kdysi jsme četl odhad, že 5 % managerů v UK jsou psychopati. Aby někdo nebyl schopen se zamyslet nad Vašim případem ani psychopatem nemusí být, stačí aby byl "iniciativní". Dalo by se to rozvádět dál, ale to bychom byli off-topic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ukoncila jsem smlouvu u UPC a nevratila modem v hodnote 800 korun. Moje chyba a za chyby se plati. Ale zaplatit 22 tisic?? To musela byt asi skvela zakazka pro firmu cesky inkasni kapital, nekdo tam ma asi kamaradicky, dohodit jim takovy kseft.

1. Vypovedela jsem smlovu kvuli stehovani

2. Napsala UPC novou adresu na kterou mi dokonce zaslali posledni vyuctovani

3. Upominku za nevraceni modemu mi samozrejme poslali na starou adresu aby to trosku prodlouzili (i kdyz na novou mi poslali posledni vyuctovani)

5. pohledavku odprodali zaprdencum

6. Za dva roky mi prisel canc se smluvni pokutou (ok, zaplatila bych), dale lichvarskymi uroky a nahradou nakladu rizeni (elektronicky rozkaz podotykam) celkem na 22 tisic??

 

Nejaky zaprdeny pravnik pan Majer , ktery cely den nedela nic jinyho nez copy paste (pardon, zmeni jmeno a adresu predtim nez to posle elektronicky na soud) chce 16 tisic jako nahradu nakladu rizeni? Tomu se rika business. Jenze timto to opravdu neskonci, nastesti uz brzy budou varovani vsichni klienti UPC pres media. A tesim se na to az pan Majer bude koktat u mikrofonu aby vysvetlil za co si uctuje takove penize.

Přesně tak! Tuto nesmyslnou částku jako odměnu právníkovi jsem uvedl nejenom ve svém vyjádření soudu, který věc řeší, ale podal jsem i návrh na ČOI a SOS na prověření postupu vymáhání odkoupených pohledávek od UPC společností Český inkasní servis - Jednatel setjný jako u společnosti Český inkasní kapitál... Také zajímavé....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ukoncila jsem smlouvu u UPC a nevratila modem v hodnote 800 korun. Moje chyba a za chyby se plati. Ale zaplatit 22 tisic?? To musela byt asi skvela zakazka pro firmu cesky inkasni kapital, nekdo tam ma asi kamaradicky, dohodit jim takovy kseft.

1. Vypovedela jsem smlovu kvuli stehovani

2. Napsala UPC novou adresu na kterou mi dokonce zaslali posledni vyuctovani

3. Upominku za nevraceni modemu mi samozrejme poslali na starou adresu aby to trosku prodlouzili (i kdyz na novou mi poslali posledni vyuctovani)

5. pohledavku odprodali zaprdencum

6. Za dva roky mi prisel canc se smluvni pokutou (ok, zaplatila bych), dale lichvarskymi uroky a nahradou nakladu rizeni (elektronicky rozkaz podotykam) celkem na 22 tisic??

 

Nejaky zaprdeny pravnik pan Majer , ktery cely den nedela nic jinyho nez copy paste (pardon, zmeni jmeno a adresu predtim nez to posle elektronicky na soud) chce 16 tisic jako nahradu nakladu rizeni? Tomu se rika business. Jenze timto to opravdu neskonci, nastesti uz brzy budou varovani vsichni klienti UPC pres media. A tesim se na to az pan Majer bude koktat u mikrofonu aby vysvetlil za co si uctuje takove penize.

 

Mohu se ještě poptat, jakým způsobem a která media budou o případu informovat? Předpokládám, že jste Vy sama nějaká media kontaktovala?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník LaBez

po dohodě s právníkem jsem v půli srpna 2010 uhradil "paušálních" 5.000,- Kč a dodnes čekám, zda mi přijde nějaké vyjádření od CIK (já být bez zaměstnání, tak se tam jdu ucházet o práci, protože musí platit zaměstnance zlatem :D ). Nic doposud nepřišlo, ale i tak čekám, že může přijít od CIK žaloba na cokoliv. Blíží se totiž Vánoce a na dárky se určitě bude pár grošů do krámu hodit. Tak mě napadlo, že když poslali první žádost na 16.000,-, tak zase byly na krku prázdniny a doba dovolených a za "šestnáctku" byl Egypt na 12 dní All Inclusive... Tak klukům a holkám z CIK a UPC peníze upřímně přejme :)

 

Ovšem kdyby se chystala nějaká petice proti těmto dvěma "milovaným" společnostem, podepíšu ji mezi prvními

 

:wink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý podvečer, tak i já jsem svým nedůsledným přístupem vešel v kontakt s ČIK (nevrácení modemu bratru za 18000Kč). Při stěhování jsem se dohodl s novým majitelem bytu, že i on bude nadále využívat UPC, což se i stalo, ale bohužel při instalaci technik zapojil nový modem (přestože jej nový majitel upozornil, že již tam má "můj" starý modem) a starý tak doposud leží nezapojen vedle nového modemu. Pak mi přišla upomínka, což jsem vzhledem k shora uvedenému bral jako chybu v UPC, problém dále neřešil a nyní jen vztekle zírám na Usnesení... Svou chybu uznávám, jen mi nepříjde adekvátní zaplatit zmíněných 18000kč.

Proto ocením, pokud bude kdokoliv ochoten se se mnou podělit o jeho zkušenosti, případně o kontakt na právníka, který se tímto zaobírá. Vzhledem k časové tísni připojuji i svůj kontakt: cal_68(zavináč)seznam.cz.

Předem díky za info

R

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...