Přejít na obsah

Sekani obrazu


Návštěvník valyhonda

Doporučené příspěvky

Návštěvník Weiny

Jelikož mi Eurosport HD pořád vypadává, chci si zesílit signál. Navíc jsem použil nakonec f-kovou "roztrojku", ze které jde signál do TV s DVB-C modulem, druhý do Handana 5000 kvůli digi rádiu a třetí do vedlejší místnosti k PC s TV tunerem, kde jsem nakonec naladil všech 37 analogových TV stanic a hromadu našich regionálních analogových rádií.

Už jsem objednal tenhle alcad zesilovač:

http://www.dipolnet.cz/_irokop_asmov__z ... R90452.htm

Mohu s ním nahradit tu UPC zásuvku? Do první zdířky (zprava) přivedu současný signál, do prostřední připojím modem s internetem a do první zleva zapojím tu svou roztrojku? Nezabijou mě z UPC když je někdy zavolám?

Myslím si že ty výpadky nejsou rušením se s ostatními komponenty, jelikož dokud byl přívodní kabel ještě zoxidovaný, výpadky byly i při přímém připojení ze zásuvky do TV. Po zkrácení přívodního kabelu výpadky prořídly, leč nezmizely úplně. A po zapojení roztrojky jsou zpět v plné síle. Z toho dedukuji, že frekvence 450 a 442Mhz mají v mém přívodu problém právě se sílou signálu a chci jim zkusit pomoct. Zároveň nechci vyhodit prachy do větru a ještě navíc nějak fušovat do zásuvek UPC a nedej Bože brát signál sousedům...

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Weiny

TV to zobrazuje v hodnotách od 0-10. Obě hodnoty mám na 10, ale každou chvíli to pulzuje a síla signálu postupně klesne až na nulu a zase se hned vyšplhá na 10. To způsobí výpadek.

Napadá mě,že než to finálně koupím, zkusím použít starší zesilovač s trafem, co mi kdysi prodal odborník na rozvody, právě pro zesílení při rozvodu do několika TV.

O víkendu testnu a dle toho se rozhodnu zda ten Alcad zrušit, stejně není skladem a musím na něj čekat. Všiml jsem si totiž, že v PC kolísá i zvuk u analogových stanic, chvíli mono, chvíli stereo, to by taky mohl způsobovat slabý signál ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Weiny: Jsem taky z Otrokovic a podle mě je problém někde u UPC. Poslední cca 2 měsíce se mi neuvěřitelně seká obraz u sportovnímu muxu (442 Mhz, ten druhý, co s ním máš problémy, nemám aktivovaný). Což mě neskutečně sere, protože hlavně kvůli sportu si kabelovku platím. Nejhorší je, že je to nahodilé. Například dnes odpoledne to šlo bez problémů, ale teď se na to nedá dívat.

Digitální televizi mám od začátku, co tady jede, a nikdy jsem s ní neměl jediný problém. Až teď. Probíral jsem to s kamarádem, který bydlí v jiné části města a digitál si pořídil nedávno. A taky se mu sportovní stanice strašně sekají a je taky nasraný. Takže to vypadá, že tady máme nějaký podivný zdroj rušení, který otravuje každého.

Jo, a co se týče kabelů, tak nedávno u mě řešil technik něco jiného, tak jsem mu o tom sekání říkal, a on mi dal nové kabely. Ale posun k lepšímu se bohužel nekonal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Weiny

OK, díky za pomoc. O víkendu jsem laboroval se zasilovačem a propojil jsem to snad pěti způsoby, ale výpadky obou muxů přetrvaly. Nejvíc jsem tekl při vzpírání, vždy když někdo tahal váhu na světový rekord, v tom nejdůležitějším jak to měl dostat nad hlavu "Není signál". Pak jsem se zase nerušeně mohl dvě hodiny díval na lyže a nic. Večer jsem to zase zapl a nedalo se dívat vůbec. Vypsal jsem si seznam stanic, a je jich požehnaně. Tyto výpadky jsou komplet u všech jmenovaných naráz:

Frekvence 442, SD kanály:

Discovery,Sport 1,Sport 2,Eurosport,Eurosport 2,Nova Sport,Sport 5,Motors TV.

