Přejít na obsah

Technisat DigiCorder HD K2


vpa

Doporučené příspěvky

Návštěvník roro
Chtěl bych se zeptat, jestli si Technisat u zaznamenaných pořadů "pamatuje" příznak WIDE. Kámoš má satelitní variantu a má problém, že se u nahraných pořadů nepřepíná telka na WIDE, i když při přímém sledování je vše ok. Propojení má přes SCART - RGB.

Vše přepíná jak má, kolega ať si zkontroluje scart, zda má zapojeny všechny potřebné piny a hlavně ten , co dává impuls na sepnutí 16:9. Dále pak samozřejmě musí vysílaná stanice posílat informaci se signálem o jaký poměr stran se jedná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník roro
Netusi nekdo zda jde koupit 160 GB a HDD vymenit za vetsi treba 750GB?

 

to by mě taky zajímalo, nechce to někdo vyzkoušet, kdo už technisat má?

 

Já mám disk 160 Gb a ještě jsem ho neměl zaplněn na víc jak 50%. Vzhledem k tomu, že film v SD má tak kolem 3Gb a film v HD u HBO tak kolem 5-6 Gb, u Filmboxu dosahuje vyjíměčně i 12GB, tak ani mecítím potřebu mít větší disk. To co dávají na normální televizi už mám v 95% dávno na DVD za 40Kč v krámě a v lepší kvalitě než v televizi a to co dávají v HD je dokolečka se opakujících pár filmů z nichž většinu seženete na internetu v podobě ripu BD a se zvuken DTS na rozdíl od vysílaného AC3 ( DD 6 kanálů pouze vyjíměčně, většina pouze DD 2 kanály).Takže než něco zase nahraji, tak už mám disk dávno prázdný, a taky hlavně nepatřím k těm, co nahrávají každou blbost.Ale to je jen můj názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych se zeptat, jestli si Technisat u zaznamenaných pořadů "pamatuje" příznak WIDE. Kámoš má satelitní variantu a má problém, že se u nahraných pořadů nepřepíná telka na WIDE, i když při přímém sledování je vše ok. Propojení má přes SCART - RGB.

Vše přepíná jak má, kolega ať si zkontroluje scart, zda má zapojeny všechny potřebné piny a hlavně ten , co dává impuls na sepnutí 16:9. Dále pak samozřejmě musí vysílaná stanice posílat informaci se signálem o jaký poměr stran se jedná.

 

kabel má ok, jinak by mu to nepřepínalo, když na pořad kouká naživo; samozřejmě stanice je také ok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Netusi nekdo zda jde koupit 160 GB a HDD vymenit za vetsi treba 750GB?

 

to by mě taky zajímalo, nechce to někdo vyzkoušet, kdo už technisat má?

 

Já mám disk 160 Gb a ještě jsem ho neměl zaplněn na víc jak 50%. Vzhledem k tomu, že film v SD má tak kolem 3Gb a film v HD u HBO tak kolem 5-6 Gb, u Filmboxu dosahuje vyjíměčně i 12GB, tak ani mecítím potřebu mít větší disk. To co dávají na normální televizi už mám v 95% dávno na DVD za 40Kč v krámě a v lepší kvalitě než v televizi a to co dávají v HD je dokolečka se opakujících pár filmů z nichž většinu seženete na internetu v podobě ripu BD a se zvuken DTS na rozdíl od vysílaného AC3 ( DD 6 kanálů pouze vyjíměčně, většina pouze DD 2 kanály).Takže než něco zase nahraji, tak už mám disk dávno prázdný, a taky hlavně nepatřím k těm, co nahrávají každou blbost.Ale to je jen můj názor.

 

šlo spíš o princip a možnost, disků se mi v práci válí spousta :twisted:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník roro
Chtěl bych se zeptat, jestli si Technisat u zaznamenaných pořadů "pamatuje" příznak WIDE. Kámoš má satelitní variantu a má problém, že se u nahraných pořadů nepřepíná telka na WIDE, i když při přímém sledování je vše ok. Propojení má přes SCART - RGB.

Vše přepíná jak má, kolega ať si zkontroluje scart, zda má zapojeny všechny potřebné piny a hlavně ten , co dává impuls na sepnutí 16:9. Dále pak samozřejmě musí vysílaná stanice posílat informaci se signálem o jaký poměr stran se jedná.

 

kabel má ok, jinak by mu to nepřepínalo, když na pořad kouká naživo; samozřejmě stanice je také ok[/q

 

Tak koukám teď do nastavení. V menu v položce nastavení a další položka picture settings mám formát obrazu 4:3 a 16:9 dle televize. Já mám nastaveno 16:9 a v poslední položce video scaling/zoom musí bít nastaveno originální (zbylé mody funfují pro různé vyplnění širokoůhlé televize při vysílání pořadu 4:3). Takhle by mělo funfovat to, aby podle zdroje signálu obrazovka jela v modu 4:3 nebo 16:9 .Ale stejně je to divné protože 16:9 by to mělo roztáhnout automaticky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolik tedy zvládne nahrávat kanálů naráz?

max 2

 

Ty dva tunery jsou asi fakt plnohodnotné. Jen při nahrávání se nedá přehrávat něco jiného z disku. Trošku mne dříve mrzelo takové zvláštní ovládání přístroje při nahrávání, měl jsem teď chvíli čas a zkoušel jsem to a je to trošku jinak. To zvláštní ovládání souvisí s TimeShiftem a po chvilce hraní mi to teď přijde parádní. Během nahrávání jsem si to opravdu real time přesouval sem a tam a fachčilo to. Asi kvůli této vlastnosti to umí nahrávat pouze 2 kanály současně a ne třeba 4 kanály z jednoho multiplexu. Ten výkon stroj má a je obětován na úkor zajištění ostatních vlastností přístroje.

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vito

sorry že se ptám vlastně na to samé, ale je to opravdu tak?? Tomu se mi nechce věřit protože to by znamenalo o moc horší komfort něž nabízí současné PVR!

 

S Handanem můžu nahrávat celkem až 4 programy (max. ze dvou různých multiplexů) a k tomu ještě klidně koukat na nahraný pořad. Nebo nahrávat 3 a dívat se na čtvrtý program živě.

 

Zajímá mě teď varianta s Technisatem a DVĚMA kartami (s jednou to pro mě nebude mít vůbec smysl):

 

Chápu to dobře, že můžu opravdu i s dvěma kartami max. 1 pořad nahrávat a na druhý se dívat nebo max. 2 nahrávat a nic víc?? To by za ty peníze (STB +2x karta) bylo dost k ničemu. Neplatí toto schéma spíš pro tu jednu kartu? Pak by mi to dávalo mnohem víc smysl a dokoupení druhé karty by nahrávací schopnosti přiblížilo současnému PVR.

 

Jak tohle schéma ovlivní pokud je některý z programů v HD?

 

Díky za potvrzení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...