Přejít na obsah

Technisat DigiCorder HD K2


vpa

Doporučené příspěvky

Tak mi už odpověděli

The DigiCorder has actually problems to copy files larger than 8 GB. The USB

storage should be FAT32 formatted. FAT32 has a copy limit of 4GB

a je to jasné. Jedině počkat na nový firmware. Tedy pokud bude, stávající je asi půl roku starý.

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A teď mám i zpětně potvrzeno, že limit 8GB by měl být v budoucnu v novém firmware vyřešen.

Nechal jsem si i potvrdit, že řešením je rozstříhat film na menší soubory a tak je z přístroje přenést ven. Spojení v PC už bude záležitost PC, zde nemám od Technisatu potvrzené nic; muselo by se to risknout, rozstříhat, přenést a zkusit spojit.

 

Také mám potvrzen můj názor, že DigiCorder HD K2 má 2 tunery a tedy 2 HD kanály současně. DigiCorder HD S2 toto nemá, tam je to jinak, zatímco v DVB-C je pouze jedna norma (MPEG-2), na satelitu se HD vysílá v DVB-S2 (MPEG-4) a tento tuner je v přístroji jen jeden, druhý je jen DVB-S (tedy SD); odtud plynou i vzniklé nejasnosti a nepřesnosti u K2, protože dokumentace i popisy se kopírují z modelu S2, aby se to dalo rychle prodávat. Navíc někteří fandové nepochopili HD rozdíl DVB-S, DVB-S2 proti DVB-C. Zatímco na satelitu je mnoho kanálů pro mnoho poskytovatelů a prostorem se musí šetřit, HD (a čím dál více i SD) se vysílá v MPEG-4, v kabelu je to vše stále MPEG-2.

Jinak další normy - DVB-C2 je schválena necelý rok http://en.wikipedia.org/wiki/DVB-C, první pokusy se očekávají 2009-10 a DVB-T2 je před schvalováním (tedy pozemní multiplex 4 - Telefonica O2) a pokusy probíhají.

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok, a napsal jsem to stejně blbě :oops:, prostě vliv typu komprese není v případě DVB-C podstatný, zatímco u DVB-S a DVB-S2 ano. No když i tohle teď po sobě čtu, tak nevím, jestli to je srozumitelné. :cry: asi to smažu

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... Také mám potvrzen můj názor, že DigiCorder HD K2 má 2 tunery a tedy 2 HD kanály současně. DigiCorder HD S2 toto nemá, tam je to jinak, zatímco v DVB-C je pouze jedna norma (MPEG-2), na satelitu se HD vysílá v DVB-S2 (MPEG-4) a tento tuner je v přístroji jen jeden, druhý je jen DVB-S (tedy SD); .....

Bohužel nepíšeš toto vysvětlení správne. Rozdíl standardů DVB-S a DVB-S2 je pouze v použité modulaci ze satelitu k přijímači. U DVB-S se používá výhradně QPSK (SR max 30 Mbps) u DVB-S2 je to 8PSK a QPSK (SR až 36 Mbpd) u DVB-S2 může být proto celkový datový tok až cca 55 Mbps. To je pouze "obálka" uvnitř jsou stejná data. Takže třeba z Astry 19E vysílá ORF 1 HD nebo M2 na HB ve standardu DVB-S, naopak SD kanály vysílající v DVB-S2 najdeš na Astře 23E u Kabel Deutschland

 

.... Navíc někteří fandové nepochopili HD rozdíl DVB-S, DVB-S2 proti DVB-C. Zatímco na satelitu je mnoho kanálů pro mnoho poskytovatelů a prostorem se musí šetřit, HD (a čím dál více i SD) se vysílá v MPEG-4, v kabelu je to vše stále MPEG-2.

.... .

zatím je to dáno také tím, že přijímače pro příjem s dekodéry mpeg 4 / H.264 jsou zatím drahé a dávají je většinou operátoři placených služeb jako součást navídky. Volných programů (SD) moc nenajdeš.

 

 

A aby zmatku nebylo málo tak signály mpeg 4 / H.264 jsou ve finále encodovány pro přenos formátem mpeg 2

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na té stránce, co jsem citoval, píšou i jiné hodnoty,to co to uvádíš, je pro šířku pásma 8MHz, Jo a ještě jsem si přečetl, Stando, jednou, co jsi psal a už to vidím, modulace se to jmenuje, tím se ty generace odlišují.

 

No dost, toho, tohle téma je o DigiCorderu HD K2, tak zase zpět k němu.

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník PetrS

ahoj, zajímaly by mě delší zkušenosti s DigiCorder HD K2 i jeho hlučnost atd.

 

a zda někdo neví či ho nahodou nebude UPC nabízet za pronájem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...