Přejít na obsah

UPC a polovicni rychlost


Návštěvník konarider

Doporučené příspěvky

Tak jsem zkoušel stáhnout ISO soubory z prvního linku a tady je graf myslím si že mluví za vše. Je to stahováno přes wi-fi ještě zkusím přes kabel ale neočekávám něco lepšího.

screencapture2z.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník cadfael

kolega který má na starosti počítačové sítě mě nedávno vysvětloval, že rychlost sítě pokud v ní použiji router nižšší třídy (tedy v cenové hladině pod 20tis a výše) bude stěží vyšší než 30-50Mb, což je dáno výkonem procesoru routeru a překladem adres, nikoli možnou rychlostí sítě za routerem. Rychlost připojení by asi byla vyšší při přímém připojení na zásuvku, bez routeru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zde je stahování přes kabel.

na screenu je jasně vidět, že je tam nějakej problém... pokud neni chyba v routeru nebo v počítači, je chyba na straně upc... máš windows 7? ještě vyfoť, co se ti ukazuje na týhle stránce za hodnoty... http://192.168.100.1/cmSignal.htm a taky pro jistotu zkus přenos bez routeru, kdyby tenhle byl náhodou nějakej vadnej...

kolega který má na starosti počítačové sítě mě nedávno vysvětloval, že rychlost sítě pokud v ní použiji router nižšší třídy (tedy v cenové hladině pod 20tis a výše) bude stěží vyšší než 30-50Mb, což je dáno výkonem procesoru routeru a překladem adres, nikoli možnou rychlostí sítě za routerem. Rychlost připojení by asi byla vyšší při přímém připojení na zásuvku, bez routeru.

tak to už je nejvyšší čas vyměnit kolegu za někoho kvalifikovanějšího... :shock: ale kdo ví, co on má na starosti, třeba jenom oprašuje kabely...

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dandal720

Tak zde jsou výsledky:

 

screencapture4t.pngscreencapture5pc.pngscreencapture6.png

 

Vše je měřeno přímo z modemu bez routeru.

 

To cadfael: Tvůj kolega je asi opravdu člověk na slovo vzatý ale v případě že i při přímém připojení nenaměřím rychlost vyšší než 70MB nebude asi chyba na mé straně ale na straně UPC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

signal to noise ratio by v ideálním případě nemělo jít pod 35 dB, ale jeden můj kanál má chvíli 34, chvíli 35 a je to ok... pokud máš starší systém než windows 7 (na windows 7 musí všechno fungovat, jak má), zkus použít fiber power optimizer http://web.upc.cz/down/UPC_FiberPower_O ... lation.zip

ještě bych zkusil stahovat z obou výše zmíněnejch ftp serverů současně, jistota je jistota, údržbu dělaj občas všichni... pokud je výsledek stejnej, nemáš zavirovanej počítač (ověř programem Kaspersky Internet Security a SpyBot Search and Destroy) a nepomoh ani restart modemu tady http://192.168.100.1/cmConfig.htm (Reset All Defaults > Save Changes > Restart Cable Modem), pusť stahování znova a zavolej do kontaktcentra...

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dandal720

Bohužel jako primární používám MAC OS takže mi je optimalizer k ničemu :( ... ale testy jsou dělané na win 7 které jsou tam pouze virtuálně ale to na to nemá vliv protože jsem zkoušel obdobný program na macu a výsledek je stejný .. Každopádně do kontaktcentra zavolám ať se na to někdo přijde podívat. Napsali mi že moje připojení kontrolovali a vše se zdá být v pořádku ale tohle v pořádku určitě není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

psaní je na nic, jestli viděj tohle, tak se jiná odpověď čekat nedala... :lol: je potřeba zavolat, říct, že právě stahuju z těhlech dvou ftp bez routeru na nezavirovaným počítači a přenos na síťovce je většinu času kolem 50 - 70 Mb/s... týpek ti řekne, že takhle se tváří všechno v pořádku, ale že to předá kolegům na podrobný prověření nebo rovnou domluvíte technika...

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...