Přejít na obsah

Modem Compal CH7465LG


kotasek

Doporučené příspěvky

Asi by bylo nejlepsi napsat, o jaky presne typ routeru se jedna, 
tech 100 Mbit co dotece do PC muze byt treba jen 100 Mbit porty na routeru.
JInak ja mam stejny modem jako ty a zanim mam vlastni router TP Link, uvazoval jsem i nad kombo resenim jako ty, ale nakonec jsem radeji zvolil vlastni router, protoze ma sirsi moznosti nastaveni a ovladani a nemusim resit ruzne firwarove excesy, co posledni dobu u Compalu byly.
Jako nevyhodu bych videl, ze muj TP LInk umi pouze zakladni pasmo 5 GHz, zatimco Compal tech kanalu umi vic, ale zatim s tim problem nemam. Dalsi nevyhoda do budoucna je omezeni rychlosti modemu Ubee na 340 Mbit, protoze tech 8 kanalu vic nezvladne, zatimco Compal s 24 kanaly nema problem udelat 500 i vic Mbit.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ch@ron
před 11 minutami, tomus napsal:

Asi by bylo nejlepsi napsat, o jaky presne typ routeru se jedna, 
tech 100 Mbit co dotece do PC muze byt treba jen 100 Mbit porty na routeru.

Jde o TP-LINK TL-WR841ND

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ch@ron

Aha, záhada vyřešena... díky za radu, tomus🙂

A co se Compalu týče, má smysl to kupovat, nebo spíš na čas pronajmout a počkat, až přijdou s lepším zařízením?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je vždy na zvážení. Nový stojí 2020Kč a je s klasickou zárukou 2 roky. Ten modem samozřejmě vydrží déle. Když si vezmete pronájem, za 29 měsíců dáte tolik peněz, co za ten prodej. Zas na druhou stranu při pronájmu máte vlastně nekonečnou záruku a kdykoliv ho můžete vyměnit třeba za ED3.1 modem, který někdy v budoucnu přijde (kdy přesně nikdo asi neumí říci).

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník Michele86

Zdravim,

po prechodu na upc (300mb) a jejich router, jsem byl prekvapen, ze mne xbox pripojeno kabelem ukazuje 35-42ms latenci pri testu, coz je docela dost. Byl jsem zvykly na 20-25ms. Vi nekdo o moznostech, jak to fixnou nebo vylepsit? Jale jsou vase zkusenosti? 

Dekuji

Dobrý den, 

chci se zeptat, jestli přechod do bridge modu a vlastní modem sníží latenci online her na xbox? Aktuální chvíle mi xb1 ukazuje 35-40ms. Nebo má někdo podobné zkušenosti? 

Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb změnil název na Modem Compal CH7465LG

Compal ma problem s latenciou (hlavne pri malych paketoch) - soudruzi z Intelu nekde udelali chybu, je to hw problem, ktory neodstrani ziadny fw. Jedine riesenie je prejst na modem/router s inym chipsetom - ak ti UPC este dokaze dat Technicolor 7200 (ktory nie je problem prepnut do bridge modu a zvlada 300 Mbit download), tam budes mat nizsiu a hlavne stabilnu latenciu.

Treba ale ratat s tym, ze DOCSIS kablova technologia ma vzdy principialne vyssie latencie ako optika (VF modulacia/demodulacia, skladanie jednotlivych kanalov) - cca o 5-6 ms.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník phixion

Mam problem pri tomto modeme s WiFi.
Akonahle sa tahaju nejake data, wifi signal padne z plneho (4 palicky Win10) na polovicu (2 palicky).
Rychlost pripojenia (cez ovladaci panel > centrum sieti > vlastnosti wifi siete) padne z napr. 200 mbit na 30 mbit.
Robi to nieco vyse mesiaca (nebol tam ten security update?). Mam Intel AX200 kartu v pcie. Predtym som mal USB AC WiFi adapter a pri nom mi dokonca spojenie s WiFi padalo.
Je to len cez 1 panelovu stenu a tak cca. 5m od routru.
Skusal som to x-krat resetovat, restartovat, vypinat, menit kanaly, 2.4 pasmo je vypnute ... Stale rovnako.

Mate niekto podobny problem?
Skusit vypnut wireless kompletne a kupit napr Unifi AP?

Diky
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...