Přejít na obsah

Technisat DigiCorder HD K2


vpa

Doporučené příspěvky

určitě to zkus a napiš

Jen píšu, že jsem na to nezapomněl a zkouším to na deseti nahrávkách. Zatím mám neúplné informace.

1. Přenos přes USB jde, je rychlejší než přes síť. Při přenosu nejde nic dalšího provádět, přistroj zastaví přenos. Někdy další přenos nemusí fungovat, přístroj se restartuje, jednou jsem musel tahat ze zásuvky. Omylem ale syn přišel na to, že stiskem tlačítka AV se při kopírování přepne do přehrávání. Ale pokud stále kopíruje a přepnete se na přehrávání z disku, či přejdete do menu, opět problémy viz výše, pokud se jen díváte a přepínáte programy, tak je to ok. Ovšem přístroj je v nestabilním stavu, při dalším kopírování nastává restart přístroje, po něm je vše v pořádku.

2. Opět se projevily problémy při nahrávání HD videa, na konci nahrávky se holt někdy přístroj restartuje a záznam se neuloží, příčiny neznám a jak to navodit také ne.

3. Přenesený soubor je TS, přehraje ho spolehlivě jen Media Player Classic. SMPlayer, VLC, a další se nechytají.

4. Zdá se, že jediný spolehlivý upravovač nahrávek z Technisatových výrobků je VideoReDo, ostatní občas nefungují, VideoReDo nefunguje jen na HD, jinak zatím vše provedl v pořádku.

5. Zkopírované soubory jsou rozdělené na 4GB části. Části na sebe nenavazují, mezikus chybí. V jednom případě na 2GB část, ale to si nejsem jist, jestli zrovna nedošlo k výše uvedeným potížím s nahráváním HD videa a přístroj se sám nerestartoval. Budu znovu zkoušet stejné soubory zkopírovat přes síť.

6. Záznamy zeditované přímo v přístroji nekončí vždy na konci souboru. Pokud byla editace střih na začátku a na konci, tak snad všechny jsou správně, ale ty s vystříhanou reklamou někdy končí dříve a zbytek souboru obsahuje opakovaně konec záznamu tak, jak se vystřihovaly reklamy. Ale pozor, Media Player Classic tohle vůbec neodhalil, to zjistil až VideoReDo.

pokračování příště

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to stáhnu na USB (zkoušel jsi disk nebo flashku?) - je to TS v čem z toho udělám dvd? Vegas či adobe premiere?

Kopíroval jsem to na flashku, ale na disk by to asi rychlejší nebylo, je poměrně rychlá a na PC má zápis rychlejší, než doba, jakou to zapisoval DigiCorder.

Na TS se mi nejvíce osvědčilo VideoReDo, VDR-Studio jsem včera zkusil a až na to, že mi bez varování přepsalo soubory, tak šlo taky, i když asi pomaleji než VideoReDo. Oba umí jen SD. HD teď hledám, včera mi nešel ani TSMuxerGUI; TSMuxer ano, ale ten neumí spojovat nahrávky.

Zkoušel jsem třeba taky Corel VideoStudio 12, Nero Vision 9, Pinnacle Studio 12 či Sony Vegas Movie Studio Platinum 9, asi v tomto pořadí výsledky, ale 100% není žádný z nich. Jsou spíše na úpravu amatérského SD videa, než na SD nahrávky. Jsou asi tak o úroveň horší, než výše dva uvedené.

Na HD video uživatelský software v tuto chvíli není asi žádný, asi budu muset vyzkoušet hard core :?:wink:

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník roro
Pokud to stáhnu na USB (zkoušel jsi disk nebo flashku?) - je to TS v čem z toho udělám dvd? Vegas či adobe premiere?

Kopíroval jsem to na flashku, ale na disk by to asi rychlejší nebylo, je poměrně rychlá a na PC má zápis rychlejší, než doba, jakou to zapisoval DigiCorder.

Na TS se mi nejvíce osvědčilo VideoReDo, VDR-Studio jsem včera zkusil a až na to, že mi bez varování přepsalo soubory, tak šlo taky, i když asi pomaleji než VideoReDo. Oba umí jen SD. HD teď hledám, včera mi nešel ani TSMuxerGUI; TSMuxer ano, ale ten neumí spojovat nahrávky.

Zkoušel jsem třeba taky Corel VideoStudio 12, Nero Vision 9, Pinnacle Studio 12 či Sony Vegas Movie Studio Platinum 9, asi v tomto pořadí výsledky, ale 100% není žádný z nich. Jsou spíše na úpravu amatérského SD videa, než na SD nahrávky. Jsou asi tak o úroveň horší, než výše dva uvedené.

