Přejít na obsah

Sekani obrazu


Návštěvník valyhonda

Doporučené příspěvky

Návštěvník yoky

Tomus já jsem se díval na signál a i přesto, že tále bylo "úroveň signálu velmi vysoká",Tedy OK i tak to dělalo.Tedy mluvím o HBO HD. Zase z druhé strany když to vezmeš , že by tolik lidí bylo na štíru s kabely?

 

Jo a taky se mi před cca měsícem stalo, že došlo k výpadkům signálu a TV vypisovala není siognál a tak jsem zavolal UPC přijeli a něco měnili v té domovní skříňce. Podotýkám, že kabely jsem preventivně vyměnil za kvalitní a vše UPC zkontrolovalo a potvrdili, že kabely jsou OK, ale na závadu nepřišli s tím, že to asi bude ve venkovní síti je tu hodně stará ještě po Kabelu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník yoky

Tomus jasně to s Tebou souhlasím může se stát ledacos. a proto všechny kabely vedu plastovou lištou a ven kouká jen to co je nezbytné. Má paranoia šla tak daleko, že jsem preventivně vyměnil všechny kabely. Bohužel je pravdou, že dost lidí kabelům nevěnuje dostatečnou pozornost tedy nejen kabelům, ale i koncovkám a faktem je, že na cestě od účastnické zásuvky do TV se dá opravdu "vyrobit" hodně nepříjemností.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Weiny

Tomus: S těmi kabely jsi mě doslova urazil :? Že mi to pokaždé píšou z UPC a kvůli tomu už tam raději volám abych to nemusel číst, to už neřeším, ale že tu dostanu podobnou sodu a ještě od Admina, to je smutné, píšu zde už chvíli a o kabelech jsem popsal taky hodně. Mám ten jejich kompresní dělaný technikem před půl rokem. První co bylo jsem zkusil jiný a výsledek stejný. Na kabeláž jsem stejně háklivý jak píše yoky, jen pro plazmu jsem dal skoro 5 litrů za všechny co potřebuji, pod 500kč za jakýkoli kabel nikdy nejdu, už jen pro ten pocit... Nemluvě o repro kabelu k zesíku za 6 litrů. A to je ještě z kategorie laciných :wink:

Problém s těmi mými výpadky nastal už před měsícem, více píšu zde:

http://www.upczone.cz/viewtopic.php?p=3 ... ght=#37908

Technik chtěl přijet a měnit Handan, tak jsem řekl že mám objednaný Conax modul a plazmu a že se ozvu, pokud i s nimi problém přetrvá.

A hlavně mě štvě, že třeba o víkendu to dělalo co půl minuta, natočil jsem to na foťák, od pondělí to udělá jednou za 10 min, HBO HD se sklidnilo úplně. Ve čtvrtek má přijít technik a zdá se budu za debila. Vypadá to že to ruší někdo v okolí, komu jede telka či rušivý spotřebič celý víkend a zrovna o víkendu sem technika nikdy nedostanu.

Do toho se mi zalíbil Filmbox HD, to je další kilo měsíčně, kdy se dívám na nabídku Skylinku kde jsem mohl mít balík HD plus + multi za 454kč měsíčně (místo 700 vč. Filmboxu), je mi do pláče, že jsem vše vsadil na drahé a problémové UPC. TV mám jen jednu a stejně už 4 dny na nic než HD programy nehledím, Panasonic 50G10 má sice famózní obraz, ale to co dělá se 4:3 obrazem (buď nechutná deformace či rušivé šedé pruhy po stranách) je až tristní a pro mě nepoužitelné (oproti funkci Panorama co měla má předešlá Loewe Xelos), ani ostatní 16:9 programy v SD se moc sledovat nedají, když si zvyknete na HD signál. Toho jsem se bál a to se potvrdilo. Nemluvě o zprzněném EPG, které mě bude pít krev nejspíš pořád, pochybuju že UPC někdy zaplatí Panasonicu jistě nechutnou sumu za ofic. podporu DVB-C a jestli jo, tak určitě ne i pro staré modely, což ten můj pak bude. Včera jsem to zkoušel naladit na Švédsko a EPG jak z učebnice, když to jde a diaktrika je OK, je přímo prasárna to nedotáhnout do konce a prostě zakázat, museli vědět že na to lidi příjdou a budou to chtít používat a pak budou zuřit s finskými paznaky!

Měl jsem vůl přidat 7 litrů za V10 a pořešit parabolu, měl bych klid a za 2 roky bych měl tu investici zpět. Teď budu noční můrou pro techniky, které k sobě budu nahánět o víkendu :evil:

Jak mi za půl roku skončí smlouva, čeká mě dilema - buď se budu dál trápit s DVB-C nebo investovat do STB od Skylinku, další krám v baráku a výpadky při hustém dešti či sněhu... Proč nemůže existovat jeden dokonalý poskytovatel, který by byl dokonalý a měli by ho komplet všichni dotažený až k televizím :?::( Jsem se měl narodit v Japonsku, říkám to furt... :wink:

Upraveno uživatelem Weiny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..... Nemluvě o zprzněném EPG, které mě bude pít krev nejspíš pořád, pochybuju že UPC někdy zaplatí Panasonicu jistě nechutnou sumu za ofic. podporu DVB-C a jestli jo, tak určitě ne i pro staré modely, což ten můj pak bude. ...

