Přejít na obsah

Kaon KCF-B3000HCO - Firmware - nedostatky - aktualizace


Návštěvník J.Š.

Doporučené příspěvky

Návštěvník

Další nedostatek: během večerního sledování tv naskočila zpráva na obrazovce: "Chcete nahrávat"? ... stiskněte OK ... Chcete ukončit nahrávání, stiskněte Enter. Nic jsem v Guide večer neplánoval nahrávat! Je mi tedy hlavně záhadou, že jsem nebyl informován, co mám nahrávat, případně čas a tv program. v Guide.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marek-26> a ty myslis, ze fw neni desivy? Co ten mrtvej LAN konektor a nefunkcni USB? A ze to tady testujeme za provozu je pravda, ne? Ten posledni fw je beta? Proc ji tedy UPC uvolnilo? Proc vubec zacalo pujcovat STB s nevyladenym softem?

  • Kabel 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • 2x CA modul, Compal black
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marek-26> a ty myslis, ze fw neni desivy? Co ten mrtvej LAN konektor a nefunkcni USB? A ze to tady testujeme za provozu je pravda, ne? Ten posledni fw je beta? Proc ji tedy UPC uvolnilo? Proc vubec zacalo pujcovat STB s nevyladenym softem?

A myslíš si že windows není děsivý? A co další software a spousta firmwarů?

Mrtvý lan a USB být musí. To je fakt se kterým se musíš smířit. Prostě přenos přímo ze zařízení do PC nejde a nepůjde.

Jestli máš namysli ten FW v.4 tak ano, dobrovolně.

Ano ten poslední zde zveřejněný FW není oficiálně vydaná verze. Ta by se objevila přímo jako aktualizace ne?

UPC ji neuvolnilo. Veřejné beta testy FW nedělá. Dal jí sem tomus který je beta testerem.

Pamatuji si jak se tu řvalo že žádný HD PVR Box UPC nemá. A když už nalezla relativně funkční tak tu zas každý brečí že to není dokonalé? A co dnes je?

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Tak jsem vyměnil Handan za Kaon. Měl jsem 4 důvody - v Handanu už blbnul dost výrazně HDD, koupil jsem si TV s HDMI, u Kaonu slibovali USB2.0 a nájem vyjde na stejné Kč. Což o to, obaz na HDMI je príma. Ale ten zbytek :cry: . Vůbec mě nenapadlo, že samozřejmé funkce ze stařičkého Handanu v poslední novice Kaonu jsou nedosažitelné. Katastrofální vlastnosti bych seřadil dle důležitosti takto:

1) Film nejde z HDD Kaonu stáhnout (oficiálně) už vůbec nijak. U Handanu byl stahovací SW a pouze USB1.0, takže totální zlepšení :evil: A o autorských právech to není, všechny televize a STB-C umožňují nahrávat na disky a na USB a na jejich disky si cpát svoje DivX a Xvid

2) Film na HDD nejde nijak editovat !!! Přitom reklam je ve filmu alespoň 1 GB. Za vystříhání reklam (nebo až půlhodinových konců filmu ne některých kanálech jako Film+....) ze 3 filmů máte na disku volno na další nahrávku. Na Handanu běžná funkce. Že bych si na HDD nechal z nahrávky jen několik zajímavých minut (např touchdown přes celé hřiště) - na Kaonu naprosto nedostupné, u Handanu běžná praxe.

3) Přepínání zobrazení (4:3, 16:9, na celou obrazovku atd..) jde jen v menu, tedy musím z programu vyskočit - šup do menu - znovu zapnout program a kouknout se, co to udělalo. Děs. V Handanu jsem přepínal za běhu programu.

4) Různá hlasitost programů. Kaon vůbec neřeší. V Handanu jsem u každého programu mohl nastavit hlasitost individuálně od -8 přes 0 až +8. (Tedy vůbec nechápu, proč buď UPC nevysílá programy ve stejné zvukové hladině nebo to prostě STB nesrovná)

5) Časová osa EPG - aktuální čas je na levém kraji, což je hrůza - nevidím, kdy pořad začal. V Handanu byla v cca jedné třetině od leva, což bylo přehledné. Navíc Handan dovoloval měnit zobrazovanou časovou lupu, Kaon ani náhodou.

6) Na a ta čeština. Sice se zde široce rozebírá, ale je spíš k zasmání, jak se s tím UPC v akualizacích pere. Nejsou ani tak schopní, aby tam vrazili překladovou tabulku a vše zobrazovali alespoň CESKY.

