Přejít na obsah

UPC a polovicni rychlost


Návštěvník konarider

Doporučené příspěvky

  • po měsíci...

Jste hrozny zoufalci... misto abyste byli radi ze vam to bezi rychle tak si stezujete ze vam chybi 1Mbit k plne rychlosti, vsichni vidite jenom tu rychlos 10, 20, 30... ale NIKDO z vas si neprecetl to krasne sluvko "AŽ"

 

http://www.upc.cz/internet/

 

poradne se podivejte... je to tam vsude... a jestli vas zajima kolik tam mate mit je to ne doslovne receno "garantovano" 65% rychlosti pripojeni k inetu... a nejzoufalejsi jsou ti co poslou odkaz z "rychlost.cz" ktera neni schopna utahnout sama sebe natoz mereni rychlosti... nevim kdo vam nakukal ze http merak je presny... jediny na ktery se da alepon trochu odkazovat je "speedtest.net" a i ten bych bral s rezervou. Pochybuju ze si vsichni v compu vypnete vsechny aplikace pripojene k inetu, vypnete vsechny systemy v pozadi (firewall, realtime bezpecnost,...), zapnete samostatne FTP relaci, pres kterou se pripojite na ftp.upc.cz nejlepe pres prikazovej radek a date si pozadavek na stazeni z public slozky...

 

tohle si prectete nez neco napisete...

http://www.upc.cz/pdf/detailni_popis_sluzeb.pdf

 

UPC zajišťuje, že služba přístupu k síti internet (od modemu do CMTS) je dostupná po 98% zúčtovacího období rychlostí downstream (směrem k uživateli) 6 655kbps. Vzhledem k povaze

Internetu není UPC schopno garantovat specifické parametry přístupu ke všem objektům v síti Internet. Poskytování internetových služeb třetími stranami, přístup k webovým stránkám apod. je

závislý na spojení obou koncových bodů (uživatel-server) napříč sítí a je tedy mimo kontrolu společnosti UPC. Ačkoliv UPC vyvíjí maximální snahu, aby mohlo poskytnout svým uživatelům

nejvyšší možné rychlosti ve své síti, je i toto ovlivněno sdílenou kapacitou v síti.

 

pulce prispevku jsem se smal a z druhe pulky se mi chtelo brecet... u Telefoniky by jste byli radi za polovicni rychlost a jejich technicka podpora je prakticky nulova...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Da se rict ze mas pravdu, ale nikde jsem nanasel jake jsou minimalni garantovane rychlosti pro stare tarify Starter, Easy, Light...

A v tom je podle me ten problem.

 

slovo garantovane je velice ozehava vec... nemas nic garantovaneho. Kazdopadne podle toho PDF muzes vychazet jednoduse u 10M je poskytovana rychlost minimalne 6,5M v 98% zucovaciho obdobi, u rychlosti 20M je tomu 13M... takze jednoduchym vypoctem zjisis ze to vychazi na 65%

 

  • Starter = 10M ---- 6,5 Mbit
    Easy = 16M --- 10,5 Mbit
    Light = 20M ---- 13 Mbit
    Classic = 25M ----- 16 Mbit
    Extreme = 30M ---- 19,5 Mbit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Da se rict ze mas pravdu, ale nikde jsem nanasel jake jsou minimalni garantovane rychlosti pro stare tarify Starter, Easy, Light...

A v tom je podle me ten problem.

 

slovo garantovane je velice ozehava vec... nemas nic garantovaneho. Kazdopadne podle toho PDF muzes vychazet jednoduse u 10M je poskytovana rychlost minimalne 6,5M v 98% zucovaciho obdobi, u rychlosti 20M je tomu 13M... takze jednoduchym vypoctem zjisis ze to vychazi na 65%

 

  • Starter = 10M ---- 6,5 Mbit
    Easy = 16M --- 10,5 Mbit
    Light = 20M ---- 13 Mbit
    Classic = 25M ----- 16 Mbit
    Extreme = 30M ---- 19,5 Mbit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenze to je teorie, prakticky to tam nikde napsane neni a v tom je ten problem.

 

Je to z jednoho prosteho duvodu, protoze by pak volali klienti na klientsky centrum a ptali se proc si nemuzou objednat sluzbu Starter nebo Easy, kdyz je na strankach uvadena v detailnim popisu. Je to debilni ze to tam neni, ale prakticky jde jenom o sluzbu Easy, protoze Starter a Light se zmenili na 10M a 20M, to ze je na fakture Starter je jenom slovo... prakticky se to ridi 10M... rychlost a podminky jsou stejne... rozdil mezi Light a 20M jsou 6 korun a 2 verejne adresy (20M ma 3 a Light 1) ale budeme li se bavit o rychlosti tak jsem nenasel jediny presny mereni,.... a vic jak polovina lidi co sem pisou jsou napojeny pres router a ti co krici nejvic jsou pripojeny pres wifi router na modemu ve vedlejsi mistnosti kde bratr taha torrenty...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rychlosti garantovaný nejsou a ani bejt nemůžou... už vidim, jak mi to z taiwanu stahuje 25 Mb/s :lol:

na testování rychlostí je nejlepší speedtest.net a speed.io, ostatní měřáky sou na dvě věci... další možnost je testovat přes ftp, třeba to ftp.upc.cz, ale to by muselo fungovat trochu více zákazníkům...

co se týká skutečnejch rychlostí, kdybych chtěl mít menší než papírový, adsl je jasná volba (adsl neznamená jenom o2, ale třeba taky radiokomunikace)... proto sme právě u upc, páč chceme takový rychlosti, jaký mají napsaný na webu, ne žádnejch 65%... vždycky to tak bylo a pokud to tak po dokončení upgradu sítě nebude, pápá... 8)

aktuálně rychlosti upc internetu nedosahujou odpoledne ani 5% toho, co by měly... neni problém místo 25 / 1,5 naměřit 1,2/1,2... jak sem řek, počkáme, naposledy mi tvrdili, že do konce května by tu měla bejt lokalita rozdělená, pokud ne, bude pohovor a čekat můžu dál, protože pořád spoléhám na to, že ten net pojede, jak má, nejdýl do doby, než se zrychlí na 100/10 nebo kolik to má bejt...

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

Je mi celkem jasné, že UPC nemůže garantovat linku někde na Internetu.

U "vnitřní" sítě by ale měli. Já jsem momentálně stahoval z ftp.upc.cz soubor light_30s 4 minuty.

Technici z UPC mi tvrdili, že mám počkat do konce května. Do té doby dojde k posílení.

Tak trpělivě čekám. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...