 

A proč by mělo platit UPC Panasonicu za vývoj jejich TV.

Sony, Samsung, Grundig, Finlux chodí bez problémů tak ať Panasonic zamaká.

Ale asi bude problem v Japoncích a českém zastoupení ..

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Weiny

Tohle mi na to odpověděl známý, co se tím dost zabývá a já se s ním ztotožňuji:

 

DVB-C je u nas (aj u vas) blokovane pre to, ze ziadny operator sa s Panasonicom nedohodol (nezaplatil), resp. negarantoval, ze to bude fungovat. Tieto "dohody" ma iba Sony v CZ a nejaka tretia firma tomu robi aj podporu.

 

Je mi jasné, že pokud do svých TV jejich výrobci víceméně jako bonus implementují tunery, je docela problém zajistit jejich kompatibilitu se stovkami providerů po celém světě. Zdá se že u DVB-C je to největší oříšek, kvůli různým normám, frekvencím, jazykovým mutacím a to nemluvím o modulech, kartách a spárování. Napadá mě jedině dát si tu práci a oslovit co nejvíce poskytovatelů o spolupráci (případně použitím třetí strany), aby se na tom doladění podíleli a výrobci TV za tuho snahu finančně přispěli, protože je to pro něj práce navíc.

Pokud Vím, např. Pioneer se s tím nemazlil, byť byl nejdražší, tunery byly externí a o DVB-C si mohli všichni nechat zdát. A myslím že i o DVB-S.

Když si to tak shrnu, byť jim sám za to nadávám, můžem být rádi, že to tam vůbec dali a nezamkli to pořádně, s tím že by byly jednotlivé várky poctivě značeny, do kterého státu příjdou a všichni krom Německa a Finska by utřeli úplně... Ale to je můj laický názor, nebudu se nikoho zastávat... :wink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Weiny: Promiň, ale to, co říkáš, je nesmysl. Proč by mělo UPS připlácet výrobcům televizí na vývoj kabelového tuneru? Vždyť z toho nic nemá. UPC Ti poskytuje signál i zařízení, na které ho můžeš přijímat a na čem si ho budeš zobrazovat už ho nemusí zajímat. Naopak, je v zájmu Panasonicu (i ostatních výrobců), aby měl plně funkční tuner, protože tím přiláká další kupující a tudíž si zvedne zisk. Problém je spíše v tom, že náš malý trh pro ně není zase až tak lukrativní a třeba těch "pár" zákazníků, kteří si kvůli nefunkčímu tuneru radši pořídí jinou značku, oželí. Někde (snad na stránkách LICY, bohužel už si to přesně nepamatuju) jsem dokonce četl, že nabízejí možnost vyzkoušení kompatibility jednotlivých značek a že naopak o to není příliš zájem od výrobců zařízení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Již jsem před časem psal o odpovědi Panasonicu na českou mutaci UPC. Odpověď byla v tom smyslu, že neexistuje u nás norma pro DVB-C. Trochu se mi to nezdá ale budiž.

Jinak jednání, které má vést Panasonic s UPC (info Tomuse) se týká zřejmě této záležitosti a také toho jak aktualizaci SW Panasonic dostat do TV po kabelu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Weiny

Psal jsem že se nechci Panasonicu zastávat a byl to jen můj skromný názor. Hlavně aby se už konečně něco dělo, snad se funkčního EPG a především možnosti naladění CZ krajiny přece jen dočkáme, když už se tedy něco děje :)

Vrátím se k mým výpadkům - 450Mhz a 442Mhz. Vše na nich mi občas zlobilo. Přišel technik, vyměnil zásuvku (zrovna to dělalo) a jako když utne. Ještě mi tu udělal rozbočku na f-ka ke starému Handanu, pár kompresních koncovek na potřebnou kabeláž, no líbal jsem mu ruce. Bohužel druhý den to začlo znovu. Šel jsem tedy po zásuvce a zjistil, že když pohnu kabelem co do ní vede, signál se ztratí (jen z těchto dvou frekvencí, které Panasonic krásně v menu zobrazuje). Odpojil jsem jej a zjistil, že to pletené stínění bylo naprosto zoxidované, šedé, hnusné. Zkrátil jsem to o cca 3cm, omotal a zapojil znovu, světe div se, od té doby už 2 dny pokoj, výpadek zatím žádný..

Malinko se tímto omlouvám Tomusovi, kabely jsou hold problém.

 

Update: Dodám jen že sotva jsem to tu napsal, večer jsem výpadek detekoval opět. Ale jeden za půl hodiny, dřív byly co minutu. Myslím že v signálu co ke mě jde mají tyhle dvě frekvence asi opravdu nějaký problém a cokoli co se po cestě vyskytne je abnormálně ruší. Technik je sice proměřoval "chytrou krabičkou", ale jen pár minut a to není směrodatné, chtělo by to napíchnout na celý den a udělat z toho graf kolísání. Uvidíme.

Upraveno uživatelem Weiny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...