Na HD video uživatelský software v tuto chvíli není asi žádný, asi budu muset vyzkoušet hard core :?:wink:

Kopírování z Technisatu provádím zásadně přes flashku, je to velice rychlé. Pokud je soubor větší jak 4Gb, dojde k jeho rozdělení automatisky při kopírování.Pokud má nahraný soubor více jak 8Gb, je nutné ho rozbělit v technisatu na polovic. Nikdy se mě nestalo, že by rozdělená nahrávka k sobě nepasovala, nebo by jí snad kousek chybělo. Po přenesení do PC a následném převodu jednotlivých částí na příponu .ts je rychle sloučím v programu TSSplitter.Velké soubory jsou ale příznačné pro záznam v HD. Nějvětší soubor měl snad 12Gb, ale jinak jsem byl překvapen, že většina filmův HD se vleze do 6Gb.

Na rychlou úpravu SD na DVD používám Womble MPEG video Wizard DVD, za určitého nastavení dokáže udělat dvd z nahrávky SD bez rekomprese, takže od natažení videa po konečné DVD uplyne tak 10 minut. Nefuguje ovšem pro HD. Na HD se osvědčili tyto programy:

TsRemux - převod bez rekomprese nahrávky z technisatu (přípona TS4). na soubor s příponou .ts,také možnost střihu.

TsMuxerGUI - opět práce bez rekomprese,velice přesný střih souboru s příponou .ts , dále možnost demuxu pro další zpracování programem mkvMergeGUI na soubor s mkv, nebo možnost přímého vytvoření souborů vhodných pro vypálení na BD.

MkvMergeGUI - vytvoření mkv přehratelných v počítačích nebo některých mediálních přehrávačích typu E-great, popcorn a pod.

Nero 9 - vypalování souborů na BD disk nebo vytvoření AVCHD disku( DVD se záznamem HD přehratelným v BD přehrávačích).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslel jsem ze technisat nahrava primo do .ts? cim to prevadis na ts?

Je to ts, roro psal o rozdělených záznamech na více souborů, pak je tam více ts souborů název.ts, název1.ts atd.

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník roro
myslel jsem ze technisat nahrava primo do .ts? cim to prevadis na ts?

Je to ts, roro psal o rozdělených záznamech na více souborů, pak je tam více ts souborů název.ts, název1.ts atd.

No nevím jak komu , ale u nahrávky v HD má soubor příponu .TS4. Jak jsem již psal do .ts to bez rekomprese převedu programem TsRemux, kdy na výstupním souboru tomu ručně přiřadím koncovku .ts. Pro ukázku výpis z media info před převodem:

Hlavní

Celý název a cesta : D:\Filmy ze settop boxu\03.01.2009 18_19 VratnÂe lÂahve\03.01.2009 18_19 VratnÂe lÂahve.TS4

Formát : MPEG-TS

Format_Profile : No PAT/PMT

Velikost souboru : 3,99 GiB

Duration/String : 58mn 58s

Celkový BitRate : 9 691 Kbps

 

Video

ID : 6101 (0x17D5)

Formát : AVC

Formát/ : Advanced Video Codec

Format_Profile : Main@L4.0

Format_Settings_CABAC/String : Ano

Format_Settings_RefFrames/String : 2 frame

Duration/String : 58mn 58s

Bit rate : 8 538 Kbps

Šířka : 1 920pixely

Výška : 1 080pixely

Poměr stran : 16/9

Frame rate : 25,000 fps

Rozlišení : 24 bits

Colorimetry : 4:2:0

ScanType/String : MBAFF

Bits/(Pixel*Frame) : 0.165

 

Audio #1

ID : 6111 (0x17DF)

Formát : AC-3

Formát/ : Audio Coding 3

Format_Profile : Dolby Digital

Bit rate : 384 Kbps

Kanál(y) : 2 kanály

Channel positions : L R

Sampling rate : 48,0 KHz

Video delay : -1s 376ms

 

Audio #2

ID : 6112 (0x17E0)

Formát : AC-3

Formát/ : Audio Coding 3

Bit rate : 384 Kbps

Kanál(y) : 2 kanály

Channel positions : L R

Sampling rate : 48,0 KHz

Video delay : -1s 377ms

Jak vidíte v názvu a cestě je tam ta zajímavá koncovka TS4, a pokud to neprotáhnu tím TsRemuxem na .ts žádný program mi s tím nechce pracovat.Znovu připomínám, že se jedná o nahrávky v HD. Po převodu to vypadá následovně:

