Přejít na obsah

Technisat DigiCorder HD K2


vpa

Doporučené příspěvky

Hlučnost v pohodě, poměrně tichý, s DVR Handanem teď nemůžu porovnat, ale jestli si to pamatuji, tak výrazně tišší. No a chladnější, to bezpochyby. Spotřeba proudu snad také nižší, v zapnutém i vypnutém stavu.

Aktuální seznam potíží:

- občas problémy s nahráváním, nedokážu popsat ani vyvolat.

- Nešel nahrát Harry Potter na HBO HD. Domnívám se, že je tomu tak kvůli velké velikosti. Na druhou stranu, z NG HD jsem nahrál větší soubor, ale jen v délce jedné hodiny. Zatím tomu moc nerozumím, Výsledný větší soubor s vysokým tokem, ale kratší to nahrálo, menší soubor s nízkým tokem, ale delší to nenahrálo a zkoušel jsem to několikrát. Napadla mne možnost, že je tam nějaká ochrana, ale tuner v PC to nahrál. DigiCorder to spustil pouze, když se to nahrávalo a to od začátku, na disk se to neuložilo. Já osobně bych tam očekával nějakou chybu, když se totiž nahrává HD, tak se to občas při ukončení zresetuje.

-kolize může způsobovat i připojení přes síť. I když jsem měl pouze spuštěný program, nepřipojený k DigiCorderu, tak po několika hodinách při následném nahrávání byl DigiCorder zcela neovladatelný.

-stále mám potíže s ovládáním, často je to důvod chybného chování DigiCorderu a některé podivnosti v chování přikládám tak i sobě.

-Editace videa se mi nedaří provést po jednotlivých rámcích. Ani nemohu říct, že se zobrazuje třeba každá půl sekunda. Rozhodně je ale třeba stříhat ve směru zpátky, při stříhání dopředu se chybně počítá s dopředu načtenými obrázky a ustřihne se to jinak, než je vidět, asi tak o 3 vteřiny dál. :-(

-trošku ještě zápasím se zpracováním v PC, toto zatím ještě zvládnuté 100% nemám a převedl jsem jen několik nahrávek. Řeším teď nějaké jiné záležitosti a zatím mi stačí nahrávky v DigiCorderu. Nicméně jsem již převáděl SD i HD signál a mám výsledek, i když to byl boj.

 

Celkově ale v kombinaci DigiCorderu a PC karty CableStar se mi kromě jednoho případu podařilo vše zdárně vyřešit; pokud seněco nepovedlo na jednom přístroji, povedlo se na druhém; nahrávky z DigiCorderu ale v PC ještě všechny nemám.

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník roro

Harry Potter na HBO HD mě to nahrálo celého v pohodě, editaci provádím v pc, je to uživatelsky přívětivější a programy k tomu určené převádějí film do mkv nebo na BD disk bez rekomprese.Jediný zádrhel se kterým jsem se rval dlouhou dobu byl záznam z Filmboxu HD, který má na rozdíl od HBO HD vyšší bitový tok a 25 fps prokládaných. Při převodu do mkv jel obraz poloviční rychlostí. Ale i tento problém se podařilo rozlousknout a tak opravdu zatím jediným vážným problémam je nemožnost exportu souboru většího jak 8Gb. I to se dá ale provizorně vyřešít rozstříháním souboru na menší části a následně poskládat dohromady. Takže zatím obrovská spokojenost. Jen je škoda, že zatím nezareagoval nikdo z tuzemských prodejců settop boxů a nenabízí jej nebo ekvivalent zde v čechách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Fingon1
Netusi nekdo zda jde koupit 160 GB a HDD vymenit za vetsi treba 750GB?

 

Pokud se nemylim tak stejne ten disk co je v DVR tak je nak divne naformatovan, ze to z nej bez poruseni nejde dostat ne? Ted sem to nesledoval, ale kdyz sem si to pred rokem objednal jako jeden z prvnich v Brne tak mi to po kablu pretahnout sice slo, ale uz HAV byl porusenej. Natoz to pak jeste prevadet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Netusi nekdo zda jde koupit 160 GB a HDD vymenit za vetsi treba 750GB?

 

Pokud se nemylim tak stejne ten disk co je v DVR tak je nak divne naformatovan, ze to z nej bez poruseni nejde dostat ne? Ted sem to nesledoval, ale kdyz sem si to pred rokem objednal jako jeden z prvnich v Brne tak mi to po kablu pretahnout sice slo, ale uz HAV byl porusenej. Natoz to pak jeste prevadet.

 

Řeč je o jiném STB - od Technisatu :roll:

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Netusi nekdo zda jde koupit 160 GB a HDD vymenit za vetsi treba 750GB?

 

to by mě taky zajímalo, nechce to někdo vyzkoušet, kdo už technisat má?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych se zeptat, jestli si Technisat u zaznamenaných pořadů "pamatuje" příznak WIDE. Kámoš má satelitní variantu a má problém, že se u nahraných pořadů nepřepíná telka na WIDE, i když při přímém sledování je vše ok. Propojení má přes SCART - RGB.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych se zeptat, jestli si Technisat u zaznamenaných pořadů "pamatuje" příznak WIDE. Kámoš má satelitní variantu a má problém, že se u nahraných pořadů nepřepíná telka na WIDE, i když při přímém sledování je vše ok. Propojení má přes SCART - RGB.

 

Nevím, nezkoušel jsem a pochybuji o smyslu této vlastnosti u HD zařízení, protože přes SCART či RGB HD signál neprojde, ten potřebuje minimálně komponentní vstup/výstup. Já běžím přes HDMI a žádný problém.

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, nezkoušel jsem a pochybuji o smyslu této vlastnosti u HD zařízení, protože přes SCART či RGB HD signál neprojde, ten potřebuje minimálně komponentní vstup/výstup. Já běžím přes HDMI a žádný problém.

 

Jasně myslel jsem klasický SD signál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...