Závěrem chi říci, že jsem hlupák - měl jsem si diskuzi k Kaonu přečíst než jsem výměnu realizoval. Ale prostě mě nenapadlo, že to lze takto zprasit. I když jsem u UPC stráááášně dlouho, začal jsem se zajímat. Prý TV na O2 i T-mobile funguje bez problémů. Chce to jen obětovat trochy času a více se poptat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen si dovolím malé rýpnutí :lol: Někdy ze začátku tady většina lidí psala že FW v kaonu je děsný a že si UPC dělá z klientů testery ale jakmile tady vyjde zatím ještě neoficiální verze tak si jí každý stáhne a nainstaluje ...

 

Ber to jako výraz zoufalství nad funkčností toho krámu a totální neschopností toho, kdo má vývoj firmware pro Kaon na starosti. Pokud by to byl funkční systém, tak to nikoho nebude zajímat a v pohodě počká na oficiální distribuci.

 

Největší legrace ale bude až tenhle nedodělek pustí UPC s velkou slávou do kabelu.

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • VTV Premium, KCF-B4003HCO, 2x Conax
  • Praha 6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen si dovolím malé rýpnutí :lol: Někdy ze začátku tady většina lidí psala že FW v kaonu je děsný a že si UPC dělá z klientů testery ale jakmile tady vyjde zatím ještě neoficiální verze tak si jí každý stáhne a nainstaluje ...

 

Ber to jako výraz zoufalství nad funkčností toho krámu a totální neschopností toho, kdo má vývoj firmware pro Kaon na starosti. Pokud by to byl funkční systém, tak to nikoho nebude zajímat a v pohodě počká na oficiální distribuci.

 

Největší legrace ale bude až tenhle nedodělek pustí UPC s velkou slávou do kabelu.

Ale oproti minulým verzím pokrok ne? :)

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, oproti minulé verzi je to pokrok. Ve skutečnosti je to ale katastrofa - diakritika opravená jen částečně, spousta dalších chyb přetrvává, čas realizace naprosto otřesný.

 

Opravdu bych rád poznal toho, kdo to má na starosti a chtěl bych vědět proč ho ještě nevyrazili na dlažbu. Btw Kaon prodávaný na Lica shopu má taky nový firmware, akorát programátor zapomněl upravit číslo verze, takže úpravy tam jsou, ale verze se nemění - to je něco tak neuvěřitelně amatérského, že jsem to snad ještě neviděl (a že už jsem toho viděl hodně).

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • VTV Premium, KCF-B4003HCO, 2x Conax
  • Praha 6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, oproti minulé verzi je to pokrok. Ve skutečnosti je to ale katastrofa - diakritika opravená jen částečně, spousta dalších chyb přetrvává, čas realizace naprosto otřesný.

 

Opravdu bych rád poznal toho, kdo to má na starosti a chtěl bych vědět proč ho ještě nevyrazili na dlažbu. Btw Kaon prodávaný na Lica shopu má taky nový firmware, akorát programátor zapomněl upravit číslo verze, takže úpravy tam jsou, ale verze se nemění - to je něco tak neuvěřitelně amatérského, že jsem to snad ještě neviděl (a že už jsem toho viděl hodně).

Je to pokrok a než to stihnou vypilovat k dokonalosti tak se Kaon už nebude dávno prodávat. Tak to dnes chodí u všeho. Pokrok jde moc dopředu. Už se nedělá HW co vydrží až deset let. Z elektroniky se stává spotřební zboží. Když se něco vyvine jde se s tím hned na trh a detaily se dopilovávají za chodu. Nedělej si iluze ale v továrnách když se něco při výrobním procesu pokazí tak se operativně rozhoduje zda zastavit výrobu a nebo nechat chvíli vyrábět zmetky a řešit reklamace. Dnes je vše otázkou peněz. Na koncového zákazníka se většinou sere.

Jen dotaz. Myslíš že by jsi to zvládl lépe? :roll:

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katoda
... a výrazně se zlepšil rychlý posuv - obraz běží od místa, které je na obrazovce, předtím to vůbec neodpovídalo (nazval bych to "setrvačností" při přetáčení). ....

Tak u přetáčení jsem změnu nezaznamenal. Tak jako dříve u mne zatím stále např. u nahrávek z Nova HD po zastavení přetáčení obraz běží o podstatný kus dál než bylo zastavení provedeno. U nahrávek z jiných programů, HBO, Cinemax, Cool atd. je to přitom v pořádku (což bylo i předtím).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to pokrok a než to stihnou vypilovat k dokonalosti tak se Kaon už nebude dávno prodávat. Tak to dnes chodí u všeho.

...

Myslíš že by jsi to zvládl lépe? :roll:

 

Nechodí to tak u všeho. Chodí to tak jen u šmejdů.

 

Ano, práce, kterou odvádím, je na výrazně vyšší úrovni - za tohle by mě každej akorát tak nakopal do zadku a byl by v plném právu.

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • VTV Premium, KCF-B4003HCO, 2x Conax
  • Praha 6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...