Přejít na obsah

Modem Compal CH7465LG


kotasek

Doporučené příspěvky

Návštěvník Retiree

Díky, zjevně to vyžaduje buď nějakou praxi, nebo  trochu víc fantazie....  CH7465LG-NCIP-4.50.18.23-4-GA-NOSH

Zřejmě termín firmware, který použil jobro, nebude to pravé, ale budiž...

Upraveno uživatelem Retiree
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jobro

Tak nám opět povýšili k 1.5.2018 v poledních hodinách verzi z CH7465LG-NCIP-6.12.18.24-5-GA-NOSH na
CH7465LG-NCIP-6.12.18.24-5p4-GA-NOSH.

Tentokrát se to obešlo bez tvrdého resetu, jen bylo třeba (velmi) dlouho čekat, než se dokončí všechny potřebné operace. Aktualizace začala z čista jasna tím, že se bez varování přerušilo připojení k internetu.

Proč Umělá Inteligence, která to vše v UPC řídí, nepošle předem varování? Zastihlo mě to uprostřed upgrade Windows 10 na verzi 1803...

V UPC dokážou každý měsíc poslat upozornění na pravidelnou měsíční platbu, ale na aktualizaci firmware nikoliv.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Shodou náhod jsem včera i dnes několikrát resetoval modem (záměrně i náhodně ztrátou napájení), verze stále stejná, ale...

Jiný dotaz:  Co měli autoři software na mysli Maximálním počtem zařízení (Pokročilá nastavení > Nástroje > Stav sítě | Konfigurace). Zřejmě Bezdrátová zařízení (wifi)

Měl jsem Cisco EPC3212 (bez wifi) + router WD MyNet N900 (obě pásma wifi). Abych si pohrál, zprovoznili mně wi-free (v okolí signály pod -85 dBmV), wifree jsem odzkoušel, OK. Pak jsem nahradil Cisco Compalem, rázem jsem se stal i providerem wifree v obou pásmech. Mám jakési problémy s rychlostí, přestože jsem věděl, chtěl jsem ověřit na vlastní uši a požádal o vypnutí wifree… Což se po několika dnech stalo, má rychlost ne nezměnila, providerem jsem byl dál... V téhle době jsem zaregistroval restart Compalu (vzpomněl jsem si na stížnosti, nic víc). Měl jsem pocit, že Maximální počet zařízení byl 16, ale já tam stále vidím jen 4. Hledal jsem, ten počet je skutečně proměnlivý, víc jsem nezjistil). Po několika dnech jsem omylem aktivoval službu wifree (okamžitě se nevratně spouští, bez možnosti potvrzení). Za několik hodin nebo dnů (slibují avízo, ale to nepřijde) jsem měl kliku a ve velmi krátkodobém logu jsem zachytil restart modemu. Z nějakých důvodů, které jsem už zapomněl, dávám tento restart do souvislosti s opětnou aktivací služby wifree. Současně Maximální počet zařízení se zvýšil ze 4 na 16. Když jsem měl ještě vše v paměti, připadal mi restart modemu v souvislosti s aktivací služby zcela nesmyslný (zbytečný), ale nehovím tomu...

Tak nevím, zda jste pochopili, co chtěl básník tímto říci. Jen by mě zajímalo, komu resetovali moden při mé aktivaci služby v době, kdy jsem wifi nevlastnil 

V době psaní tohoto příspěvku se mi zablokoval Compal a tvrdil, že Busy updating. Your Wireless Gateway is currently updating it's software. Please wait before. Žádnou změnu jsem nezjistil, ani restart se nekonal...
updating any settings.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Co znamená Maximální počet zařízení (Maximum Number of CPEs)? K čemu je onen počet vztažen, čeho (jakých zařízení) se týká, co jej ovlivňuje...

LAN porty jsou čtyři, celkem může až 256 (mínus nějaké služební porty) připojených zařízení (?), v mém případě 4 (bez povolené wifree) nebo aktuálně 16 s povolenou wifree

PS Do manuálu už nekoukám a na to debilní GUI Connect Boxu si pomalu zvykám a už ani příliš nenadávám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...