Hlavní

ID : 1

Celý název a cesta : C:\Users\Desktop\Nová složka\Vratné láhve.ts

Formát : MPEG-TS

Velikost souboru : 4,06 GiB

Duration/String : 58mn 58s

Celkový BitRate : 9 852 Kbps

OverallBitRate_Maximum/String : 35,5 Mbps

 

Video

ID : 4113 (0x1011)

MenuID/String : 1 (0x1)

Formát : AVC

Formát/ : Advanced Video Codec

Format_Profile : Main@L4.0

Format_Settings_CABAC/String : Ano

Format_Settings_RefFrames/String : 2 frame

Duration/String : 58mn 58s

Bit rate : 8 693 Kbps

Šířka : 1 920pixely

Výška : 1 080pixely

Poměr stran : 16/9

Frame rate : 25,000 fps

Rozlišení : 24 bits

Colorimetry : 4:2:0

ScanType/String : MBAFF

Bits/(Pixel*Frame) : 0.168

 

Audio #1

ID : 4352 (0x1100)

MenuID/String : 1 (0x1)

Formát : AC-3

Formát/ : Audio Coding 3

Duration/String : 58mn 58s

Bit rate : 384 Kbps

Kanál(y) : 2 kanály

Channel positions : L R

Sampling rate : 48,0 KHz

Video delay : -1s 377ms

 

Audio #2

ID : 4353 (0x1101)

MenuID/String : 1 (0x1)

Formát : AC-3

Formát/ : Audio Coding 3

Format_Profile : Dolby Digital

Duration/String : 58mn 58s

Bit rate : 384 Kbps

Kanál(y) : 2 kanály

Channel positions : L R

Sampling rate : 48,0 KHz

Video delay : -1s 376ms

Změní se formát profilu a s tímto souborem pak lze dále pracovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím jak komu , ale u nahrávky v HD má soubor příponu .TS4.

ano samozřejmě, soubory SD záznamů mají příponu ts, HD záznamů ts4.

Delší filmy z ČT se běžně dostanou přes 4GB hranici i v SD kvalitě. 50 minutový HD dokument s reklamou je zatím přes 5GB.

 

Jinak potvrzuji, že TSSplitter spojí ts soubory správně, VideoReDo špatně, takže z placených programů nefunguje úplně žádný. Se spojeným ts souborem z TSSplitteru už VideoReDo pracuje dobře.

 

TSSplitter spojí i ts4, jestli správně, to nevím, celý film jsem ještě neshlédl. Výsledný soubor mi přehraje jen PowerDVD; zkoušel jsem zatím odříznout konec a PowerDVD i TSMuxer ukazují jinou dobu záznamu. Nakonec jsem to po dvou hodinách skoro odstřihl, zbývá tam ještě zlomek sekundy, který tam nepatří. Teď bych potřeboval vystřihnout reklamy, ale to bych si s tím musel hrát aspoň celej den. roro, prosím, máš na toto nějaký postup?

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník roro
No nevím jak komu , ale u nahrávky v HD má soubor příponu .TS4.

ano samozřejmě, soubory SD záznamů mají příponu ts, HD záznamů ts4.

Delší filmy z ČT se běžně dostanou přes 4GB hranici i v SD kvalitě. 50 minutový HD dokument s reklamou je zatím přes 5GB.

 

Jinak potvrzuji, že TSSplitter spojí ts soubory správně, VideoReDo špatně, takže z placených programů nefunguje úplně žádný. Se spojeným ts souborem z TSSplitteru už VideoReDo pracuje dobře.

 

TSSplitter spojí i ts4, jestli správně, to nevím, celý film jsem ještě neshlédl. Výsledný soubor mi přehraje jen PowerDVD; zkoušel jsem zatím odříznout konec a PowerDVD i TSMuxer ukazují jinou dobu záznamu. Nakonec jsem to po dvou hodinách skoro odstřihl, zbývá tam ještě zlomek sekundy, který tam nepatří. Teď bych potřeboval vystřihnout reklamy, ale to bych si s tím musel hrát aspoň celej den. roro, prosím, máš na toto nějaký postup?

Já na střih používám TsMuxerGUI. Mám současně puštěný MPClasic a podle ukazatele v dollní části zadávam do TsMuxeru vteřiny kdy provést střih. Dělal jsem vždy jen začátek a konec, programy které nahrávám nemají uvnitř reklamu.Hlavně co mám vyzkoušené, chce to dělat všechno postupně, pokud zadáš programu aby najednou stříhal a zároveň třeba demuxoval, nastaly vždy problémy.Na střih v SD je vinikající Womble MPEG Wizard.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...