Přejít na obsah

Kaon KCF-B3000HCO - Firmware - nedostatky - aktualizace


Návštěvník J.Š.

Doporučené příspěvky

Zkusil jsem ten slovensky FW ted nainstalovat, je z listopadu 2010, cili o mesic starsi nez ten posledni cesky 04.

Funguje bezproblemu, popisky jsou v cestine,

musim rict ze ma lepe udelane menu cesky FW, po stisku tlacitka Menu, se vam zobrazi menu s pruhlednym pozadim, tazke dal vidite a slysite aktualni tv kanal, narozdil od ceskeho kde je na pozadi zelena barva.

Pri prepinani kanalu pomoci tlacitek CH+-, se zobrazuje spodni lista s EPG, narozdil od ceskeho, kde se zobrazi jen to debilni okenko s cislem kanalu a co aktualne vysila zjistite az stiskem sipky.

Popisky v casovaci nahravani jsou bohuzel take zmrsene, v seznamu nahravek se zdaji byt OK - tedy aspon pri manualnim spusteni.

Vic jsem zatim nezjistil, zkousel jsem jen par minut.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník peco30

Tak ja som skušal tiež aj SK FW pri nastaveni AV tam nieje volba PCM alebo Dolby,

mam to pripojene k domacemu kinu a ani z jedny Firmwarom mi to nedetekuje Dolby zvuk, mam to pripojene cez HDMI mate s tym niekto skusenost ci tento prototyp settopboxu je schopny poslat Dolby zvuk cez HDMI, zatial som sa dočítal že to ide len cez optiku, ak mate niekto skusenost vopred diki za radu, len pre informaciu ked pustim nieco cez HDMI z PC tak DTS aj Dolby kino detekuje bez problémov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

peco30 > moznost nastavit audio v HDMI na Dolby alebo PCM 2.0 downmix v menu nie je a to, ze cez HDMI sa posiela len PCM 2.0 povazujem za najvacsiu funkcnu chybu Kaonu (ked neberiem do uvahy nefunkcny net a USB).

 

Co sa tyka diakritiky, ta je zla len v casovaci. V zozname nahratych programov je v poriadku aj pri manualnom spusteni aj pri naprogramovani cez EPG.

 

Co sa tyka HDMI, mne funguje takto. Naprogramujem nahravanie, vypnem Kaon, AVR aj TV. Ak pridem pocas nahravania (Kaon je zapnuty), zapnem AVR, TV a ked stlacim na dialkovom od Kaonu tlacitko zapnutia, pusti sa mi do AVR obraz aj zvuk. Ziadna modra obrazovka sa nekona. Tak neviem, ci mam stastie na nejaky novsiu reviziu pristroja alebo je to vyriesene v poslednom SK firmware.

 

Je zaujimave, ake su rozdiely medzi fw pre jednotlive krajiny. To robi v Kaone na fw pre SK, CZ ci DE vzdy ina skupina ludi?

Kaon mam len vyse tyzdna (predtym som mal Handan 5000). Stary fw som neskusal, hned som updejtoval na novy. Po tom, ake ohlasy som nan cital, som ocakaval nieco horsie. Skoda toho Dolby cez HDMI, nemoznosti editovat nahravky a nefunkcnosti siete. Ale v dobe, ked sa dostavaju do predaja rozne STB a multimedialne prehravace s absolutne neodladenym fw a ten je pouzitelny tak po roku, alebo sa nechava zfunkcnenie pristroja na komunite, to podla mna nie je az take zle...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník peco30

Tak to je fakt super ze Dolby Digital nejde cez HDMI ja som si to aj myslel, toto je ako zly sen. No mozno ked si sa uz smienil o tom DE ma niekto k dispozicii DE firmware pre KAON

pocitam ze ten by mohol byt asi nejlepsie na tom. Z Nemcou asi nerobia verejnych betatestrov ako z nas :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kuko61

Tak ja som to prepojil cez optilu, jeden kabel navyse nie je problem. Ale ak niekto nema takuto moznost, moze to byt neprijemne.

Co sa tyka toho DE, ked som pred 2 tyzdnami hladal nejake info o tomto Kaone, nasiel som zmienky o novych fw a ich verzie na nejakych dvoch nemeckych forach, ale nikde neboli odkazy na stiahnutie, tak som si ich ani nedal do bookmarkov. Aj ked si uz nepamatam, ci to bolo pre KCF-B3000 alebo KCF-B3001...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník rokolo
Zkusil jsem ten slovensky FW ted nainstalovat, je z listopadu 2010, cili o mesic starsi nez ten posledni cesky 04.

Funguje bezproblemu, popisky jsou v cestine,

musim rict ze ma lepe udelane menu cesky FW, po stisku tlacitka Menu, se vam zobrazi menu s pruhlednym pozadim, tazke dal vidite a slysite aktualni tv kanal, narozdil od ceskeho kde je na pozadi zelena barva.

Pri prepinani kanalu pomoci tlacitek CH+-, se zobrazuje spodni lista s EPG, narozdil od ceskeho, kde se zobrazi jen to debilni okenko s cislem kanalu a co aktualne vysila zjistite az stiskem sipky.

Popisky v casovaci nahravani jsou bohuzel take zmrsene, v seznamu nahravek se zdaji byt OK - tedy aspon pri manualnim spusteni.

Vic jsem zatim nezjistil, zkousel jsem jen par minut.

 

Ahoj, přišel jsi ještě na nějaké rozdíly vůči českému FW 04 :?: Spodní lišta s EPG se zobrazuje jenom při přepínání kanálů CH+- a nebo i při číselném zvolení kanálu :?: Jak je to se zobrazovací lištou při přetáčení, také sama odpadne jako u FW04 :?:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...