Přejít na obsah

Modem Compal CH7465LG


kotasek

Doporučené příspěvky

@Marek-26 Od cias (Euro)DOCSIS 2.0 su parametre modemov standardizovane a je iba jeden format konfiguracneho suboru (ktory sa natahuje TFTP pri bootovani modemu - DOCSIS modem je tak nastaveny, ze ak nerozumie nejakej casti configu alebo je volitelna, jednoducho ju preskoci, cize je mozne mat jeden subor pre dany tarif/rychlost na vsetky modemy).. je to skor viac otazka politicka ako technicka - kazdy provider si chce zachovat monopol, ked si spomenieme na niekdajsie telekomunikacie (ci po vasom SPT), ake robili problemy pri pripajani zariadeni do telekomunikacnej siete. V USA kablovi provideri vyse 10 rokov (aj tam to trvalo) nemaju problem aktivovat DOCSIS modem, ktory si zakaznik zakupi mimo nich, staci zadat seriove cislo do systemu a modem funguje bez problemov.

@sodekcz Jasne, ze by UPC nemuselo, ale ako pisem vyssie - je to politika. V DE trvalo rok, kym sa Unitymedia a KDG/Vodafone rozhybali a zacali pripajat vlastne modemy zakaznikov, bol treba na nich silny tlak, stale sa vyhovarali, ze musia spracovat technicke podmienky (co je blbost), inak tam nepripoja ziadny modem, ktory nema aspon 24 (idealne 32) down kanalov, cize stare Cisca, TC7200 a podobne su vsetky mimo hry.. oficialne podporuju iba AVM Fritz (vyborny modem a router, ale zial postaveny na Intel shite), kto si vie zohnat Technicolor 4400 (DOCSIS 3.1 modem s Broadcom chipsetom), tak ma dokonca DOCSIS 3.1 OFDM download, ak je v tej casti siete, kde uz to maju spustene..

A povedzme si rovno - 99% uzivatelov nevie, co je to milisekundovy vypadok ci vyssia latencia, na nacitani facebooku ci youtube to naozaj nie je vidiet.. a tych par online hracov nie je z ekonomickeho hladiska zaujimavych.. toto vedia provideri aj samotny Intel, preto sa nikto nebude hrnut do nejakej vacsej opravy ci nebodaj vymeny Intel shit modemov ani to nikto vazne neriesi a nebude riesit (vid kozmeticka uprava pingu, aby zalepili usta najvacsim stazovacom s pingplotterom)! Hotline o tom nevie a maximalne vie vymenit kus za kus. Smutne je, ze Intel Puma 7 (DOCSIS 3.1) je podobne postihnuta, takze sa mame na co tesit - predpokladam, ze Liberty uz ma nakupene tieto nove kramy (Intel da tak nizke ceny, na ktore sa ziadny iny vyrobca chipsetu nedostane).

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník FarkyJ

super toto vysvetluje moje vypadky,ktore musim trpiet 10 rokov uz.u mna na ulici nic ine neni.ale uz sa kope dufam ze orange ma lepsie modemy.pri battlefield 5 mam konstantne vypadky.a pri csgo tak isto.nastastie to je preplnene cheatermi a pri bf5 s da s tym zit.vydrzat len.
a ze musim tahat taketo kriticke info hlboko z upc fora je dost o drzku.
predtym som mal nejaku ciernu malu skatulku. tam vypadkov bolo pomenej ale ako mam tento compal vkuse proste.hlavne pri bf5 kde proste mega info ide tam aj spat.u mna to je tak ako keby modem ze uplne vypadol.zhasne port aj modem a potom znova nabehne.podla mna sa prehrieva.

dik quadra za podstatne info mojho problemu.skusal som vsetko uz.

Upraveno uživatelem FarkyJ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Orange pouziva inu technologiu (pasivnu optiku GPON), tam take problemy nie su.. no musim povedat, po dvoch mesiacoch s novym Arris DOCSIS 3.1 modemom (Intel Puma 7) nepozorujem vypadky ani velky jitter (ako to bolo/je v pripade Compalu) a aj rychlost je stabilne okolo 920-930 Mbit, navyse ma celkom kvalitnu WiFi MU-MIMO 4x4 cast.. ten modem dava UPC iba k gigabitovemu tarifu.

Tebe by pomohla vymena (neviem, aku rychlost internetu mas, ale do 300 Mbit by to stacilo) za Technicolor 7200, ten ma Broadcom chipset, uplne spolahlivy (aspon v bridge mode) a ziadne problemy s jitterom/vypadkami.. lenze UPC sa tomu brani a vsade nasadzuje Compaly (tie maju vacsi pocet kanalov a siet je lepsie vytazena/optimalizovana).

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník FarkyJ

no meral som to cez ten pingplotter.latency probelmy niesu ale proste ide ide a zrazu brutalny sek az taky ze niekedy ani net nenabehne spat a musis reset lan ovladaca aby sa to prebralo.ale su tam aj mikrovypadky ak chapem tie cervene dlhe ciarky. ale tie niesu caste.u mna je to vzdy poriadny sek hoci je siet stabilna aj dlhsie povedzme par hodin.

mam internet 50 sluzbu + komfort tv 
ked volam do upc tak technici hovoria ze vsetko ok.ale ak vidia len signal ku mne do domu tak asi aj ano.urcite je problem ten modem nic ine.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník FarkyJ

jj vymenili my ho.teraz si este pamatam ze raz mi ten modem predtym aj vyhorel normalne.uz tam mam 3 reklamacie/vymeny modemov.
ale dnes som spravil pokus drbol som modem na okno lebo je chladno a cuduj sa svete odvtedy ani vypadok a drtim batlefield asi 3 hodiny.

takze ma napadaju 3 veci
niekde mozno zlomeni kabel ale kable som skusal rozne a vzdy to robilo
nieco mi to rusi.ale to by neboli take cudne vypadky.a cez pingplotter je to proste sek z nicoho nic aj ked to ide stabilne
prehrievanie modemu velmi tepla vrchna cast pri vypadku.rychlo som sa toho dotkol.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
Návštěvník ApacheSK

Je možné že som sa "zablokoval" na modemu? Menil som statickú IP počítača, a kedže som potreboval aplikovať zmenu čo najskôr, tak som vypol adaptér sieťovej karty, a po minúte zapol, šiel sa prihlásiť na modem aby som poupravoval posledný segment IPv4 adresy v port-forwardovani, ale vyskočila namňa hláška, že je niekto iný napojený na stránke nastavenia modemu, takže je možné že modem ešte registruje prihlásenie zo starej IP tohto zariadenia..

príde mi to ako jediná možnosť, nepísal som na podporu UPC

Upraveno uživatelem ApacheSK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ApacheSK

Mal som to v pláne, ale som rozmýšľal či mám.. Ak je náhodou niekto naň pripojený a mu ho vypnem počas manipulácie tak by ho to určite nasralo 😄 (i keď popravde neviem aký by bol dôvod, kedže som nepísal na podporu ani nič iné)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...