Frekvence 450, 2HD programy:

Eurosport HD,National Geographic HD.

Ještě chci vzít svůj starý STB k sousedovi, abych měl 100% jistotu,že to není v kabelu u mě, průser je, že HD programy tu v baráku nemá nikdo a stejně tak ten balík SD programů na 450Mz, jelikož ten je až od nabídky Standard.

Místo abych si užíval TV, denně zuřím a proklínám UPC, pravda ovšem je, že tohle tvá cca měsíc, předtím byl klid. Ale i když tohle vyřeší a najdou závadu, za pár měsíců přijde něco dalšího, udržet tu obří síť v použitelném stavu je pro ně zdá se problém, navíc už to není nejnovější a upgrade celé sítě by je položilo, zdá se že s těmi kabely v zemi už nikdo nikdy hýbat nebude...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Weiny: presne tohle me take delalo, kdyz me U:fon rusil slovensky mux, laboroval jsem s tim nekolik mesicu, nakonec jsem dospel k zaveru, ze je to kombinaci slabeho signalu a ruseni, zavolal jsem technika UPC, prijel, posteloval zesilovac venku v rozvadeci, prehodil moji vetev na vystup se silnejsim signalem, tim u me narostl signal asi o 15 db, pote problemy polevily, ale i tak to obcas zlobilo, az nyni je to celkem OK.

 

Tobe doporucuji vzit STB, pripojit ho tim kratkym koaxem hned k zasuvce a pokud to bude stale blbnout, tak zavolat technika UPC.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Weiny

No to mi blbne. I přímo do modulu v plazmě, i přímo do Handana. Nejhorší je, že stejně jak píše Tom, dělá to občas, mám strach volat technika, jelikož už tu jednou byl. Přehodil zásuvku za jinou a už to neudělalo. Až na druhý den. Nemohu je furt volat a nemít důkaz. Proto ještě zkusím souseda. Zvláštní že ani zesilovač co jsem měl nepomohl. Ten pomohl analogu vedle v PC, kde mám TV tuner Aver USB a bez zesíku vypadává stereo u TV stanic. S ním drží jak divé, ale na ty dva muxy to nemá vliv, ty jdou tak po úroveň že to nic neustojí. Ještě zkusím jestli tyto stanice vypadávají i v analogu, ale tam jdou asi na úplně jiných frekvencích,co? Když si představím že by to měl rušit nějaký ufon či něčí spotřebič, potěš klobás, na to nikdo nikdy nepřijde. A dle Toma to zlobí celému městu, jen někomu víc někomu míň. To vše musím zohlednit, až k sobě zase někoho dostanu. Pokud by to ale byla pravda a stěžovalo by si jim víc lidí, každý na jiném konce města, snad by to řešili sami, to přece nemohou ignorovat. Říkals jim to Tome o těch dvou frekvencích?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera začaly zlobit slovenské kanály - zasekávají se a kostičkují, dost často a ruší to. Dneska totéž - a odpoledne se mi to zdá horší. Programy přijímám přes modul v tv.

Zkoušela jsem klasicky vyměnit kabel (nový kabel přímo od technika upc, zatím ležel ve skříni) - nepomohlo. Ještě zkusím do třetice koupit jiný kvalitní kabel, ale nevím :( ...

 

Nemáte náhodou v Ostravě někdo od pondělka podobné problémy se slovenskými programy?

  • Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • CA modul, modem Cisco 3208
  • Ostrava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Weiny: Zatím jsem to neřešil, protože poslední dobou jsem pracovně celkem zaneprázdněný a nejsu moc doma. Ale včera i dnes to kupodivu jelo bez jediného výpadku. Tak nevím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...